Únor 2015

Proč bižuterii nakupuju jen na eBay + tipy

16. února 2015 v 14:15 | Mersmerize |  Fashion
Konečně mi z eBay došlo pár šperků, které jsem si nedávno objednala a netrpělivě vyčkávala. Už jsem to psala i na blogový facebook a strašně jsem se těšila, až Vám svoje eBayovské úlovky ukážu. A když přišly? Tak jsem se těšila ještě víc! Já totiž většinu šperků (rozuměj - bižuterii) nenakupuju tady v Česku, protože se to prostě nevyplatí. Přišla jsem na to před pár lety, když jsem začala navštěvovat právě takové portály jako eBay a ráda bych Vám i řekla, jaké má tohle nakupování výhody a samozřejmě nevýhody.

Výběr žehličky není jen tak - vyber tu správnou!

12. února 2015 v 18:03 | Mersmerize |  Kosmetika
Výběr správné žehličky na vlasy je hrozně důležitý, ovlivní to totiž to, jak kvalitně vlasy žehličky vyžehlí, dokonce i jak dlouho zůstanou vlasy rovné a hlavně, jestli se to na vlasech zdravotně projeví. Mít zničené a suché vlasy asi nechceme mít žádná z nás a zapříčinit si to levnou a nekvalitní žehličkou, to je úplně zbytečné. Pojďte se tedy se mnou podívat na několik jednoduchých kroků, které by nám k tomu správnému výběru mohly pomoci.

DIY: Jednoduchý odličovač!

10. února 2015 v 19:02 | Mersmerize |  Kosmetika
V dnešním článku se podíváme na něco, co si můžeš sama, docela jednoduše vyrobit sama doma a jde o kosmetiku. Určitě jsi třeba už zažila, že ti došel odličovač a žádný zrovna nemáš po ruce nebo teď třeba nemůžeš v drogérce najít žádný, který by ti stoprocentně vyhovoval. Pokud je to i tvůj případ, nebo chceš zkusit něco "přírodního" z tak docela vlastní výroby, určitě čti dál!

Dítě před třicítkou? Dneska?!

10. února 2015 v 14:55 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Na tenhle článek mě nepřivedlo nic jiného než reakce mého okolí, mých čtenářů na blogu a i ostatních komentujících, jejichž komentáře jsem si třeba přečetla na různých blozích. Je mi totiž čerstvých dvacet čtyři let, nejsem vdaná (i když mám skvělého přítele) a čekám miminko. Vyslechla jsem si tedy hodně názorů na to, kdy je správné mít dítě a kdy je ještě správnější ho nemít!

Chci mít krásné nehty a nejde to! Co s tím?

8. února 2015 v 11:52 | Mersmerize |  Kosmetika
Krásné a upravené nehty považuji za něco jako vizitku - když má slečna ošklivé, okousané nehty a na nich oprýskaný a odfláknutý lak, není to na pohled nikdy nic pěkného. Což je škoda, protože zrovna ruce jsou jednou z částí těla, kterých si na Vás lidé vždy všimnou a proto stojí za to nad jejich stavem a úpravou popřemýšlet. Což o to - často chceme zdravé, delší a krásné nehty, ale nejde to. Lámou se, třepí, jsou slabé nebo třeba z používání velkého množství barevných laků zažloutlé. Co s tím? Pojďme si o tom něco málo povědět!

Probiotické tampony: Ne tak úplně novinka...

7. února 2015 v 19:47 | Mersmerize |  Gynekologie
Probiotické tampony nejsou u nás žádnou novinkou, ale občas mě překvapuje jak malé povědomí o nich existuje. Nezná je moc mladých ani dospělých žen a často ani vlastně pořádně neví, k čemu jsou/jak je používat/kdy je používat. Přijde mi to jako škoda - probiotika totiž sice nejsou žádný obrovský zázrak, ale samostatný článek si určitě zaslouží a budu jen ráda, pokud třeba někoho podobné problémy s intimními partiemi trápí a budu mu moct takhle rychle pomoci. Pojďme si tedy o probiotických tamponech říct něco více!

Kritika na blogu - konstruktivní/nekonstruktivní, je nám k něčemu a jak se s ní vypořádat?

6. února 2015 v 21:01 | Mersmerize |  Moje zápisky
Nebudeme troškařit a po minulém "povídacím" článku si hned dáme další pořádně upovídaný článek. Impuls k jeho napsání mi asi nedalo nic úplně konkrétního, ale přeci jen se vždycky něco najde. Na tomhle blogu v komentářích kritiky moc nenajdete, protože zkrátka ještě nemá takovou návštěvnost, nechodí sem tisíce lidí a proto tu kritiku určitě najdete ale ne ve velkém měřítku. Když jsem ale ještě vedla svůj minulý web, kde bylo několik tisíc lidí a nějaká ta stovka komentářů denně, musela jsem se s kritikou dost srovnávat. Navíc já strašně ráda čtu cizí blogy a články, ráda je i komentuju a nebojím se napsat, když se mi něco nelíbí, proto to znám i z té druhé strany a často mě dokonce i zaskočí, jak někteří blogeři na kritiku reagují.

Velká vs Malá prsa - je co závidět?

6. února 2015 v 11:18 | Mersmerize |  Moje zápisky
Přijde mi, že když si dospívající (často ale už i ty dospělé) slečny na něco stěžují, co se týká jejich těla a nelíbí se jim to, většinou to bývá postava - prsa, váha(moc málo, nebo moc hodně), velký zadek nebo třeba tlustá stehna. Zkrátka ne každý je se svým tělem spokojený. Což mi přijde normální, že se nám na sobě nemusí něco líbit, hlavně v pubertě na sobě vidíme každou chybičku (dokonce i to, co by chybička teoreticky nemusela být) a snažíme se s tím něco dělat. Což o to - když si připadáme tlustě, hubneme, zkoušíme jíst zdravě a třeba držet nějaké nesmysl diety, ale co když nám nevyhovují naše prsa? Co když jsou moc velká nebo naopak malá? Je vlastně co závidět slečnám, které mají jeden či druhý extrém?


Fotonávod - Fialovo-růžové líčení

6. února 2015 v 10:53 | Mersmerize |  Fotonávody
Ahoj, Ahoj, určitě už jste se nemohli dočkat víkendu a určitě jste se nemohli stejně tak dočkat nového fotonávodu, který doufám že Vás nezklame a dá Vám třeba nějakou tu inspiraci na líčení. Oni totiž moje fotonávody na make-up a různé líčení na zvláštní příležitosti mohou být pouze inspirativní - nemusíte je následovat krok po kroku, ale když se Vám tam něco nelíbí nebo by vám přišlo lepší něco změnit, zkuste to - o tom to je! Dneska si dáme líčení barevnější než jste mohli vidět třeba minule, ale krásné na něm je to, že ho můžete nosit i v běžném pracovním dni, záleží jen na tom, jak moc pigmentované a intenzivní oční stíny zvolíte. Pokud zvolíte stíny výraznější, je jasné, že to nebude vhodné pro mladé slečny třeba do školy, ale proč ne třeba na ples nebo na focení? A naopak :)

Šaty dělaj člověka: Předsudky nebo holý fakt?

3. února 2015 v 18:45 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dneska bych ráda ještě stihla dva články, tenhle - který se bude týkat tématu týdne a jeden fotonávod. Je ale možné, že to nechám až na zítřek, protože času je málo, už máme večer no... znáte to. Teď bych ráda napsala o něčem, o čem čtu poměrně často a objevilo se to snad v každém druhém článku na blog.cz, který se týkal současného tématu týdne (Předsudky) - a to je vzhled. Je vzhled vážně tak důležitý a je správné podle něj soudit a rozřazovat lidi?