Jak na kruhy pod očima?

21. ledna 2015 v 12:37 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hezké středeční poledne, milé slečny. Dneska si dáme kosmetický článek, v kterém bych se s Vámi ráda podělila o moje rady a zkušenosti problému, který aspoň jednou za čas potká v podstatě každou z nás. Nebudu napínat, protože nadpis už vám to stejně prozradil - ano, jde o kruhy pod očima!


Jak vznikají kruhy pod očima?

První věc, abychom se dozvěděli, jak bojovat s tímhle problémem, je vědět, jak takové kruhy vzniknou, co je jejich původem. Protože zamysleme se - kolik z nás, dokáže na takovou triviální věc odpovědět? Nás to učili ve škole, protože jsem studovala školu se zdravotnickým zaměřením, tudíž pojďme si ve zkratce říci, co se vlastně v těle děje a kdy kruhy vznikají.

Určitě víš, že v lidském těle je neuvěřitelně velký počet žilek, které jsou rozvedeny v podstatě všude. Pod očima jsou ale žilky trošku jiné, mnohem citlivější a ta citlivost je právě citlivost na únavu či stres. Pokud tím organismus trpí, v těchto žilkách vázne krev při průtoku, která nejde dál, ale zůstává na místě, o odstín mění barvu a proto vznikají tyhle barevné odlišnosti!

Co je tedy pravidlem číslo jedna?

Je to jednoduché a je to samozřejmé - dostatek spánku! Pokud člověk málo spí, organismus je vysílený a ve stresu, je jasné, že se to nějak projeví. Já vím, že často nemůžeme spát tak moc, jak bychom si přáli, ne každou noc můžeme naspat 7 a víc hodin, je ale důležité uvědomit si, že za mnoho probdělých nocí a málo naspaných hodin si můžeme skutečně sami. Nikdo nás nenutí sedět o hodinu déle na počítači, nikdo nás nenutí chodit spát o pět hodin déle než bychom měli. A pokud si potom stěžuješ, že tvá pleť není v tom nejlepším stavu - chce se to zamyslet i nad tímhle.

Rychlá pomoc bez make-upu

Pokud jsi vstala a bum - pod očima máš nehorázně velké kruhy pod očima, ještě je pár možností jak to zachránit. První možnost je, dát na chvíli dvě čajové lžičky do lednice (nebo na chvilinku do mrazáku) a studené je pak přiložit na oči. Nepomůže to vyloženě proti kruhům, ale osvěží to oční okolí a oči nemusí být tak nateklé, což tmavá místa zdůrazní ještě víc. Studená voda a celkově chlad totiž uspíší průtok krve v žilkách.

Druhou možností je si večer (nebo ráno pokud máš čas), udělat dva pytlíky heřmánkového čaje. Použité je necháš přes noc vychladnout (nesmí být horké ani teplé!) a ráno je jednoduše přiložíš na oči. Uvidíš zázraky! Protože heřmánek je takový malý zázrak snad na všechno.

A když přijde na řadu make-up?

Samotný make-up ti nemusí pomoci, ani když bude více krycí. Nejlepší je k němu pořídit korektor. Já se řídím tím pravidlem, že na maskování pupínků a podobných nedokonalostí jsou ideální korektory tužší, ne hodně tekuté. Ale právě naopak - na kruhy pod očima jsou ideální korektory tekutější.

Máš pak na výběr ze dvou možností - buď můžeš volit korektor v barvě tvé pleti nebo barevný korektor. Určitě totiž víš, že barvy se mohou vzájemně neutralizovat. Hned pod tímhle odstavcem najdeš obrázek, který mi hodně pomohl. Tedy - barva, která leží naproti neutralizuje danou barvu. Víš, že tedy pokud máš tmavě fialové kruhy pod očima (teď si na obrázku najdi fialovou a podívej se co leží proti), nejlepší bude korektor ve žluto - zeleném tónu, který fialovou neutralizuje a tadá - kruhy jsou pryč. Takovéhle barevné korektory je nutné vybírat podle sebe a chce to trochu zručnosti naučit se s nimi pracovat.

Pokud si zvolíš korektor v tělovém odstínu, je lepší volit o odstín světlejší - aby tmavší barvu kruhů zesvětlil. Pozor ale na to, abys nevolila zbytečně moc světlý korektor - to totiž vypadá snad ještě hůř než samotné kruhy pod očima!

Takže shrnutí? Snažte se spát dostatečně, žijte spokojeně, hodně pijte a když nejde jinak, pořiďte si dobrý korektor!

Mers <3

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 27. ledna 2015 v 20:59 | Reagovat

Já mám také velké kruhy pod očima a přitom spím docela dost. Vůbec nechtějí mizet, dřív jsem z toho byla hrozně nešťastná, ale teď už to tolik neřeším. Nic moc s tím neudělám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama