18.3.15 - termín porodu, velký ultrazvuk a moje půl-kilové dítě!

18. března 2015 v 19:29 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Když jsem si zpětně pročítala poslední články, napadlo mě, že jsem se sice ozvala s tím, jak to probíhalo na velkém ultrazvuku, řekla jsem vám, že čekáme klučíka, ale vlastně jsem neřekla žádné podrobnosti, moje dojmy a nějaké ty informace navíc.

To bych v tomhle deníčkovém příspěvku chtěla všemi deseti napravit a omluvit se, že články občas přibývají hrozně nesystematicky - kdy jeden den není nic a hned další je tu pět článků najednou. Nevadí vám to? Já sice dopředu relativně plánuji, vím o čem bych chtěla psát (pečlivě zapisuji!), ale většinou jsou dny kdy mám a kdy nemám psací náladu. A publikuji prostě podle toho, jak zrovna článek napíšu, nedělám si jen zatím moc do zásoby. Stačí se vyjádřit v komentech, jestli to třeba pro vás není problém, když denně vyjdou tři, čtyři články a další den je třeba pauza - uvítám každý názor. Ale teď už zpět k tématu!Co jsem se dozvěděla na velkém ultrazvuku?

Upřímně - nic extra! Samozřejmě když vynechám ty informace, že víme pohlaví miminka, tak ultrazvuk slouží přeci hlavně pro lékaře a rodiče se musí spokojit s pár minutovým záběrem na jejich dítě a taky s tím, že je všechno v pořádku a miminko roste tak, jak má. Krom toho jsem se ale třeba taky dozvěděla, že i když si myslím, že jsem ve 22. týdnu těhotenství (což mám oficiálně napsáno při každé prohlídce v těhotenské průkazce), všichni doktoři co mě vyšetřovali se spíš přiklání k tomu, že budu končit 23. týden - i podle velikosti miminka a všeho. Já sama totiž nemám úplně pravidelný menstruační cyklus, tudíž se na tohle nemůžu moc spoléhat.

Termín mám na 22. července, ale pan doktor v nemocnici mi do papírů napsal, že on to vidí o pár dnů dříve, spíš toho 11. Což mě hodně překvapilo a většinou mi moc lidí nevěří, že jsem v 6. měsíci, protože moje bříško nevypadá úplně těhotně, spíš jako když se přejím :D

A víte taky co? Náš cvalík už podle odhadu váží 550g. Sestřička říkala, ať to neberem moc přesně, protože přeci jen - ultrazvuk miminko zvážit nedokáže a je to jen odhad podle měření, může to být méně nebo více. Ale prý je to naprosto normální váha (ani málo, ani hodně - zkrátka průměr) a miminko na ultrazvuku vypadá úžasně, prostě tak jak by zdravý mini človíček vypadat měl!

Když jsme byli na ultrazvuku, viděli jsme našeho pana následovníka, který byl zrovna ve skrčené poloze a bylo krásně vidět, jak měl ručičky skrčené u obličeje. Je to tak kouzelný, koukat na to v živém přenose, chci to i domů! A mimochodem - věděli jste, že touhle dobou už mají jeho oči dostatek pigmentu, už má nehty a roste mu obočí? Na internetu jsem našla docela dost případů, kdy se miminka narodila předčasně - i kolem 24 - 27. týdne a už to nevypadá jako plod či něco neidentifikovatelného. Je to protě zmenšená podoba miminka :) Sice ještě neotvírá oči, ale už má zavřená víčka, za chvíli s nimi bude moci i pohybovat a má dokonce i svojí oblíbenou spací polohu! Jak jsme se přesvědčili, ten náš zázrak spí nejradši skrčený, protože celou dobu se na ultrazvuku odmítal pohnout a radši si spal (jo, to zní jako moje dítě:D).

Strašně krásnej pocit byl i to, když jsme vyšli z ordinace a stáli jsme chvíli na chodbě a Zdenda povídá: "My budem mít kluka!" a tak jsme na sebe překvapeně a vlastně i dojatě koukali, to určitě stálo za fotku :))

Jak se cítím já?

Upřímně cítím se hůř než před pár dny či týdny, kdy jsem psala, že chápu proč je druhý trimetr lepší než ten první. Sice mi není nějak vyloženě špatně, ale trápí mě spíš ty psychické výkyvy. Často se mi stane, že než usnu, tak se jen tak pro zábavu rozbrečím a vlastně ani nevím proč, protože mě fakt nic hrozného netrápí! Docela lituju přítele, který si musí myslet, že mě něco děsně trápí a většinou stačím říct jen něco ve stylu "Ach jo, už se mi zase chce brečet"... a no a brečím.

Začalo se mi taky pěkně blbě ležet. Věděli jste třeba, že většina maminek v pokročilém těhotenství už nemohou spát na zádech? Většinou totiž těžká děloha dolehne na tepny a žíly a pak může mít maminka hodně nepříjemné pocity, závratě a je jí na omdlení. To samé se často píše o ležení na pravém boku a zkrátka - ideální by bylo spát jen na tom levém. Já sama s pravým bokem problémy nemám, ale když ležím na zádech, hodně často mě tlak trápí a musím si hledat polohu na boku, v které můžu bez problému usnout.

Jinak asi žádné extrémní změny. Miminko pořád kope jako o závod, i když bych řekla, že oproti minulým dnům se to dost zklidnilo. Nedovedete si ale ani představit, jak je hrozně nepříjemné, když mě kopne do močového měchýře! Když se mi to stalo poprvé a kopl mě asi třikrát, nechápala jsem o co jde. Pak mi došlo, že se přetočil a místo do stěny břicha si vesele kope směrem dolů. No nic úžasnýho to není, ale snad ho to aspoň baví :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

10 nebo méně 2.2% (10)
11 - 14 let 20.7% (95)
15 - 18 let 40% (184)
18 - 23 let 29.8% (137)
23 a více 7.4% (34)

Komentáře

1 Peggie Peggie | 18. března 2015 v 23:20 | Reagovat

Hehe, moc ti to přeju, ať je vše OK! ;)

2 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 19. března 2015 v 15:21 | Reagovat

"Milión" článků za den a pak dlouho nic ničemu nevadí.  Máš to jako podpis:-).

3 Geronimo Girl Geronimo Girl | 19. března 2015 v 18:00 | Reagovat

Páni, tak to jsi na tom skoro stejně jako máma! Nám to má přijít 8. července. Mimochodem, věděla jsi, že kýchání miminko vyděsí? Ta naše těhule říká, že ted v těhotenství nerada kýchá, že je to možná proto :) Jsem ráda, že se máš fajn ty i miminko, ikdyž ty výkyvy - no jo, když jsme koukali na ten Bankův pád, máma bulela a bulela, tak v tom nejsi sama :) držím pěstičky a mějte se moc hezky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama