Březen 2015

24. týden těhotenství - co je nového + foto

31. března 2015 v 17:05 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Trošku se zpožděním, ale přeci! Můj těhotenský deník za 24. týden je tady a musím uznat, že i když mi to zezačátku vůbec neutíkalo a přišlo mi, že první trimestr se vleče a neutíká, teď už to jde možná až moc rychle. Bříško se zvětšuje a termín porodu se blíží, i když nebudu strašit - pořád je čas!

Poznej typ své pleti!

31. března 2015 v 10:48 | Mersmerize |  Holčičí svět
Dnes se podíváme na úplně poslední článek z projektu na březen, kde jsem se snažila věnovat hlavně krásné a zdravé pleti. Když jsem si tak zpětně pročítala a listovala články, došlo mi, že tu vlastně není jediný obecnější článek, který by mohl pomoci mladším slečnám a těm, které se v tomhle ohledu třeba tolik neorientují v tom, určit konkrétně jejich typ pleti. Pokud ty sama to také jistě nevíš a tohle téma tě zajímá, určitě článek rozklikni. Řekneme si něco o tom, k čemu tahle diagnostika vlastně je, jaké typy pleti známe a uvedeme si ty nejdůležitější projevy jednotlivých typů.

Pitný režim aneb nic by se nemělo přehánět

27. března 2015 v 12:02 | Mersmerize |  Holčičí svět
Snad na každý větší dívčí blog nebo ženský magazín či web o zdravém životním stylu patří článek o potřebě a nutnosti pitného režimu. Pít by se mělo, je to důležitý faktor při hubnutí, pomůže nám to nastartovat metabolismus, pomůže i naší pleti a celkově našemu tělu, které se z větší části právě z vody skládá. Občas mi ale přijde, že pitný režim se přeceňuje a přeceňuje se tím způsobem, že to některé slečny berou tak moc vážně, až denně (i přes to, že to nepotřebují a jejich tělo to nevyžaduje) vypijí několik litrů vody. Dělají to tak třeba i pravidelně, myslí si, že svému tělu pomáhají a říkají si: "Vždy je to voda, jak ta tělu může ublížit?". Je to vážně tak? Je jedno kolik litrů vody denně vypijeme a je lepší více než méně?

Jak jsem zjistila, že už nesmím nic jíst ani pít

27. března 2015 v 11:47 | Mersmerize |  Moje zápisky
Tenhle zápisek bude jen krátká verze toho, co mě napadlo, když jsem poslední dobou pročítala nějaké články, dotazy a zprávy na internetu nebo v novinách. Nevím jestli jste si toho taky všimli a jestli vám to taky tak přijde, ale mě poslední dobou napadá, že je in psát, co všechno by se jíst nemělo, v čem jsou škodlivé látky a čemu by se člověk měl vyhnout, pokud chce být zdravý a ve stoprocentní kondici.

Můj těhotenský deník na Krásná.cz

27. března 2015 v 8:47 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Krásné páteční ráno, věřím tomu, že už jste se všichni nedočkavě těšili na víkend a konečně je to tu! Trošku mě mrzí, že u nás sice víkend pomalu ale jistě začíná, na druhou stranu dneska počasí nic moc, sluníčko nikde, hlásí to tak na celý víkend a to zrovna jednou za čas mám v plánu na celé dva dny vyrazit se rekreovat na chalupu na Vysočinu. Ale nevadí - snad hlavně aby už nepršelo.

I dnes se ale můžete těšit na články tady na blogu. O čem bych Vás ale chtěla informovat nejvíc, protože vím, že hodně z vás krásnou vůbec nesleduje, je moje nová série článků, do které jsem se pustila a tyhle články budou hezky od začátku popisovat moje těhotenství.

Jasně, taková rubrika už je i tady a i sem píšu spoustu deníčkových zápisků o tomhle tématu, ale tentokrát jsem se snažila vzít to hezky popořadě, nic nevynechávat a shrnout do těch článků, co nejvíc informací to vůbec jde. Zatím vyšla první část Jak to všechno začalo, ve které jsem se rozpovídala o mateřství obecně, o tom jak jsem to vlastně zjistila, jak reagovala rodina, přítel a podobně. Zkrátka jde to systematicky. V příštím článku z téhle série bych chtěla napsat něco málo (i když spíš hodně) o svém prvním trimestru, konkrétně se zaměřím na 10. - 12. týden, na první vyšetření která mě čekala a takové ty drobnosti, které se budoucí maminky dozvídají.

Budu ráda, pokud vás tyhle články zaujmou, pokud je budete rádi číst, těšit se na pokračování, nestyďte se komentovat a pokud máte nějaké zkušenosti ať už s vlastním mateřstvím nebo třeba někoho z rodiny, určitě napište!

Které potraviny ti pomohou ke krásné pleti?

25. března 2015 v 8:00 | Mersmerize |  Holčičí svět
A jsme opět u měsíce března a jeho tématu krásné pleti. Už se tu objevilo plno článků, které se rozhodně neztratí a já jen doufám, že se třeba i tobě budou hodit a že v nich najdeš i něco nového, co jsi nevěděla. Teď se zaměříme na dvě důležité věci, které spolu rozhodně souvisí - na pleť a jídelníček. Ono totiž známé rčení "Jsme to, co jíme", není tak úplně zcestné. Náš životní styl a výběr potravin se může projevit nejen na váze, ale i na pleti jako takové. Co tedy jíst, na co si dát pozor a čemu se naopak vyhnout, pokud nechceš, aby tvá pleť rychleji stárla či aby se ti více tvořilo akné?

Jak se ze mě - kvůli těhotenství - stalo zapomnětlivé ranní ptáče

24. března 2015 v 13:47 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Víte jaká jsem byla před listopadem 2014, tedy před tím než jsem zjistila, že jsem těhotná? Za prvé jsem nenáviděla rána a ranní vstávání. Budík byl pro mě vždycky úhlavní nepřítel číslo jedna a můj první úkon dne bylo shodit ho na zem. Když jsem nikam nemusela, v práci jsem měla volno a mohla jsem se jen tak válet, tak jsem se prostě jen tak válela a navíc - nikdy jsem nevstávala před desátou! Jak ale poslední týdny zjišťuji, těhotenstvím a miminkem, které za chvíli přijde na svět, se spousta věcí mění a já občas až nestačím zírat.

Co ohledně menstruace je a není normální

24. března 2015 v 12:53 | Mersmerize |  Holčičí svět
O čem si teď popovídáme? Rozhodla jsem se rozpitvat téma, o kterém mi píšete asi nejvíc. Ani ne tak v komentářích, ale rozhodně tak šedesát procent všech dotazů na e-mailu se týkají právě v nadpisu zmíněné menstruace a s ní spojené návštěvy gynekologie. Často není mladým slečnám jasné, jak dlouho mají krvácet, kdy je ještě normální nemít menstruaci, co všechno tě může nebo nemusí bolet. Pojďme se tedy v článku podívat na ty nejčastější otázky, které jsem se pokusila přehledně shrnout, odpovědět na ně a zároveň k nim napsat i trochu informací, pokud by něco nebylo jasné.

Poznej své čtenáře díky Google Analytics

23. března 2015 v 10:19 | Mersmerize |  Moje zápisky
Zas po nějaké době mám pro vás článek, který se bude týkat samotného psaní, blogu a návštěvnosti. Tedy, psaní asi mohu vynechat, protože dneska se nebudeme bavit o nějakých tipech, jak psát co nejlepší články, ale podíváme se na blog z toho trošku jiného pohledu, z pohledu návštěvníka!

23. týden těhotenství a my pořád nemáme jméno...

22. března 2015 v 12:43 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Dneska Vám nesu pravidelnou porci novinek, které se tentokrát netýkají ničeho jiného než výběru jména pro našeho chlapečka! Víte, co je super? Teď, když už víme, že to bude kluk, se můžem soustředit hlavně na ta klučičí jména a nemusíme přemýšlet co by, kdyby. Na druhou stranu - nepřijde mi to lehčí! Kdyby bylo na mě, nechala bych to až na týden před porodem, tohleto vybírání :D, ale vzhledem k tomu, že na mě hodně lidí z rodiny tlačí, že bychom měli mít alespoň nějakou představu dopředu a navíc až půjdu do porodnice a předtím zařizovat všechno možné papírování na matriku, už to budem muset vědět a budem to muset napsat na papír. Tudíž čím dříve, tím lépe!