Probiotické tampony: Ne tak úplně novinka...

7. února 2015 v 19:47 | Mersmerize |  Gynekologie
Probiotické tampony nejsou u nás žádnou novinkou, ale občas mě překvapuje jak malé povědomí o nich existuje. Nezná je moc mladých ani dospělých žen a často ani vlastně pořádně neví, k čemu jsou/jak je používat/kdy je používat. Přijde mi to jako škoda - probiotika totiž sice nejsou žádný obrovský zázrak, ale samostatný článek si určitě zaslouží a budu jen ráda, pokud třeba někoho podobné problémy s intimními partiemi trápí a budu mu moct takhle rychle pomoci. Pojďme si tedy o probiotických tamponech říct něco více!Informace k úvodu:

Víš, co je to vaginální mykóza?
Víš, k čemu v těle je Candida Albicans a co může způsobit?

Pokud ne, rychlé shrnutí!

Určitě víš, že v těle máme neuvěřitelné množství bakterií - nemusíš se lekat. Většina těhle bakterií je ta "hodná", jsou to bakterie, které nám v těle udržují pořádek a drží náš zdravotní stav takový, jaký by měl být. Tyhle bakterie máme všude - ve střevech, v ústech, dokonce i všude na pokožce. Jednou z těhle hodných bakterií je i Candida Albicans - ta se při normálním stavu v těle nachází právě v ženských intimních místech. Pokud se ale stane, že se tahle hodná bakterie přemnoží nebo jí naopak bude málo, už není hodná, ale udělá pořádnou paseku = způsobí vaginální mykózu = zánět, který je dost nepříjemný a neléčený může být i nebezpečný.

Takový zánět se může projevovat nepříjemným a trvalým svěděním, zapáchajícím či jinak zbarveným výtokem a při neléčení i bolestí v podbřišku. Jakmile máš podezření, že mykózou trpíš, je na místě dojít si k lékaři - léčba není nijak drahá a ani nijak složitá, zkrátka si jen vyzvedneš léky v lékárně a po doléčení se budeš snažit zánětu předcházet.

Teď si možná některé řeknete, že jste to v životě nezažily a ani jste o tom neslyšely - pokud se vám záněty vyhýbají, buďte rády a vděčné, není to nic příjemného. Jsou ženy, které jsou nemocné třeba jen jednou a po léčbě už mají klid, ale jsou mezi námi i takové, které to trápí neustále. Někdo je k tomu holt náchylný více.

Co dělají probiotické tampony?

Už z názvu můžeš poznat, že se jedná o v podstatě ne moc odlišné menstruační tampony - tedy tampony, které se používají při měsíčním krvácení. Používají se stejně jako ty klasické, tedy zavedeš tampon přibližně na 6 hodin a posléze vyměníš, dokud krvácení trvá.

Co je na nich tak jiného a zázračného? Klasické tampony nemají nějaké extra složení, slouží prostě jen k tomu, aby nasály krev. Ty probiotické jsou ale navíc napuštěny probiotiky - což jsou právě ty hodné bakterie, o kterých jsme se v úvodu bavily.

Kdy je dobré je používat?

Probiotické tampony nejsou nic, co by nutně musela mít každá žena - zkrátka pokud tě záněty netrápí, je zbytečné si kupovat probiotika. Vyzkoušet bych je ale určitě doporučovala slečnám, které s tím mají věčné problémy, vyzkoušely už hodně věcí a nic extra jim nepomohlo.

Samozřejmě je možné, že ani probiotické tampony u tebe nepomohou - to nikdy není stoprocentní, ale určitě stojí za to je vyzkoušet.

Můžeš je koupit na internetu nebo v lékárnách a cena je různá, pohybuje se okolo 100 - 150 Kč (záleží na značce).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které články tě baví nejvíce?

Fotonávody 10% (31)
Gynekologie/vztahy 12.2% (38)
Osobní zápisky/Moje zápisky 54.3% (169)
Kosmetika/DIY 17% (53)
Fashion 2.3% (7)
Recenze 4.2% (13)

Komentáře

1 mymusic-18 mymusic-18 | Web | 7. února 2015 v 23:10 | Reagovat

I když jsi řekla, že to není žádná novinka, tak já patřím právě k těm, které o nich ještě neslyšely.

Možná proto, že také patřím (zatím) k těm šťastným, které netrápí tyto problémy.

Ale jinak super článek. Alespoň jsem se zase dozvěděla něco nového. :)

2 neweresth neweresth | Web | 8. února 2015 v 10:04 | Reagovat

Páni, o tomhle jsem opravdu neslyšela a nesetkala se. Pro mě určitě zajímavý článek, a je super vědět, že něco takového existuje, kdyby se třeba nějaký problém objevil. ^^

3 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 8. února 2015 v 11:19 | Reagovat

Mno nevím, při gynekologických problémech bych tampony nepoužívala vůbec.
Ale jako prevence to může být dobré.

4 Mersmerize Mersmerize | Web | 8. února 2015 v 11:22 | Reagovat

[1]: Určitě si toho važ, záněty a mykózy nejsou nic příjemného :)

[2]: Díky, jsem ráda, že tě článek zaujal! :)

[3]: Já si myslím, že tampony celkově neubližují ani při problémech, ale člověk je nesmí používat neustále. Je dobré to střídat s vložkami apod. Probiotika jsou lidmi ověřená, takže v tom vidím spíš výhody, na tom, jak často je užívat - to už je lepší poradit se s lékařem či lékárníkem, pokud v tom budou nějaké nejasnosti :)

5 Elis Elis | 22. května 2015 v 18:21 | Reagovat

O těchto tamponech jsem četla na tvém předchozím blogu. Docela u nic uvažuji. Od mých jedenácti let mě trápí vaginální mykózy. Tehdy jsem dostala první menstruaci, tak jsem si myslela, že to je z toho. Teď mi je 17 let, několikrát jsem s tím byla u gynekologa; předepsal mi tabletky, ale ani za mák mi to nepomohlo. Obávám se, že jsem to začala řešit příliš pozdě a už to nepůjde vyléčit :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama