Březen 2015

7.3.15 - Kopající miminko nepolevuje, novinky, fotky...

7. března 2015 v 10:07 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Ať k údivu nebo ne, od doby co jsem napsala článek, že poprvé hodně zřetelně cítím pohyby miminka (Už cítím tu tasemnici = pohyby miminka), tak si ten můj nenarozený potomek nedal pořádnou pauzu na relax. Ne, jako vážně! Snad se ještě za poslední tři dny nestalo, abych ho necítila kopat více než hodinu. Úplně nejaktivnější je hned po mém probuzení (možná protestuje za zdravou snídani?) a pak si tak spokojeně pokopává do odpoledne, kdy to nejvíc cítím kolem 4 - 6. hodiny. Řeknu Vám, je to takový nezvyk!

Co bych na blog.cz změnila/uvítala/předělala?

6. března 2015 v 15:32 | Mersmerize |  Moje zápisky
Přiznám se Vám s jednou věcí - strašně mě vždycky bavilo psát články ohledně blogu. Ať různé návody, tipy, rady nebo prostě různé zkušenosti, které se týkají administrace, blogerů či samotného psaní. I proto jsem si třeba užívala psaní článků Jak by měl vypadat hezký článek? nebo Jak získat hezké ilustrativní obrázky na blog - bez porušování autorských práv? Je jasné, že takové články nejsou pro každého. Jsou tu ti, kteří třeba blog nemají, psaní je nebaví a tak nic takového ani neplánují, pak jsou zase takoví, kteří sice blog mají, ale vedou si to zkrátka po svém a nechtějí, aby jim do toho nějaká husička kecala a pak jsou tu i ti, kteří jsou za to rádi a rádi si podobné články přečtou. Pro ty samozřejmě je stvořen tenhle typ článků a jsem ráda, když se někdo takový k nim dostane a třeba mi řekne/napíše svoje tipy či nějakou tu zpětnou vazbu!

Recenze Vichy - Dermablend Korekční make-up

6. března 2015 v 11:56 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hezké páteční odpoledne! Dneska si dáme jednu recenzi, na kterou jsem se hodně těšila, až jí budu moci publikovat a zkrátka celkově napsat a v článku se dozvíte proč. O co půjde? Povíme si něco o korekčním make-upu Dermablend od značky Vichy a zbystřit by měly hlavně ty z Vás, které už make-up používají, mají pleť problematickou a v doopravdy špatném stavu a třeba ještě nenašly make-up, který by jim vyhovoval.

Vichy totiž jako kosmetika z lékárny slibuje skoro zázraky a Dermablend na tom není jinak - pojďme se tedy podívat na to, jak tenhle make-up obstál u mě!

Prevence chřipky a nachlazení aneb Sakra, všichni okolo jsou nemocní!

5. března 2015 v 20:28 | Mersmerize |  Moje zápisky
Vždycky jsem lidi (ty nemocné) rozdělovala na dvě kategorie. První byla ti, kteří hned všechno chytnou - každou nemoc, hned nastydnou a stačí jim vidět nemocného člověka na obrázku a v tu ránu jsou nemocní taky. Druhá kategorie byla ti, kteří jsou nemocní málokdy, ale když už, tak to to stojí za to. Já se řadím trošku doprostřed a hned vysvětlím proč.

Celkově moje zkušenosti z dětství mě spíš řadí do té první kategorie, kdy jsem každou chvíli byla nemocná a myslím, že rodiče si v tomhle smyslu se mnou dost užili, protože i když neustále dávali pozor na to, jestli jsem dost oblečená a podobně, tak jakmile jsem někoho potkala s angínou, s chřipkou nebo jsem trochu déle v zimě byla venku, v tu ránu jsem už ležela v posteli s horečkou nebo jinými problémy. Na tohle jsem si docela zvykla a nikdy to neřešila, prostě - jo, moje imunita na tom asi není nejlíp a brala jsem to trošku jako hotovou věc. Co mi až otevřelo oči, to byla moje škola a celkově moje práce, protože pracuju v lékarně (teď v těhotenství teda zrovna ne) a i kvůli tomu jsem se hodně začala zajímat o tu prevenci, o posílení imunity a celkově o udržování zdravého těla a organismu.

Ztráta menstruace při hubnutí - děje se to běžně?

5. března 2015 v 11:44 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hodně mě překvapilo, kolik mladých dívek mi psalo, že se obává o svůj menstruační cyklus, protože mají v plánu začít hubnout a cvičit nebo už menstruaci nedostaly a myslí si, že je to kvůli váhovému skoku, který v poslední době zažily. Mě samotnou by tohle téma ani nanapadlo řešit, protože mi to zas nepřijde tak časté a popravdě jsem si ani nemyslela, že se tolik mladých (skutečně mladých) dívek snaží shodit pár kilo.

A upřímně - nedá mi to spát a často nad tím musím přemýšlet. Pojďme si tedy říct něco o menstruaci, hubnutí a jestli máš skutečně důvod se bát ztráty měsíčního krvácení.

Už cítím tu tasemnici! (= pohyby miminka)

4. března 2015 v 16:18 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Rychle se s Vámi musím o něco podělit, protože jsem z toho úplně hotová! Chápu, že vy možná nebudete, ale chápejte mě - těhotenství je pro mě velká neznámá, protože jsem prvorodička, do té doby než jsem otěhotněla, jsem tenhle stav znala jen z práce (v lékárně) a ze školy z teorie, tudíž je to pro mě všechno tak trochu nové. Přijde mi, že mě všechno dokáže překvapit a zaskočit, i když jsem o tom třeba už četla. Nebo třeba když budoucí maminky říkaly: "no tohle mě málem rozbrečelo...", nikdy jsem to nechápala.

Tak to bylo i s pohyby miminka. Když mi o tom jedna má těhotná známá před pár lety říkala, říkala jsem si, proč je z toho tak na větvi, jasně že se dítě v bříšku hýbe, není to přece socha, že jo. Ale dneska k ránu se mi stala fakt věc, nad kterou se sama musím smát.

Nový design

3. března 2015 v 21:20 | Mersmerize |  Moje zápisky
I když jsem dneska opět chtěla publikovat miliony (ne, miliardy!) nových článků, nakonec z toho sešlo a musíte se spokojit jen s jedním ťuťínkem v podobě strií a pak s tímhle vyzvídacím zápiskem, kde se asi nedozvíte úplně nic nového z kosmetiky, ale ráda bych zjistila, co si myslíte o novém designu, který jsem dneska nastavila. Protože i to byl důvod, proč tu není dalších milion článků.

Strie - co s nimi a jak jim předcházím?

3. března 2015 v 18:16 | Mersmerize |  Holčičí svět
Kdo by neznal strašáka ženských těl jménem strie? Určitě každý o nich už slyšel, i když asi ne každý si dokáže představit, co ten pojem vlastně znamená. Já sama jsem se o strie hodně v poslední době zajímala, protože jako těhotná patřím k rizikové skupině, kterou strie mohou pořádně potrápit.

Pojďme si tedy říct, co to ty strie vlastně jsou, jak vypadají, jak se jich můžeme zbavit anebo ještě lépe - předcházet jim!

20. týden těhotenství - holčička nebo kluk?

2. března 2015 v 16:46 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
A je to tady! Jsem přesně v polovině těhotenství (pokud budeme brát, že budu těhotná 40. týdnů a ne kratší či delší dobu) a ve 20. týdnu čeká každou budoucí maminku velký ultrazvuk. Velký je v tom, že je hodně detailní, počítají se tam třeba prstíky miminka, měří se různé proporce a tak se dají poznat různé abnormality či vývojové odchylky. A taky ještě jedna velká věc! Na tomhle ultrazvuku, pokud je miminko v dobré poloze, se dá určit, jestli se nám narodí holčička nebo chlapeček.

Už minule jsem Vám slibovala, že hned jak to budu vědět, takže Vám to povím, protože už se sama nemůžu dočkat, takže velká chvíle napětí...

Jak by měl vypadat hezký článek?

2. března 2015 v 12:06 | Mersmerize |  Moje zápisky
Už jste si tu mohli přečíst o tom, jak získat hezký ilustrativní obrázek na blog bez porušování autorských práv a tak jsem se rozhodla tuhle rubriku článků o tom, jak by měl vypadat kvalitní blog, trošku rozvést a napsat o tom i něco dalšího. Samozřejmě berte to s nadhledem - neříkám, že když někdo něco konkrétního (ne)dělá, tak je to hned špatně a nikdy nemůže mít hezký a navštěvovaný blog. Každý píšeme jinak, o něčem jiném a pokud se daří, tak je to super - v tomhle má asi každý blogger nějaký ten svůj mini-recept na úspěch. Tyhle články bych spíš chtěla zaměřit pro ty, kteří se ještě moc v tomhle světě neorientují nebo jim přijde, že něco dělají špatně a vlastně ani pořádně neví co. Jak ale určitě chápete - je to jen taková ta směska mých názorů, tudíž to neberte jako něco, čím by se každý měl řídit.

O čem to bude dneska? Chtěla bych se zaměřit na to, když u někoho rozkliknete kokrétní článek, který si chcete přečíst. Někdy se totiž dostanu na blog, kde se mi moc líbí nápad, téma a zpracování. Pak si ale chci něco přečíst a narazím hned na pár věcí, které mi čtení buď znepříjemňují nebo mě úplně odradí. Které to jsou?