Co je u mě nového/6.-9. týden/Přemýšlíme o jméně

10. prosince 2014 v 13:15 | Mersmerize |  Moje zápisky
V nejbližší době ode mě tady asi nečekejte žádné smysluplné články, když už, tak budou hlavně na ProSlečny, kde čas od času nějaký svůj článek zveřejním, ale to musíte číhat a hlídat si to, znáte to. Jen v rychlosti bych se s Vámi chtěla podělit o nejnovější dojmy, zážitky, starosti a radosti z prosince, z těhotenství a všeho tak nějak okolo, co se mnou souvisí!Co je u mě nového?

Prosinec je pro mě vždycky hodně chaoticky měsíc plný nových věcí. To do jisté míry pro každého, protože budou Vánoce a Nový Rok a tak dále, ale já k tomu všemu mám v prosinci svátek (13.) a narozeniny (20.). Navíc mě čeká spousta doktorských prohlídek a lékařských zpráv, abychom se ujistili, že je všechno tak, jak být má. Takže určitě chápete, že v prosinci si nikdy tak úplně neodpočinu. Ale nemyslím to špatně, Vánoce mám ráda, těším se na ně, dokonce i rodinné návštěvy a vybírání dárků je pro mě větší radostí než kdy předtím, takže si to spíše užívám.

Za deset dní mi bude 24, což mi nepřijde o tolik rozdílné jak 23, pořád se považuju za mladou holku a pořád nemůžu uvěřit, že za 6 let mi bude třicet! Ještě si čerstvě pamatuju svojí maturitu, první den na střední a dokonce i první pusu, fakt to letí!

6. - 9. týden

Jestli jsem si kdy myslela, že si ty první týdny těhotenství budu užívat, dost jsem se spletla. Jo, samozřejmě, je to zázrak, boží dílo a kdo ví co ještě všechno, ale na druhou stranu - netrpím ranními nevolnostmi, moje tělo si tyhle nevolnosti vybírá večer. Ráno jsem úplně v pohodě, mám spoustu energie, ale tak od těch čtyř, pěti hodin to je peklo. Nemám vůbec hlad, ale když nejím, tak je mi snad ještě hůř. Jídla, která jsem milovala, teď nemůžu ani cítit a celkově jsem odpoledne neuvěřitelně unavená, bolí mě břicho, záda, hlava a snad všechno, co mě vůbec bolet může.

Znáte takové ty obrázky kde jsou spokojený těhotný ženský? Nevěřte jim! Jsou to lži! :D Ne, samozřejmě přeháním, když si odmyslím svůj žaludek a nějaké ty mini bolesti, jsem docela v pohodě, aspoň neustále nezvracím a když se šetřím, tak jsem celý den ok. Pořád jsem ještě vděčná za to, co mám, když čtu na internetu nějaké ty příběhy žen, které zvrací několikrát denně a pořádně ani nejí.

Jinak do pátého týdne jsem právě tím "nemám ani moc hlad", shodila něco kolem 5 kg, což mě dost překvapilo, protože když je člověk těhotnej, bude čekat, že spíš přibere, ale už se to srovnalo a už jsem za těch pár týdnů stačila přibrat něco kolem 4 kg. Upřímně, v bříšku je zatím minimum, většina váhy je v prsou, což je takový docela otravný, protože spousta triček a oblečení mi teď naprosto akorát a nějaké ty halenky už třeba přes prsa neobléknu. Ale tak s tím se musí počítat. Za chvíli neoblíknu ani kalhoty :))

A co jméno?

Se Zdendou jsme docela sehraný, řekla bych a tak když jsme pokukovali po jménech v českém kalendáři, nepohádali jsme se a líbila se nám podobná jména. Shodli jsme se na tom, že chceme holku, protože na holčičku se nám líbí spoustu jmen, za to na kluka - nějak nemůžeme pořádně vybrat.

Oba jsme řekli, že nechceme žádná divná cizí jména. Miminko totiž bude mít Zdendovo přijmení, což je ryze české a chci něco, co se k tomu bude hodit, ne žádné cizí nebo extrémně originální až nezvyklé jméno. Na druhou stranu - zas nechci jméno, které má každý druhý. Proto bych nechtěla třeba holčičku pojmenovat Lucinka (po sobě) nebo Terezka, Karolínka apod. Protože mi prostě přijde, že je teď strašně moc holčiček a dětí, které mají podobná jména, zkrátka ty, co jsou v kurzu.

U holčičky se nám zatím líbilo jméno Lea - Leontýnka. Co se týče kluka, to je zatím ve hvězdách. Ale víte co, vždycky to nějak dopadne :))
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Soňa Soňa | E-mail | 10. prosince 2014 v 18:29 | Reagovat

Leontýnka je krásné jméno :) Jestli se v těhotenství tak mění chutě, mohla bych skončit u leča, rajské a plněných paprik, což si vůbec nedovedu představit :D Přeji, ať jsou všechny lékařské prohlídky v pořádku!

2 poradnaproslecny poradnaproslecny | 10. prosince 2014 v 20:26 | Reagovat

Soňo, mně se ani nezměnily chutě v tom, co jsem začla jíst, ale v tom, co nemůžu ani vidět. Třeba jsem dřív strašně milovala uzeniny, šunky apod. věci a teď nemůžu ani otevřít ledničku a cítit je, aniž by se mi zvedl žaludek :D Jinak jsem ani nezačala jíst nic, co bych předtím nejedla. I když u mě je to těžký, já totiž jím skoro všechno :D

3 poradnaproslecny poradnaproslecny | 10. prosince 2014 v 20:27 | Reagovat

Jinak bych se teď nejradši přejedla polívek a hlavně taková bramboračka, to bych mohla dvacetkrát denně a nestěžovala bych si :D A třeba zas nemusím moc sladký a víc jdu po slaném :))

4 Neriah Neriah | Web | 22. ledna 2015 v 21:25 | Reagovat

Leontýnka je krásné jméno, dnes je čím dál oblíbenější a po pravdě se nedivím. :-) Jinak mezi holčičími jmény je těch krásnějších víc, mám to úplně stejně... Z klučičích se mi líbí jen tři. :D Takže jestli jednou nějaký budoucí partner nebude souhlasit ani s jedním, tak teda nevím, co vyberem...

5 JennM JennM | Web | 24. ledna 2015 v 22:02 | Reagovat

Leontýnka je nádherné jméno. Vždycky jsem se tak chtěla jmenovat. :) Doufám, že sis ten prosinec s těmi Vánocemi aspoň trochu užila. :)

6 bludickka bludickka | E-mail | Web | 15. listopadu 2015 v 11:17 | Reagovat

Taky mi přijde, že v holčičích jménech je lepší výběr :) Ale jak koukám, tak to nakonec dopadlo jinak :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama