Po mém poprvé - nemám menstruaci

17. října 2014 v 22:12 | Mersmerize |  Holčičí svět
Otázka: Ahoj. Spala jsem s pritelem s kondomem .. Bylo to moje poprve a nejak se mi nedostavila menstruace. :O co mam delat .. Nevim kondom se neprotrhl... Porad mi prosim :))
Kristýna, 15 letOdpověď: Kristýnko, nejdřív tě přesměruji na minulý článek Opoždění menstruace, co s tím?, kde jsem více popsala, proč se ti nemusí dostavit menstruace. Určitě si ho přečti, ať máš alespoň částečně v tomhle směru jasno.

Napsala jsi, že jste měli sex s kondomem, bez hormonální antikoncepce. Tudíž je tady větší (ale ne nějak obrovské) riziko těhotenství. Kondom je, jak určitě všichni vědí, o něco méně spolehlivější než pilulky, protože se může protrhnout a člověk o tom ani nemusí pořádně vědět.

Každopádně tě nechci děsit, nemusíš být těhotná, ale znáš to - je lepší si být jistá. Co tedy udělat? Dojdi si do lékárny a kup si těhotenský test. Nebudou se tě ptát na věk, nebudou od tebe vyzvídat ani se ti smát. Navíc takový test není nijak drahý, koupíš ho kolem 50 - 70 Kč. Můj nejoblíbenější je od značky GS, v kterém jsou testy dva, takže když se ti třeba první nepovede, nebo si ho budeš chtít udělat dvakrát, máš víc pokusů.

Při vynechání menstruace je už test na 99% spolehlivý, tudíž budeš vědět na čem jsi.

Mers
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama