Duben 2015

28. týden těhotenství - novinky, jsem hubenější? + foto

30. dubna 2015 v 9:51 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Hezké čtvrteční ráno všem! Utíká to jako voda a já už jsem zase v dalším týdnu těhotenství, tentokrát 28, což už je jistojistě sedmý měsíc. Když si řeknu, že jsem ve dvacátém osmém týdnu, nepřijde mi to tolik a pořád si říkám, že času dost, ale jakmile si řeknu, že jsem v sedmém měsíci, občas mě trošku chytne panika. Připadá mi, že to nějak moc utíká, že za chvilku už tu bude začátek července, že i když bych teoreticky měla mít celou výbavičku (krom kočárku), tak prakticky mi určitě bude chybět hrozně moc věcí a ano, prostě panikařím!

Bez kluka přeci život nekončí!

28. dubna 2015 v 20:36 | Mersmerize |  Holčičí svět
Dneska se zaměříme na vztahy, protože i to je téma, které se určitě se zaměřením tohohle blogu nevylučuje a neodmyslitelně k dívčím blogům a webům patří. A rovnou napíšu, jak mi občas přijde, že se dospívající (ale už i ty mlaší nebo naopak dospělé) holky tímhle tématem zaobírají až přespříliš. Každou chvíli vidím třeba na krásné článek o tom, jak má vypadat pravá láska, jak poznáš, že je ten pravý, co dělat, když nemáš kluka, kde ho najít, kdy se s ním rozejít. Přitom strašné množství podobných článků mi přijde jako totální blbost (tím ale samozřejmě nechci urazit autorky podobných článků, protože ne všechny jsou špatné!).

Už máme kompletní výbavu pro miminko! + fotky

26. dubna 2015 v 19:12 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Dobře, název článku možná trochu přehání. Pořád mi totiž přijde, že nám toho strašně moc chybí, i když poslední dobou neděláme nic jiného než že jezdíme po nákupech a zjišťujem, co všechno ještě nemáme a jestli to, co máme byl dobrý výběr. NO - věřte mi, že to není jednoduché. Určitě ne pro mě, jako pro prvorodičku! Jsem totiž naprosto mimo a jsem proto strašně ráda za každou radu, pomoc a to hlavně od svých drahých tetiček a kamarádek, které už dítě (nebo děti) mají. Bez toho bych asi byla ztracená!

Jak správně zvolit název blogu, článků a o odkazech obecně

26. dubna 2015 v 18:42 | Mersmerize |  Moje zápisky
A opět se podíváme na téma blogování a o psaní obecně. Moc mě tyhle články baví a tak se dnes můžete těšit na jeden, u kterého se hned můžete dát do čtení, ale abych tu neděli nezanedbala, ještě se budete moci těšit na článek z osobnější rubriky, která vás poslední dobou asi baví nejvíc.

Po článcích Jak získat hezkou ilustrativní fotku bez porušování autorských práv nebo Jak napsat hezký článek či Poznej své čtenáře díky Google Analytics, přicházím s dalším tématicky podobným článkem, který se snad hodí všem blogerům, kteří s blogováním začínají nebo si o tom prostě a jen chtějí taky přečíst nějaké ty zkušenosti odjinud. Jak se totiž můžu (v podstatě denně) přesvědčit, hodně blogerů nechápe důležitost jména/názvu - ať už mluvíme o článku, o odkazu nebo v neposlední řadě o jméně blogu.

Odrůstání krátké ofiny + moje tipy

25. dubna 2015 v 21:06 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hezký sobotní večer, nebudu to nijak okecávat a rovnou se vrhnu na téma, které vidíte v nadpisu. Rozhodla jsem se zaměřit na téma, které určitě potrápilo nejednu slečnu, která chtěla mít účes přesně podle svých představ. Ofina je totiž skvělým oživením účesu a hodí se ke každému typu obličeje - jen je nutné zvolit ten pravý tvar. Ale co když už ofinu nechceš? Co když jsi zjistila, že se sama sobě víc líbíš bez ofinky? Jednoduše ji nech odrůst. No jo, ale ono to někdy tak jednoduché není. Já sama jsem s krátkou ofinou bojovala po několik let, vlastně většinu svého života - teď už mám ji mám ale ve stejné délce jako zbytek vlasů a jsem spokojená. I proto jsem se rozhodla článek napsat a dát tak pár svých rad a tipů, které ti snad pomohou!

Co všechno může ovlivnit spolehlivost hormonální antikoncepce?

24. dubna 2015 v 11:43 | Mersmerize |  Holčičí svět
O hormonální antikoncepci už tu nějaký ten článek je. Dokonce už jsme tu její spolehlivost řešili, ale nikdy ne samostatně v článku. A protože je tohle konkrétně téma a otázka, která mnohým dívkám nedá spát, často mi na ask nebo na mail chodí dotazy, ve kterých se ptáte, co všechno má na spolehlivost HA vliv, co na to naopak vliv nemá a podobně. Proto jsem se rozhodla zpracovat to do (snad) přehledného článku, abych tazatelky měla kam směřovat.

Proč říct NE hladovkám při dietě aneb unavují mě takové blogy

22. dubna 2015 v 11:07 | Mersmerize |  Holčičí svět
Dnes se zase můžete těšit na pár článků a začnu jedním, který jsem neplánovala dopředu a prostě mě napadl úplnou náhodou. Tedy - ono to náhodou nebylo. Abychom si rozuměli - já strašně ráda čtu a prohlížím cizí blogy. Nemám stovky oblíbených blogů, ale denně jich projdu hodně, přečtu si co je nového, jsem ráda když narazím na nového bloggera/bloggerku a zkrátka, když mám čas, tak mě to baví. Proto mám ráda blog.cz, protože tady je vše hrozně propojené a k novým blogům se dostanu strašně jednoduše, což je parádní.

Jenže víte, čeho jsem si poslední dobou hodně všímala? Že neuvěřitelně moc blogů, které vedou dívky věkově 12 - 18 let jsou o hubnutí a dietách. Většinou to jsou články typu "Můj jídelníček" nebo "Co jsem dnes snědla a co plánuju jíst další týden". Na tom nevidím nic špatného. Nepatřím mezi ten typ lidí, co by si nutně potřeboval hlídat jídelníček, nebaví mě zabývat se každou věcí, co sním a už vůbec mě nebaví hledat, kolik má kalorií. Ale pokud to někoho baví, dělá to pro sebe a má i rozumné myšlenky, které dokáže zpracovat do článku, tak proč ne? Problém je ale v tom, že na drtivé většině takových blogů a v těhle článcích nejsou rozumné rady, nejsou tam příklady super jídelníčků, kterými bychom se mohli inspirovat, většinou jsou tam deníčkové zápisky o hladovkách, o neuvěřitelně stupidních dietách a o tom, jak bloggerka zhřešila tabulkou čokolády a teď týden nebude moct nic jíst. Nepřijde vám to hloupé?

27. Týden těhotenství - Ikea nákupy, stěhování, nákupy pro miminko + milion fotek

21. dubna 2015 v 11:27 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Takže já Vás ještě jednou zdravím a už zas utekl další týden, takže se jdu pochlubit jak s těhotenským deníkem, tak konečně i s nákupy v Ikee, s tím jak jsme stěhovali ložnici, aby se tam vše vešlo a zkrátka se vším, co se poslední týden stalo! Sedmý měsíc těhotenství je tady, bříško už je větší a začíná lehce překážet, ale co by budoucí maminka pro svoje dítě nevytrpěla, že? :)

Co dělám pro své vlasy + produkty (duben 2015)

21. dubna 2015 v 10:39 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hezké úterní dopoledne! Nejdřív Vám chci všechny pozdravit, popřát vám krásný slunečný začátek nového týdne a omluvit se, že blog týden ležel skoro bez ladu a skladu s tím, že jsem neodpovídala na komentáře ani jsem se příliš nedostala k ask.fm. Důvod se dozvíte hned v dalším článku, který bude následovat a je jasné, že to má souvislost se stěhováním a s miminkem, ale o tom později. Na co se můžete těšit teď?

Protože duben máme v plném proudu, nezbylo mi nic jiného než se zaměřit na vlasy. A protože jsem dělala už podobný článek o pleti, ve kterém píšu své zkušenosti s různou kosmetikou, proč ji používám - co doporučuji a co zase naopak vůbec, pojďme se vrhnout na tématicky to samé, ale tentokrát O VLASECH!

Jak jsem si vybírala novou podprsenku + moje tipy

18. dubna 2015 v 7:28 | Mersmerize |  Holčičí svět
Přiznám se k tomu, že co se týče spodního prádla, tak mám neuvěřitelné množství kalhotek a podprsenek, ale nosím jen malé procento z toho. Nějaké kousky už se mi nelíbí, jiné mi byly třeba velké, některé zase malé nebo se mi do skříně dostaly dárkem a nikdy jsem je pořádně neunosila. Hlavně co se týče podprsenek - mám pár svých oblíbených, které střídám a nosím pořád dokola, protože se mi prostě zdají nejlepší.

Jenže! Od té doby, co jsem se ocitla v jiném stavu jsem zjistila, že moje prsa jsou pořád větší a proporcionálně jiné. Sice to není nijak extrémně znatelné, ale je to něco, co mi dost zkomplikovalo život, hlavně v nošení spodního prádla. Jak šel čas jsem totiž zjistila, že mi najednou jsou moje oblíbené podprsenky malé a ty větší, které mám ve skříni už taky neoblíknu! A tak jsem se rozhodla vyrazit na nákupy a rychle to napravit.