Září 2014

Vysněné povolání: Jak se stát letuškou?

16. září 2014 v 18:02 | Mersmerize |  Vztahy
Žádné povolání není nedosažitelné - to platí i o povolání letušky. Je to určitě snem spousty dívek, které se ale často bojí, že nejsou těmi správnými kandidátkami, bojí se, že nejsou dost chytré nebo že nemají potřebné školy. Často jde ale jen o to, že nemají dostatek informací a tak raději vezmou práci, která je tolik neuspokojí nebo jdou na školy, které je třeba ani nebaví.

Chceš se stát letuškou? Pokud ano, není to tak složité, jak si většina lidí myslí, rozhodně ne, pokud máš dobrou přípravu a věnuješ tomu čas. Pojďme se společně podívat na to, co taková letuška musí umět a jaká musí být.

Bude to "poprvé" bolestivé?

16. září 2014 v 17:41 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj, doufám že tě neobtěžuju a určitě už ti přišlo spoustu podobných otázek, ale zajímalo by mě, jestli je první sex skutečně tak hodně bolestivý, jak někde píšou nebo říkají. Nevím čemu věřit, protože každý říká něco jiného. Je mi teprve 12 a tak mám ještě čas, ale zajímalo by mě to.

Klára, 12 let

Každý den jiná barva - barvení vlasů křídou!

15. září 2014 v 14:45 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj Mers, nedávno jsem na internetu četla o barvení vlasů křídou a od tý doby nad tím docela hodně přemýšlím. Nejde mi do hlavy, jestli je myšleno barvení normální školní křídou, nebo jsou na to nějaké speciální. Neničí to vlasy? A jak dlouho takové barvení vydrží? A můžou si takhle vlasy barvit i tmavovlásky? Mám totiž tmavě hnědé vlasy.
Kristýna, 13 let

Kdy jít poprvé na gynekologii?

15. září 2014 v 14:23 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj Mers, je mi 16 let a nikdy jsem nebyla na gynekologii. Nikdo mě tam nikdy neposílal, ani já sama jsem tam nikdy nepotřebovala. Jsem stále panna a zatím ani první sex není na obzoru. Moje mamka si ale myslí, že bych už na gynekologii měla jít, protože už je mi prostě 16 a že ona tam byla mnohem dřív. Je to pravda? Kdy jít poprvé na gynekologii?
Anička, 16 let

Kontakt

15. září 2014 v 3:57
E-mail: poradnaproslecny@email.cz
O Autorce

15. září 2014 v 3:48 | Mersmerize
Pokud mě chceš kontaktovat, na něco se zeptat můžeš použít můj ASK.FM. Všechny ostatní možnosti, jak mě kontaktovat, najdeš v menu položce KONTAKT.

Ahoj Všem, moje jméno je Lucie a některé z vás mě už možná znají z mého předešlého blogu/projektu/webu ProSlečny.cz, který jsem pár let vedla s přítelem. Stalo se ale spoustu věcí, já zjistila, že v poslední době nemám tolik času a ani extra náladu tam psát a tak jsem toho prostě nechala. Myslela jsem si, že s postupem času se třeba vrátím a začnu znova, ale prostě to nešlo. Takže jsme web prodali a já začala znovu a hezky od začátku. Chtěla jsem něco nového.

A to něco nové, je tenhle mini-blog. Proč mini-blog? Protože z toho neplánuju udělat něco velkého jako z předešlého webu. Neplánuji kupovat samostatnou doménu ani nic podobného. Budu psát tak často, jak budu mít čas a jak moc mi to bude vyhovovat a pokusím se víc pomáhat, víc odpovídat a víc se zaměřovat na témata, která mladé slečny mohou trápit - gynekologie, vztahy apod.

Teď už ale v rychlosti něco o mně. Je mi 26 let, jsem z Kutné Hory a mou velkou vášní je čtení, hlavně knihy od Stephena Kinga a J. Kulhánka. Mám ráda dobré filmy (hlavně sci-fi a fantasy), počítačové hry a kdybych mohla od rána do večera něco jíst, přejedla bych se spoustou sladkostí - to je něco pro mě!

1.8.2015 se nám narodil Oliver, malý velký obřík, který je teď mojí prioritou číslo jedna. I proto tu najdete různé články o mateřství, příhodách a zkušenostech, které s tímto tématem souvisí.

Z celého srdce doufám, že se Vám tu bude líbit, přidáte si třeba blog i do oblíbených, když budete mít zájem o nejnovější články, tak si můžete přidat i facebookovou stránku poradny. Pokud by se Vám tu něco nelíbilo nebo byste chtěli cokoliv změnit, nebojte se to napsat, budu ráda za každou zpětnou vazbu!