Tip na knížku a film: Divergence

29. října 2014 v 18:41 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dneska si dáme článek, který se nebude zabývat ani kosmetikou, krásou, gynekologií a ani vztahy. O co půjde? Čas od času ráda přidávám články o knížkách nebo filmech, které jsem v poslední době viděla/četla a nějakým způsobem mě zaujaly. Já jsem hodně vášnivá čtenářka, miluju čtení, vlastním spoustu knih jak v klasické podobě, tak jsem i majitelkou Amazon Kindlu (čtečky elektronických knih), takže na tohle téma mě články prostě baví. Ale na nepřidávám je nijak často, protože chci, aby si tu každý našel to svoje (takže i slečny, které ne/čtou).

A dneska se mrkneme na knižní sérii a první zfilmovaný díl. O co půjde? Jde o trilogii Divergence od Veroniky Roth.O co jde?

Hlavní námět knih a filmu - nechci to moc rozepisovat, protože nechci prozradit celkovou a finální zápletku, to by mě mrzelo, kdybych vám zážitek takhle zkazila. A kdyby vám někdo chtěl prozradit konec - zakažte mu to! Konec a celkově zápletka knížek je strašně super, což ještě nezjistíte ve filmu (až v pozdějších dílech).

Takže jen ve zkratce z toho, co je napsáno na csfd: "Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat"

Film

Jak jsem se k filmu dostala? Narazila jsem na něj dříve jak na knihu - popravdě už si úplně přesně nepamatuju, jak to bylo, ale myslím, že jsem viděla upoutávku v kině a film vypadal jako poměrně zajímavé postapokalyptické scifi, tak jsem si řekla - proč ne? Podívám se!

A jak to dopadlo? Nijak zázračně - film se mi více méně líbil, mohl dopadnout hůř, ale žádný velký zázrak to není. Herci mi nijak nevadí (hlavní herečku už znám z "Hvězdy nám nepřály") a poměrně dobře zasadili film do prostředí a řekli všechno, co říct měli. To je tak jediné pozitivum.

Na druhou stranu - já se považuju za docela náročného diváka a jen tak něco mě nenadchne. To píšu, protože znám i hodně lidí a hlavně mladých slečen (co si budem povídat, film cílí hlavně na mladé slečny, ale může samozřejmě bavit i starší), které film zbožňují. Proto bych od filmu nerada odradila.


Kniha

Za to knihy, to je něco úplně jiného. Máte rádi Hunger Games? Jděte i do Divergence!!!

Celkově jde o tři knihy - Divergence, Rezistence a Aliance. A bavily mě čím dál tím víc. První díl jsem četla až po filmu, takže jsem byla více méně skeptická a knížku jsem rychle přelétla, protože mi v ní v podstatě skoro nic nového nesdělili. Druhý díl byl ale super a vysvětlila se tam spousta věcí, která vám v jedničce mohla vrtat hlavou.

Ona se celkově zápletka v prvním dílu nemusí zdát nijak složitá, čím víc číst ale budete, tím víc si budete cenit toho, že jde o fakt super příběh.

A třetí díl? Podle mě nejlepší! Byla jsem nadšená z toho, že všechny tři díly jsou velice čtivé, dokáží rychle vtáhnout do děje, nemají hluchá či nudná místa a čtenář dopředu neví, co se dál bude dít. Není to tak, že si řeknete: "To je jasný, už vím jak to skončí", právě naopak. Mě konec dost překvapil a hlavně dojal (a to nejsem žádná citlivka!).

A na konec?

Je to příběh o lásce, budoucnosti a lidské povaze. Pokud rádi čtete podobné věci, rozhodně můžu doporučit. Stejně tak pokud jste četli nebo viděli Hunger Games a chytlo vás to, myslím že vás chytí i tohle, protože motiv je hodně podobný (i když samozřejmě ne stejný!).

Film je podle mě spíše béčkový, mě osobně nijak neučaroval, ale neříkám že Vás neučaruje a knížky všechny tři - za mě super, i když nejvíc vyhrává poslední díl!


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veronica.Mathers Veronica.Mathers | Web | 30. října 2014 v 3:48 | Reagovat

páni, je prý hodně oblíbený =) asi po něm kouknu

2 Peggie Peggie | 30. října 2014 v 21:12 | Reagovat

Děkuju za typ, určitě to zkusím :)

3 Allex Allex | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 11:28 | Reagovat

Moje kamarádka to četla, chtěla jsem si knihu přečíst, ale nenašla jsem si moc čas. Asi se po ní budu muset kouknout. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama