Jak se ze mě - kvůli těhotenství - stalo zapomnětlivé ranní ptáče

24. března 2015 v 13:47 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Víte jaká jsem byla před listopadem 2014, tedy před tím než jsem zjistila, že jsem těhotná? Za prvé jsem nenáviděla rána a ranní vstávání. Budík byl pro mě vždycky úhlavní nepřítel číslo jedna a můj první úkon dne bylo shodit ho na zem. Když jsem nikam nemusela, v práci jsem měla volno a mohla jsem se jen tak válet, tak jsem se prostě jen tak válela a navíc - nikdy jsem nevstávala před desátou! Jak ale poslední týdny zjišťuji, těhotenstvím a miminkem, které za chvíli přijde na svět, se spousta věcí mění a já občas až nestačím zírat.Jsem typ člověka, co by mohl strávit celý den v posteli a neměl by jedinou ani tu nejmenší výčitku. Dokážu taky usnout kdykoliv se mi zlíbí a když mě o víkendu normálně nikdo nenutí vstávat, dokážu prospat i dvanáct, třináct a i víc hodin. Vím, že to prostě moje tělo nepotřebuje a často jsem čilá už po necelých šesti hodinách spánku, ale nikdy jsem neviděla důvod, proč si spánek a teplou postýlku upírat, když na to ještě mám právo! Navíc když v týdnu chodím do práce a vstávám brzo, chci se aspoň někdy pořádně poválet!

A pak přišla ta zpráva, že jsem v jiném stavu. Víte, co byla první věc, kterou mi většina mých blízkých řekla: "No to už o víkendech nebudeš moc spát do odpoledne!" A popravdě mě to ani nevadilo, prostě jsem s tím počítala, miminko chce oběti, maminka se musí starat a bude prostě chodit spát brzy, vstávat v noci a nebude si přispávat. To je prostě úděl každé nové maminky. Říkala jsem si, že si budu muset na konci těhotenství zvykat a preventivně budu muset začít chodit spát kolem 9 - 10 nejpozději a z postele hezky vyskočit, jako kdybych vstávala do práce. Ale víte co? Poslední dobou to dělám a ani nechci!

Moje tělo mi už vůbec nedovoluje být vzhůru déle jak do jedenácti, když přetáhnu, tak už usínám ve stoje, všechno mě bolí a zkrátka se necítím dobře. Chodila bych klidně spát i v devět i dřív, ale většinou se držím vzhůru kvůli příteli, který je přes den v práci a tak si ho chci užít aspoň předtím než usnu. Nedej bože když přes den mám nějakou aktivní činnost a jdeme třeba plavat nebo na dlouhou procházku, to bych se viděla nejradši už kolem sedmé v peřince. A ráno? Ráno nepotřebuju budík a často už v šest přemýšlím, že bych třeba jako už mohla vstát.

A víte jakou další věc jsem zjistila? Že se mi hrozně zhoršilo soustředění a paměť! Upřímně nevím jakou to má souvislost s těhotenstvím a s hormony. Četla jsem v poslední době články, že v těhotenství jsou problémy s pamětí normální, ale hodně lidí/odborníků to popírá. Já osobně nevím, myslím že u mě to bude zaviněno hlavně celkovou nepozorností, protože se často zaměřuju na úplně jiné věci a přijdu si poslední dobou strašně roztěkaná a zamyšlená. Příkladů bych mohla dát hodně a většinou jsou docela vtipné, když si na to vzpomenu zpětně. Šla jsem třeba do obchodu a vzala jsem si jen klíče, mobil a peněženku, ani kabelku jsem si nebrala. Klíče si obvykle dávám do kabelky a když ji nemám tak do kabátu/vesty do kapsy. Tentokrát jsem si je ale nechala v ruce a když už jsem byla na cestě domů, zjistila jsem, že v žádné kapse nejsou. A to už jsem začala panikařit, že se nedostanu domů, že jsem je určitě někde ztratila a už jsem skoro volala příteli, že jsem hrozný střevo, ať mě s jeho klíčema přijede zachránit. Nakonec jsem si ale uvědomila, že ty svoje klíče jsem neztratila, ale mám je pořád v levé ruce (ani když jsem po kapsách hledala telefon mě to netrklo!).

Nebo třeba strašně často zapomínám za sebou večer zhasínat - na záchodě, na chodbě, v koupelně. Nikdy se mi to nestávalo a teď prostě jdu a úplně nezájem. Nebo ideálně když jdu nakupovat a nenapíšu si, pro co jdu. Minule jsem šla do krámu pro pečivo a koupila jsem milion jiných věcí, jen to pečivo jsem samozřejmě zapomněla!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký projekt na duben by tě zaujal nejvíce?

O vlasech 41.1% (30)
O škole 15.1% (11)
O vztazích 15.1% (11)
O menstruaci 6.8% (5)
O hormonální antikoncepci 8.2% (6)
O knížkách a recenzích na ně 11% (8)
O psaní a blogu 2.7% (2)

Komentáře

1 P. P. | Web | 24. března 2015 v 15:13 | Reagovat

Naše učitelka je také těhotná a když byla ještě v práci,  tak pořád zapomínala na naše ukoly,  testy, papíry,  které měla přinést atd. :D
Myslím,  že to není samotným těhotenstvím,  ale spíš tim,  že často přemýšlíš o jiných věcech,  jak už jsi napsala.:)

2 An An | 25. března 2015 v 1:48 | Reagovat

Jé, kdyby ti tohle někdo řekl před rokem viď? :-) Že se tohle všechno bude dít :-) (myslím těhotenství a tak, ne úplně tu zapomnětlivost :-D)

3 Mersmerize Mersmerize | Web | 25. března 2015 v 8:33 | Reagovat

[1]: Asi to pravděpodobně bude tím, člověku se trošku mění starosti a priority, takže něco takovýho jako klíče nebo zhasínání mě prostě nebere :D

[2]: Hele, kdyby mi tohle někdo řekl před rokem v březnu, tak bych ho asi vysmála a řekla mu, že se zbláznil, že spíš až tak za dva, tři roky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama