Únor 2015

Můj kosmetický koutek + fotky a tipy

26. února 2015 v 15:41 | Mersmerize |  Moje zápisky
Na co se dnes můžete těšit? Doufám, že Vás potěší, že jsem dnešní dopoledne strávila u svého foťáku a fotila jsem, abych měla nějaké ty články připravené dopředu. Dneska se třeba budete moci podívat na to, jak vypadá takový kosmetický koutek, který najdete u mě doma. Mimo fotek Vás čeká i hodně povídání, protože bych Vám ráda pověděla něco o tom, proč a jak jsem si kosmetiku zařídila zrovna takhle, jestli mi to vyhovuje, kde jsem všechno sehnala a ráda bych se tím s Vámi podělila i o nějaké ty tipy, které by Vám u řazení kosmetiky či pokojíčku mohly pomoci - nebo alespoň v to doufám!

Jak získat hezké ilustrativní obrázky na blog - bez porušování autorských práv

24. února 2015 v 18:20 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dneska se podíváme na téma z toho blogovacího světa. Řekla bych, že s weby, blogy, e-shopy a všemi těmihle věcmi, mám poměrně bohaté zkušenosti, protože jsem dobu měla web na vlastní doméně s hostingem a tak jsem se hodně zajímala - ono, když do toho dáváte peníze a nejde jen o takové to psaní "jednou za měsíc", nic jiného Vám v podstatě nezbyde.

Už mi přišlo pár dotazů, kde vzít hezké ilustrativní obrázky na blog, protože to často bývá problémem. Chápejte, můžete si každý obrázek vygooglit a stáhnout, ale to je porušování autorských práv a nejen, že tím v podstatě ubližujete lidem, kteří si dali práci tu danou fotku nafotit a publikovat, navíc se to taky může dosti vymstít, protože je to nelegální a porušování zákona na internetu je pořád porušování zákona. Pojďme se tedy podívat na to, kde takové ilustrativní obrázky člověk může sehnat.

19. týden těhotenství - co mě baví, nebaví a čeká...

23. února 2015 v 17:49 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Nemůžu uvěřit, jak strašně rychle ten čas letí, protože ještě týden a budu přesně v polovině těhotenství. Na jednu stranu se mi to zdá jako chvíle, kdy jsem to oznámila, ale na tu druhou si těhotná připadám snad dvacet let! Jeden z těch důvodů, proč mi to přijde jako dlouhá doba je i ta, že jsem doma na neschopence ze zdravotních důvodů, vypadá to, že si na neschopence pobudu asi až do porodu a rovnou půjdu z ní na mateřskou a tak mám doma až neuvěřitelně moc volného času.

Plyšáci do mikrovlnky - hezký i praktický dárek

23. února 2015 v 15:07 | Mersmerize |  Recenze
A co Vás dnes ještě čeká a nemine? Krom článku o bolestivé menstruaci si budete moct teď přečíst o plyšákách do mikrovlnky a večer snad dám dohromady pár fotek a nějaký ten deníčkovský zápisek - znáte to. Ale teď už k tématu! Plyšáci do mikrovlnky jsou totiž podle mě strašně super věc! Já sama jsem takového plyšáka dostala před pár lety k Vánocům a protože jsem o ničem podobném ještě neslyšela, udělalo mi to hroznou radost.

A právě pro ty z Vás, kteří ještě o zahřívacích plyšácích neslyšeli je určen tenhle článek.

Menstruace - dá se přejít bezbolestně?

23. února 2015 v 12:38 | Mersmerize |  Gynekologie
Téma menstruace se týká každé starší dívky, protože a zkrátka - menstruaci se jen tak nevyhneš. Bude tě provázet od puberty až po dospělost a často to bývá poměrně problematické. Nemusí jít jen o to, že ne každý máme pravidelný cyklus, ale některé z nás trápí i hodně bolestivá a tím pádem extrémně nepříjemná menstruace.

Dá se s tou bolestí vůbec něco dělat nebo jsi předurčena k tomu, každý měsíc potrpět pár dní v bolestech?

Jaký je vhodný věk na líčení?

22. února 2015 v 11:56 | Mersmerize |  Kosmetika
Dneska o ničem jiném než o líčení (všimli jste si, že 90% článků začínám slovem dneska?:D). Občas mi totiž přijde nějaká ta otázka, jak uvidíte níže, kdy je podle mě vhodné začít se líčit, kdy jsem se začala líčit já a jak třeba rodiče přesvědčit, že na make-upu není nic tak špatného, jak si někteří dospěláci myslí.

Jak jsem zjistila, že těhotenství nejsou jen radosti

20. února 2015 v 14:14 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Vždycky, když sedím u doktora nebo koukám do časopisů o těhotenství, všude jsou obrázky těhotných, které se usmívají a jsou neskutečně šťastné. Víte co? Nevěřte tomu!

Ne, samozřejmě žertuji. Obecně se má za to, že těhotenství by žena měla považovat za dar. Samozřejmě se tu bavím o tom chtěném těhotenství, kdy je budoucí maminka připravená a dospělá a na miminko se těší. Já sama těhotenství prožívám více méně dobře, až na pár maličkostí a věcí, ke kterým se taky dostanu. Z biologického hlediska mi přijde neuvěřitelné, jak ve mě může něco vyrůst, trošku "parazitovat" a za 9 měsíců je na světě nový človíček. Začínám teď pátý měsíc a když se dívám na svoje bříško, nelituju - miminko jsem chtěla, jsem hodně rodinný typ a hodně se těším, o tom žádná. Je tu ale pár jenže...

Rozchod po dlouhodobém vztahu - nic lehkého...

20. února 2015 v 13:36 | Mersmerize |  Vztahy


Dneska bych ráda zabrousila do tématu, které mně osobně určitě není nijak příjemné - rozchody. Sama jsem na předešlých blozích o rozchodu psala dost článků, ale to byla jiná doba a měla jsem za sebou spíš ty "jednodušší" rozchody, kdy jsme se s klukem rozešli buď po kratší době nebo to už je nějaká doba a vzpomínek na to ani není moc - alespoň ne těch vyloženě špatných. Jenže před nějakou dobou se mi na asku, na facebooku a všude, kam dávám čtenářům přístup, hromadily otázky na to, jaký byl rozchod s Tomášem (protože když zjistíte, že se Vaše známá blogerka po šesti letech rozešla s přítelem je to zajímavé a chcete vědět proč - to chápu) a jak jsem to snášela. Dávala jsem si na čas - nemohla jsem o tom psát hned, protože mě to bolelo a navíc jsem si v hlavě sama musela srovnat spoustu jiných věcí. Nakonec ale jsem tady s článkem, který snad do budoucna pomůže slečnám (ale proč ne i klukům?), kteří si těžkým rozchodem prošli nebo s partnerem byli dlouho a nedokážou si život bez něj představit.

Antibiotika vs hormonální antikoncepce

18. února 2015 v 23:41 | Mersmerize |  Gynekologie
Určitě to znáš, jsi nemocná, dostaneš od svého lékaře na předpis antibiotika a máš je nějakou dobu (někdy ne zrovna krátce) brát. To samo o sobě není žádný problém, pokud je člověk hodně nemocný a antibiotika potřebuje - nechci v článku řešit potřebnost/škodlivost a jejich zbytečné předepisování - tak může být jen rád, že se mu udělá dobře a samozřejmě antibiotika musí dobrat všechny. Jenže, co když třeba plánuješ na později nějaký hezký víkend s přítelem či ses zkrátka zamyslela nad tím, jestli antibiotika skutečně ovlivňují spolehlivost hormon ální antikoncepce - snižují ji? Je to mýtus nebo fakt?

18. týden těhotenství - pořád vybíráme jméno...

16. února 2015 v 18:02 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Ahoj všem, určitě jste si parádně užili víkend a jste takhle při pondělku plni pozitivní energie! Můj víkend nebyl nic zvláštního, spousta jídla, postel, filmy, přítel, nějaká ta procházka - no, na neschopence se toho každopádně moc dělat nedá. Teď už jsem tady ale s novým těhotenským updatem. Jsem už v 18. týdnu - za necelé dva týdny mě čeká velký ultrazvuk, kde konečně zjistím, zda čekáme holčičku nebo chlapečka. A jméno? Pořád nevíme...