Říjen 2014

Kdy přijde první menstruace?

30. října 2014 v 18:08 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj, chtěla bych se zeptat:Přesně před 2 lety mi začala růst prsa,před rokem jsem měla výtok a dnes mám hrozné křeče v podbříšku. Kdy mi může přijít menstruace podle přiznaků?
Moc děkuji za odpověď!
Bibinka, 11 let

Tip na knížku a film: Divergence

29. října 2014 v 18:41 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dneska si dáme článek, který se nebude zabývat ani kosmetikou, krásou, gynekologií a ani vztahy. O co půjde? Čas od času ráda přidávám články o knížkách nebo filmech, které jsem v poslední době viděla/četla a nějakým způsobem mě zaujaly. Já jsem hodně vášnivá čtenářka, miluju čtení, vlastním spoustu knih jak v klasické podobě, tak jsem i majitelkou Amazon Kindlu (čtečky elektronických knih), takže na tohle téma mě články prostě baví. Ale na nepřidávám je nijak často, protože chci, aby si tu každý našel to svoje (takže i slečny, které ne/čtou).

A dneska se mrkneme na knižní sérii a první zfilmovaný díl. O co půjde? Jde o trilogii Divergence od Veroniky Roth.

Velký průvodce výběrem hormonální antikoncepce

23. října 2014 v 17:51 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hormonální antikoncepci bere v současné době neuvěřitelné množství mladých, i starších, dívek a žen. Buď se cítí být mladé na děti, kondomy a jiné metody ochrany před početím, jsou jim nepohodlné, nebo třeba mají nějaké zdravotní důvody, kvůli kterým jim jejich gynekolog tuhle metodu antikoncepce doporučil. I přes to, že hormonální antikoncepce má v dnešním světě svoje nepřehlédnutelné místo a roli, spousta dívek neví, jakou antikoncepci si vybrat a jak to u gynekologa vypadá, když si o ní jdeš požádat. A přesně tímhle se budeme zabývat v tomhle článku!

Garnier - Micelární voda

22. října 2014 v 16:44 | Mersmerize |  Holčičí svět
Krásné středeční odpoledne, dneska se vrhnem na jednu recenzi a je to jedna z těch žádanějších. Ti, co mě znají už dlouho vědí, že jsem dobu na odličování používala micelární vodu od Biodermy a strašně moc mi vyhovovala. Protože ale jsem člověk, co rád zkouší nové věci (alespoň v té kosmetice), nechala jsem se přesvědčit a šla zkusit něco nového. Hodně čtenářek mi totiž psalo, že kosmetika od Biodermy je čára přes jejich skromný rozpočet (což u školou povinných chápu) a že by chtěly recenzi na něco trošku levnějšího. Tak jsem tady s micelárkou od Garnier!

Fotonávod na Rybí cop

20. října 2014 v 19:57 | Mersmerize |  Holčičí svět
Druhý a znova účesový fotonávod a slibuju, že to nebude nic složitého, jen si trošku pohrajeme s copem a udělám ho o něco zajímavějším. Rybí cop je v poslední době (a už i nějakou dobu nazpět) dost oblíbený. Není totiž vůbec těžký a klidně se budu hádat, když mi budete tvrdit, že je a že ho nedokážete udělat. Dokáže ho totiž udělat opravdu každý, ale jako všechno - chce to trénink a ten správný přístup - půjde to samo, vážně!

Jsi stydlivá? Snaž se to překonat!

17. října 2014 v 22:35 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj. Líbí se mi jeden kluk ze školy a nevím jestli se líbím i já jemu. Jsem strašně stydlivá a moc si nevěřím, takže stašně nerada navazuji nová přátelství. Ten kluk chodí do jiný třídy než já a tak se podkáváme jen na chodbách a o tělocviku. Kamarádka říká, že se na mne pořád dívá a já jsem si toho taky párkrát všimla. Ale je jako všichni ostatní kluci z mojí třídy. Zkrátka holka, která má větší prsa, s tou budu chodit. (Teda alespoň mi to tvrdila jedna holka, která s ním chodí do třídy. Samozdřejmě vím, že se může mýlit.) Každopádně, mohla by jsi mi poradit co mám dělat a jestli má cenu (v tomto věku) se o něco pokoušet? Předem děkuji za odpověď.
Lenka, 14 let

Po mém poprvé - nemám menstruaci

17. října 2014 v 22:12 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj. Spala jsem s pritelem s kondomem .. Bylo to moje poprve a nejak se mi nedostavila menstruace. :O co mam delat .. Nevim kondom se neprotrhl... Porad mi prosim :))
Kristýna, 15 let

Opoždění menstruace, co s tím?

17. října 2014 v 22:04 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám problém s menstruací. Měla jsem ji mít už před 7 dny, vím že to ještě není nějak dlouho ale i tak se bojím. + udělala se mi "tam dole" nějaká bulka. Vůbec nebolí, ale mám strach co to je? asi bych to měla někomu říct že?
Tereza, 16 let

Gynekolog - je lepší vybrat ženu či muže?

16. října 2014 v 13:05 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj, čtu tvůj blog už dlouho a zajímalo by mě, jestli chodíš ke gynekologovi nebo gynekoložce a co je podle tebe lepší? Moje máma má gynekologa a chce abych k němu taky šla, ale já nevím, asi bych se víc styděla. Děkuju za radu.
Lucka, 15 let

(Foto)Návod na dvojitý cop

14. října 2014 v 20:03 | Mersmerize |  Holčičí svět
Ahoj všem! Dneska si dáme jeden tutoriál/fotonávod na dvojitý cop, který podle mě patří k těm snadným, rychlým a poměrně efektním účesům. Kdo by si dělal obyčejný cop na straně, když může mít cop rovnou dvojitý! Pojďme si krok za krokem vysvětlit, jak to udělat, když v pletení nejsme nijak dobří, tudíž se nám nechce plést z bůhví kolika pramenů.