Vysněné povolání: Jak se stát letuškou?

16. září 2014 v 18:02 | Mersmerize |  Vztahy
Žádné povolání není nedosažitelné - to platí i o povolání letušky. Je to určitě snem spousty dívek, které se ale často bojí, že nejsou těmi správnými kandidátkami, bojí se, že nejsou dost chytré nebo že nemají potřebné školy. Často jde ale jen o to, že nemají dostatek informací a tak raději vezmou práci, která je tolik neuspokojí nebo jdou na školy, které je třeba ani nebaví.

Chceš se stát letuškou? Pokud ano, není to tak složité, jak si většina lidí myslí, rozhodně ne, pokud máš dobrou přípravu a věnuješ tomu čas. Pojďme se společně podívat na to, co taková letuška musí umět a jaká musí být.1. Školy

Skvělá zpráva je ta, že na letušku nepotřebuješ žádnou extrémně dlouhou školní přípravu jako třeba na právníka nebo lékaře. Letecké společnosti většinou požadují jen dodělanou maturitu a většinou je jim naprosto jedno z jakého oboru jí máš, takže jestli gymnázium, obchodní akademie nebo nějaká nástavba - sen pro tebe nekončí. Samozřejmě výhodou jsou školy zaměřené na cestovní ruch, protože tam ti poskytnou dobrou přípravu, co se týče jazyka a chování.

Co je plus jsou kurzy. Existuje spousta společností, která pořádají kurzy pro uchazečky, které letuškami skutečně chtějí být a chtějí být na výběrové řízení dobře připraveny. Tyto kurzy jsou většinou placené, cena záleží na době a konkrétní společnosti.

2. Jazyky

Je blbost chtít být letuškou, když nemáš žádný cit pro jazyk a nedokážeš se domluvit anglicky. Čím víc jazyků, tím větší naděje, že se o tebe budou zajímat. Na druhou stranu - pokud umíš vážně skvěle anglicky, ale jiný jazyk neovládáš, žádný strach - i takové letušky mají budoucnost.

3. Předpoklady

Je hodně důležité, abys věděla do čeho jdeš. Pokud se staneš letuškou, budeš neustále v kontaktu s lidmi a tedy musíš být hodně trpělivá a tolerantní, protože lidově řečeno - můžeš narazit i na pitomce. Musíš si umět poradit v každé situaci, musíš být slušná a příjemná. Zároveň energická a přizpůsobivá. V práci totiž budeš mít i spoustu nočních dlouhých směn, takže rozhodně žádná flákačka. S tím souvisí i zdravotní stav - většina leteckých společností nechtějí mít personál s vážnými zdravotními problémy, protože co kdyby se ti při letu cokoliv stalo - co pak?

4. Vystupování

A nesmíme zapomenout na vzhled, protože i ten je důležitý. Není nutné, abys měřila 190 cm a vážila 40 kg, to už skutečně neplatí. Měla bys mít v pořádku BMI index (ten se počítá podle váhy a výšky, vygoogli). Výška by se měla pohybovat nad 165 cm. Je důležité na lidi působit příjemně a sympaticky.

Pokud všechno tohle splňuješ, máš maturitu a chceš se o tuhle práci zajímat, neváhej a pošli životopis či motivační dopis. Kam? Na internetu najdeš spoustu společností, které jen čekají na nové uchazečky. Např. www.caspr.cz (Letiška Václava Havla Praha) apod.

Mers
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama