Březen 2015

Hormonální antikoncepce - nejužitečnější lék nebo největší šmejd?

21. března 2015 v 20:10 | Mersmerize |  Holčičí svět
Ahoj všichni! Jak si užíváte tuhle krásnou slunečnou neděli? Já se přiznám, že krom ležení na verandě jsem se ani ven nedostala, ale mám v plánu to napravit zítra, tak snad se mi poštěstí a udělám si nějakou pořádnou procházku. Přes den jsem relativně dlouho přemýšlela, o čem si tu budem povídat dneska. Témat bych měla hodně, ale nakonec mě zlákal článek od Péti (nebo jestli chcete blogerky P.), který se i včera objevil na hlavní stránce blogu a kde popisuje svou metodu antikoncepce - antikoncepční kroužek.

Celkově na článku nevidím nic špatného, zmíněný blog sleduju ráda, Péťa mi je sympatická, ale o co víc jsem se zajímala, byly komentáře. Hodně se tam totiž neřeší samotná metoda antikoncepce, ale spíš hormony jako takové - ukazuje se tam, že hodně slečen si myslí, jak jsou hormony nejhorší věc na světě a píší tam, jak vůbec někdo může brát hormonální antikoncepci (u mě v článku dále jen HA) a polemizují nad tím jestli je normální do sebe cpát tyhle strašné hormony. Já jsem se nad tímhle tématem zamyslela a rozhodla jsem se pojmout to svým stylem a napsat svůj názor na tuhle problematiku. Je tedy HA jedna z těch nejužitečnějších metod antikoncepce nebo to je jen něco, co ublíží našemu tělu a co by nikdo neměl dobrovolně brát?

Co dělám pro svou pleť + produkty (březen 2015)

20. března 2015 v 10:35 | Mersmerize |  Holčičí svět
Nevím, jestli jste si toho úplně všichni všimli, ale každý měsíc tu bude nějaký projekt - jak jsem takovýhle výmysl profesionálně nazvala. Ten březnový můžete už vidět v pravém menu a v březnu se (jak už jste mohli uhodnout) budeme věnovat krásné pleti! (Navíc už teď můžete dole v anketě hlasovat, jaké téma chcete v dubnu). Nebojte se, neznamená to žádnou obrovskou změnu, články budou vycházet jako doposud, témata se budu snažit střídat, ale každý měsíc se zaměřím víc na trošku něco jiného - v březnu to je jak jinak než pleť!

A co jsem si připravila na dnešní článek, který má zapadat do březnového tématu? Z nadpisu už můžeš poznat - hodně mi chodí otázky jaká by měla být základní péče o pleť, jaké konkrétní produkty používám já, jestli můžu něco doporučit nebo naopak vymluvit. Vše jsem vám pečlivě nafotila, tak jdeme na to!

18.3.15 - termín porodu, velký ultrazvuk a moje půl-kilové dítě!

18. března 2015 v 19:29 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Když jsem si zpětně pročítala poslední články, napadlo mě, že jsem se sice ozvala s tím, jak to probíhalo na velkém ultrazvuku, řekla jsem vám, že čekáme klučíka, ale vlastně jsem neřekla žádné podrobnosti, moje dojmy a nějaké ty informace navíc.

To bych v tomhle deníčkovém příspěvku chtěla všemi deseti napravit a omluvit se, že články občas přibývají hrozně nesystematicky - kdy jeden den není nic a hned další je tu pět článků najednou. Nevadí vám to? Já sice dopředu relativně plánuji, vím o čem bych chtěla psát (pečlivě zapisuji!), ale většinou jsou dny kdy mám a kdy nemám psací náladu. A publikuji prostě podle toho, jak zrovna článek napíšu, nedělám si jen zatím moc do zásoby. Stačí se vyjádřit v komentech, jestli to třeba pro vás není problém, když denně vyjdou tři, čtyři články a další den je třeba pauza - uvítám každý názor. Ale teď už zpět k tématu!

"Kosmetické blogísky a ty články o kráse a módě píší jen hloupé nanynky!" Jako vážně?

18. března 2015 v 16:22 | Mersmerize |  Moje zápisky
Takhle při středečním odpoledni sem na plac hodím jedno téma a třeba i návrh na diskuzi, do které budu ráda, když se zapojíte. O co půjde? Nadpis už Vám asi většinu prozradil a tak nemusím moc vysvětlovat. Přeci jen ale bych Vám ráda objasnila, jak mě tohle téma napadlo a proč mi přijde důležité (ne asi úplně správně zvolené slovo) ho řešit.

Já sama patřím k sortě slečen, které píší pro krásnou.cz. Píšu tam v podstatě už s pauzami od jejího začátku. Nejdřív jsem začínala jako "neblogerka", protože jsem neměla blog tady, ale na samostatné doméně, tudíž moje články byly řazeny do těch redakčních s odkazem na mojí stránku. Postupem času jsem tam psala už bez odkazu jako klasická redaktorka a po delší pauze se tam opět objevuji, ale tentokrát v té blogerské sekci. A víte co jsem zjistila? Že když jsem někomu, kdo taky bloguje řekla, že tam budu psát, většinou jsem se setkala s vlažnými reakcemi typu: "Jsem myslel/a, že tam píšou jen takové ty hloupé nanynky, co je zajímá jen kosmetika a jejich vzhled" apod. A o tom to celé je - hodně lidí má podobnou reakci, když jim řeknu, že vedu blog hlavně pro mladé slečny o kosmetice a těch dívčích věcech. Často mě odsoudí jako pro společnost nepotřebnou, hloupou, nevzdělanou holku, kterou nezajímá nic jiného než make-up a která žije tím, aby měla co nejstylovější oblečení.

Když pleť není bezchybná aneb jak bojuji proti pupínkům

18. března 2015 v 15:34 | Mersmerize |  Holčičí svět
Na co se dnes a v příštích dnech můžete těšit? Konečně jsem ukončila to (skoro) nekonečné lítání po doktorech a vrátila jsem se do klidu svého domova k počítači. Venku je tak krásně, takže sedím na verandě s notebookem a vymýšlím jeden článek za druhým - pro mě ideální! A to nás přivádí sem - hodně mi na ask chodí otázky nejen o gynekologii a menstruaci (i když ty často převažují), ale i ohledně pleti, odličování a akné. Pojďme se tedy na jedno takové téma podívat a pořádně ho rozpitvat!

22. týden těhotenství - Už víme pohlaví miminka!!!

16. března 2015 v 13:32 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Konečně můžu napsat s čistým svědomím deníčkový zápisek o mém těhotenství, prozradit Vám, co to bude až to bude (v červenci mám termín porodu) a zkrátka - dnešní velký ultrazvuk mě v lecčems vyděsil ale i uklidil a hlavně - konečně mi pan doktor řekl, jestli holčička nebo chlapeček! Chcete to říct? Vážně? Tak jo!

Kosmetické zázraky, které najdeme v lékárně!

12. března 2015 v 12:14 | Mersmerize |  Holčičí svět
Tenhle článek vám slibuju už docela dlouho a konečně se k němu dostávám! Lékárna je často braná jen jako místo, kam chodí nemocní lidé pro antibiotika a jiné léky, které zdraví lidé vůbec nepotřebují. Jak ale zjistíte v tomhle článku, v lékárně se schovává spousta věcí, která mohou pomoc v kosmetice, hlavně co se týče pleti. A o spoustě těhle krémů a vychytávek ženy ani nevědí, protože pokud jsou zdravé - proč by si krém měly vybírat zrovna v lékárně?

Dala jsem dohromady několik věcí, které já sama považuji za zázračné co se kosmetiky týče, seženete vše ve svojí lékárně a navíc - vše je cenově dostupné!

Cítím se diskriminována aneb kam to povede?

12. března 2015 v 11:45 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dnes Vás čeká více článků a když opomenu tenhle, který vlastně ani pořádný článek není (spíš jde jen o nějakou tu informaci a mou úvahu), můžete se konečně těšit na dlouho slibovaný článek! Ale nebudu zdržovat nějakým dlouhým úvodem, k čemu bych se chtěla dneska vyjádřit?

Před pár dny jsem všude v novinách a na internetu četla, jak má Evropská unie problém s tím, že Romové v naší zemi jsou diskriminování. Když jsem si pak přečetla, co se všechno plánuje a co by mohlo vejít v platnost, nestačila jsem zírat! No, jako vážně! Pokud vůbec nevíte o co jde, doporučuji přečíst třeba TENTO článek, kde je to rozpitvané a i přehledně napsané, co by se teoreticky mohlo změnit.

Chci, aby se mnou byl partner u porodu?

10. března 2015 v 10:49 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Dneska si dáme po delší době čistě povídací téma bez fotek a nějakých těch zážitků z rubriky Z deníku budoucí maminky a budeme se zaobírat tématem porodu. Chodí mi totiž dost e-mailů a dotazů na téma, jak já vidím porod, jak bych chtěla aby to probíhalo a jestli třeba patřím k těm maminkám, které nutně potřebují a chtějí mít partnera/manžela u porodu.

Jedná se o docela dlouhé a hodně, hodně povídací téma, tak se pohodlně posaďte, uvařte si třeba čaj nebo kávu a jdem na to!

Jak jsem se naučila pít vodu s citronem!

7. března 2015 v 14:30 | Mersmerize |  Holčičí svět
Dneska Vás nepřipravím o článek, který bude spíše takový tip a rychlovka a k jehož napsání se už dlouho dokopávám. Jenže vždycky mi do toho buď vlezla nějaká aktivita, nebo jsem prostě dostala ještě jiný nápad na článek, který jsem chtěla mít rychle sepsaný. No, určitě víte o čem mluvím. Zázračné účinky citronu známe snad všichni. Já sama jsem mu ještě samostatný článek nevěnovala, ale pokud tě zajímají přírodní věci a potraviny, které pomáhají lidskému tělu a dají se využít i v kosmetice, určitě se podívej na moje články O kokosovém oleji a O Olivovém oleji.

Já sama citron zbožňuju, celkově mám ráda kyselejší věci a jako malá jsem vždycky vyžadovala, aby mi rodiče dávali kousek citronu - jen tak, prostě samotný. Dělala jsem u toho strašné ksichty, ale milovala jsem to! A jaká je situace teď, o pár let později? Citron miluji pořád a naučila jsem se ho nejíst samotný a nedělat ksichty, ale přidávat si ho do vody. Proč? Je to fakt tak zdravé?