...aby budíček nebyl taková tragédie!

26. ledna 2015 v 20:37 | Mersmerize |  Holčičí svět

A ještě Vás čekají dva články. Jeden se asi úplně za plnohodnotný článek považovat nedá, protože půjde o moje zápisky, ale docela mě překvapilo, že i o deníčkové zápisky a takové ty "myšlenkové pochody", radosti i strasti těhotných, je zájem, takže proč ne. Na druhý článek můžete juknout zrovna teď a půjde o téma, které mi je hodně blízké. Proč? Protože já rána nesnáším, nesnáším brzo vstávat, nejsem ranní ptáče a tak jsem zkoušela co se dalo, abych vstávání do práce přežila a ta rána si třeba ještě ulehčila.Ono totiž, když jsem vstávala do školy, tak to nebylo tak zlé. Budíček po šesté (jak kdy, někdy dříve, jindy až skoro na odpoledne) - to není vůbec špatné. Od té doby, co ale chodím do práce se toho hodně změnilo a často musím vstávat v naprosto nelidský čas (opět je to různé - někdy po čtvrté hodině, někdy po páté). Jasně, nebudu si stěžovat, protože je mi jasné, že jsou lidé, kteří to mají ještě těžší než já.

Dostatek spánku a pravidelný režim

A víte co byla největší tragédie? Když jsem toho naspala málo - nejen, že se mi blbě vstávalo, navíc se mi přes den chtělo hrozně moc spát, takže soustředit se byl často problém. Tudíž se snažím chodit spát relativně brzy a zbytečně noc neprotahovat.

Ono je totiž rozdíl, když spíš čtyři hodiny a osm hodin. Je ale důležité, aby si každý našel čas, který mu vyhovuje. Někdo může spát osm hodin a je mnohem víc unavený a přespalý než když spí šest hodin. Zkrátka každý organismus je jiný a máme v sobě trochu jiný rytmus, proto je důležité zjistit, jaký spánkový typ jsi a kolik hodin ti k spánku stačí.

Nenechávat všechno na ráno

Když jsem ještě chodila do školy, občas to byla strašně hektická rána. Zapomněla jsem si připravit věci, naučit se na zítřek, rozhodnout se co si vezmu na sebe apod. Pak jsem vstala a musela jsem toho stihnout strašně moc. Samozřejmě se pak často stávalo, že jsem nestíhala a chodila zbytečně pozdě.

Proto jsem si řekla, že to musí skončit a vždycky když vím, že ráno budu muset vstávat brzy, připravuju si věci dopředu. Připravuju si věci na sebe, abych nemusela půl hodiny štrachat ve skříni, často si dobře připravím i snídani nebo zkrátka jídlo na den, abych se tím nemusela zabývat ráno. Ono to pak strašně zdržuje, někdy musím pak vstávat dříve a navíc když budeš mít všechno hotové, příští den si můžeš i přispat.

Oblíbený seriál, písnička...

Já jsem typ člověka, co ráno nerad pospíchá. Chci se v klidu nasnídat (nikdy jsem moc nesnídala, ale od té doby co jsem v jiném stavu snídat musím, jinak bych hned od rána musela koukat do záchodu!), chci se v klidu obléknout, v klidu se podívat na předpověď počasí a tak dále. A je strašně super si k tomu ráno pustit svojí oblíbenou písničku nebo třeba díl seriálu. Naučila jsem se snídat u Simpsonů, takže každé ráno je to pravidelnost - Simpsonovi a něco malého k snědku. Vždycky mi to hrozně zlepší náladu.

Zkrátka jsou věci, kterými si ráno můžeme zpříjemnit, i když nejsme ranní ptáčata. Jasně, nejsou to univerzální rady a určitě máte chuť mi napsat, že u vás to nepomůže, že stejně rána nesnášíte. Jo, já bych je taky zakázala kdybych mohla, ale občas je lepší brát věci pozitivně, s nadhledem a snažit se na všem vidět i to dobré :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amálka Amálka | Web | 27. ledna 2015 v 13:13 | Reagovat

Pěkný článek :) Mám to podobně jako ty - také ráno hrozně nerada spěchám. Musím si dát dobrou snídani nebo alespoň čaj a věci na sebe si připravuji už večer.

2 flow flow | Web | 27. ledna 2015 v 16:32 | Reagovat

Já si všechno připravuji večer, a máš pravdu, ráno dobrá snídaně a seriál zlepší náladu.:)

3 anule51 anule51 | Web | 7. února 2015 v 0:21 | Reagovat

Já jsem spíš taková ta sova- ráno spím dlouho a večer nemůžu usnout. A u obojího mi pomáhá hudba- večer něco pomalého, třeba jen jednu písničku pořád dokola- a ono vás to za dvacet minut unudí ke spánku.
A ráno, když jdu do školy, pouštím si rychlejší, rytmické a veselé písničky. A tak to dělám i u budíku- oblíbená písnička a hned je to lepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama