Leden 2015

Sprchové gely pro intimní hygienu: Jsou zbytečností?

30. ledna 2015 v 17:40 | Mersmerize |  Holčičí svět
Určitě už jste všechny tady slyšely o sprchových gelech, které nejsou určeny pro používání na celé tělo, ale pouze a jen na naše intimní partie. Přišlo mi pár dotazů, které se týkají téhle problematiky. Zda by mělo být samozřejmostí si takový gel koupit, zda by se normální gely používat neměly nebo či jsou to jen vyhozené peníze. Podíváme se na to, ano?

... když nechceme vychrtlé modelky, přijdou zase ty obézní!

29. ledna 2015 v 13:21 | Mersmerize |  Moje zápisky
Ráda bych se Vám s něčím svěřila a o něčem diskutovala, protože často na tohle téma narážím, jak v televizi tak v novinách a na internetu. Určitě hned z názvu poměrně rychle pochopíte o co jde. Jde mi o to, že poslední dobou vídám samém extrémy, ať už slečny, které mají viditelnou podváhu, anorexii, všude jim lezou kosti nebo takové, které se zase nebojí najíst, mají nezpochybnitelnou nadváhu a zkrátka - není to to pravé. Proč nemůžem mít za vzory slečny a dámy s normální tělesnou váhou?

Kosmetické recepty s olivovým olejem

29. ledna 2015 v 12:32 | Mersmerize |  Holčičí svět
Pamatujete si článek o kokosovém oleji, který tu před nějakou dobou vyšel? Já sama jsem na používání olejů hodně ulítlá. Ne, že bych nějak vyloženě milovala přírodní kosmetiku a odmítala vše z drogerie, ale přijde mi super využít něco, co skoro každý máme doma, co nemusíme to nijak upravovat nebo kupovat za velké peníze a pořádně si s tím vyhrát. Olivový olej je přesně jednou takovou kosmetickou vychytávkou, kterou můžeš použít na velkou spoustu způsobů. Pokud tě nějaké ty kosmetické recepty zajímají a chceš vědět, jak se pomocí olivového oleje odlíčit nebo mít díky němu krásné a lesklé vlasy, čti dál!

Biosil plus - pro zdravé vlasy, pleť a nehty

27. ledna 2015 v 19:09 | Mersmerize |  Holčičí svět
A co Vás čeká takhle v podvečer? O biosilu toho už bylo nemálo napsáno, zkoušela ho spousta blogerek, webových magazínů a všude o něm najdete spoustu informací. Patří totiž mezi ty nejznámější doplňky stravy, které nám pomohou s tím, aby naše vlasy, kůže a nehty vypadaly zdravěji a krásněji. Je to ale vážně takový zázrak nebo jen vyhozené peníze?

Jídelní deníček budoucí maminky = je to horší než jsem myslela!

26. ledna 2015 v 21:04 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
No vážně, jak už jsem psala, hrozně mě překvapilo, jak moc velký ohlas a zájem byl o ty články, kde píšu o svém těhotenství. Překvapilo mě to proto, protože vím, že mě čtou hlavně mladší dívky, které ještě chtějí nějakých těch pár let než si miminko pořídí, takže jsem automaticky myslela, že na takové články, i když jen zápisky, je ještě brzy. Ale nevadí mi to - naopak, poslední dobou se u mě všechno točí kolem těhotenství, takže jsem právě ráda, že se z toho aspoň tady můžu takhle parádně vypsat.

Když jsem přemýšlela nad tématem dalšího deníku, nemusela jsem přemýšlet dlouho. Jsem teprv na začátku té maminkovské budoucnosti, takže tolik zkušeností a zážitků ještě nemám, aby to vystačilo na celou knihu a mohla bych témata jen tak sypat z rukávu. Co mě v poslední době, ale hodně "žere" a nedá mi spát je můj jídelníček. Protože kvůli tomu... no, posuďte samy!

...aby budíček nebyl taková tragédie!

26. ledna 2015 v 20:37 | Mersmerize |  Holčičí svět

A ještě Vás čekají dva články. Jeden se asi úplně za plnohodnotný článek považovat nedá, protože půjde o moje zápisky, ale docela mě překvapilo, že i o deníčkové zápisky a takové ty "myšlenkové pochody", radosti i strasti těhotných, je zájem, takže proč ne. Na druhý článek můžete juknout zrovna teď a půjde o téma, které mi je hodně blízké. Proč? Protože já rána nesnáším, nesnáším brzo vstávat, nejsem ranní ptáče a tak jsem zkoušela co se dalo, abych vstávání do práce přežila a ta rána si třeba ještě ulehčila.

Nálepky na zeď - kýč nebo elegantní dekorace?

26. ledna 2015 v 13:11 | Mersmerize |  Holčičí svět
Přemýšlela jsem, jaký článek by se hodil k začátku týdne a našla jsem hned několik témat, o kterých bych se dneska ráda rozepsala. Tím prvním, které si teď můžete tady u mě na blogu přečíst není nic jiného než nálepky na zeď - bytová dekorace, kterou si v posledních letech oblíbilo spoustu žen a skoro každá domácnost se tak může nějakou tou (ať už pěknou nebo ne úplně povedenou) nálepkou pochlubit.

Chci mít barevné vlasy aneb moje zkušenosti s pigmenty

25. ledna 2015 v 14:35 | Mersmerize |  Holčičí svět
S vlasovými barvami jsem hodně experimentovala, ne nijak dlouho, ale měla jsem svoje černé, hnědé, blond, zrzavé a barevné období. Nevyhly se mi ani melíry, ombre, dlouhé a ani krátké střihy. Zkrátka - mezi 17 - 22 jsem toho stihla na vlasech vyzkoušet hodně. Když jsem byla ještě na svém minulém blogu, největší zájem tam budily mé růžové a blond-fialové vlasy a denně se na mě snášelo stovky dotazů, jak docílit takové barvy, jestli to hodně zničí vlasy apod.

Podobný článek jsem už psala, ale bohužel ho nenajdete tady. Proto jsem se rozhodla se do tohohle tématu ponořit znovu, dnes už s jistým odstupem času, takže Vám můžu povyprávě ještě něco více. Pokud chceš pastelové a hodně barevné vlasy, čti pořádně, aby se v komentářích nebo u mě na e-mailu pořád neopakovaly ty samé dotazy.

Těhotenství - moje tělo už vlastně není jen moje!

24. ledna 2015 v 15:43 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Slíbila jsem, že Vás budu zásobovat jak těmi "normálními", kosmetickými a dívčími články, tak tady nebudou chybět ani takové, které patří do mých zápisků a hlavně co se týče těhotenství. Určitě jste si všimli, že pravidelně píšu svůj těhotenský deník, kde řeším svůj současný jak fyzický tak i emocionální stav a brzy se budete moc těšit i na nové projekty, ten největší ale bude na krásné a na ten se moc těším!

Tenhle článek mě napadl, když jsem tady na blog.cz viděla Téma Týdne a tím je "Zakázáno". Já sama jsem se do těhle tématických věcí ještě nikdy nezapojila, ale nikdy není pozdě, že? Když mi tak hlavou létaly různé myšlenky, uvědomila jsem si, že já vlastně moc zákazů nikdy neměla. Jako dítě jsem nebyla žádný záškolák ani jsem nevyváděla moc hloupostí, takže rodiče mi nikdy nemuseli zdůrazňovat, co můžu a co nesmím. Teď už jsem pár let dospělá a rodič bude brzy ze mě, no - to bude jízda. Víte co? Nikdy jsem si tak neuvědomovala, co je pro tělo dobré a špatné, ale až teď, když jsem v jiném stavu, mi přijde, že mám snad všechno dobrý a nezdravý zakázaný!

Každá můžeme být krásná, to není fráze!

24. ledna 2015 v 11:01 | Mersmerize |  Holčičí svět
Občas mě pěkně vytáčí a často i znepokojují názory dívek (jak mladších, tak i těch o něco starších), které říkají, že ony krásné nikdy nebudou, nikdy nebudou vypadat dokonale tak jako celebrity, jejich vysněné idoly, jejich úžasné kamarádky, oblíbené spolužačky a zkrátka jich si nikdo nikdy nevšimne. Taky jste se s tím už setkali? Ať už u někoho blízkého či přímo z vlastní zkušenosti?

Většinou se k takovým řečem uchylují, protože mají malé sebevědomí, nikdy neměly kluka, není o ně mezi opačným pohlavím takový zájem, nejsou tak oblíbené nebo se zkrátka srovnávají s někým jiným. Je to ale vážně tak? Může být jen určité procento z nás hezké, sympatické a žádané? Je to dané geneticky a už když se narodíš, jsi předurčena k tomu stát se kráskou nebo ošklivkou?