Duben 2015

26. týden těhotenství - už skoro obří břicho + první CUTE nákupy!

14. dubna 2015 v 15:08 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Už mám jen čtrnáct týdnů do termínu porodu, to je necelých sto dní! Strašně to letí a i když to píšu a říkám často, je to fakt neuvěřitelný, když si vezmu, že jsem před chvíli ještě byla "netěhotná" a "nebrečící kvůi každý blbosti"! Ale co, dvacátý šestý týden těhotenství je tady. Mám zas nějaké novinky, ale hlavně - konečně mám za sebou první menší nákupy! Ještě mám co dohánět a nakupovat, ale i z malých pokroků mám obrovskou radost.

Cytologické vyšetření na gynekologii - na něj nezapomínat!

13. dubna 2015 v 19:26 | Mersmerize |  Holčičí svět
Protože už jsem tohle téma naťukla v minulých článcích, kde jsem psala, že Gynekolog by neměl být strašákem a v dalších, které se téma gynekologie týkaly, nemůžu si odpustit trochu tady rozpitvat i tohle téma. O čem je řeč? O vyšetření, které čeká každou dívku ve chvíli, kdy začne sexuálně žít - cytologické vyšetření stěru z děložního čípku.

Jaká bych - jako maminka - chtěla být?

13. dubna 2015 v 13:52 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Jaká bych jako maminka chtěla být - to je téma, nad kterým často přemýšlím. Ono když ležím, nemám nic extra na práci a podívám se na svoje rostoucí bříško, mi taky nic jiného nezbývá, tyhle otázky mě prostě napadají samy. Občas mě až překvapuje, kolik věcí se snažím vyřešit už teď a posléze zjišťuji, že je pořád ještě brzo, že se třeba obávám zbytečně, že ani nevím jaké moje dítě bude a že přemýšlet nad věcmi týkající se výchovy, na to je asi ještě dost času. Ale znáte to - člověku to ve volné chvíli prostě nedá a když tedy člověk nemusí přemýšlet třeba nad tím, jak rodinu zabezpečí, hned vyvstávají otázky "Jaké to asi bude...".

A nedá se říct, že bych z toho měla strach. Ale jasně, mateřství je pro mě něco úplně nevyzkoušeného a z mého vlastního pohledu neznámého. Sice to člověk vidí všude okolo, má třeba mladší sourozence, nebo jiné mladší příbuzné v rodině, chodí na návštěvy ke kamarádům tak vidí i jejich výchovu, ale prostě - to není to samé. Myslím, že člověk skutečně pozná své mateřské a rodičovské vlohy, až když to přijde. A když se nad tím tak zapřemýšlím - jakou maminkou bych já chtěla být?

Jak udržet čtenáře na blogu?

12. dubna 2015 v 17:56 | Mersmerize |  Moje zápisky
A co si ještě dáme dneska k tématu takhle v nedělní podvečer? Napovím Vám, že tenhle článek bude spadat do mé oblíbené podrubriky a stálým čtenářům to určitě hned docvakne. Opět se vrátím k tématu blogování! Mohli jste si tu třeba už přečíst články na téma Jak získat hezkou ilustrativní fotku bez porušování autorských práv? nebo jsem Vám dala tip na měřič návštěvnosti, který vám dá rozhodně lepší přehled než třeba takový toplist - google analytics.

A právě teď se podívám na téma, které s tím posledním jmenovaným článkem neodmyslitelně souvisí. Není totiž takovým zázrakem k sobě na blog čtenáře přitáhnout, mnohem horší je ho tam udržet! Protože k čemu jsou čtenáři, kteří se podívají, ale hned zase odejdou? Bez toho, aby cokoliv okomentovali, dali ti zpětnou vazbu a rádi se vrátili? Ano, sice budeš mít o číslíčko v návštěvnosti navíc, ale oblíbenosti ti to určitě nepřidá. Jak tedy na to?

Gynekolog by neměl být strašákem

12. dubna 2015 v 11:52 | Mersmerize |  Holčičí svět
Gynekolog je lékař jako každý jiný a protože jeho ordinace tu není jen tak pro srandu králíkům, měly bychom k němu jednou za čas zajít. Je to stejné asi jako se zubařem nebo s praktickým lékařem - zkrátka občas prostě nemáme na výběr, i když doktory nemilujeme a snažíme se jim vyhýbat jako čert kříži.

Čas od času (podle dotazů i konverzací) mi ale přijde, že téma gynekologie a gynekolog jako lékař je neuvěřitelně děsivé, že kolují různé názory a i mýty o tom, co všechno se tam děje a hodně mladých slečen, tam pak odmítne jít nebo má z vyšetření skutečný strach. Není pak divu, že nechodí na pravidelné prohlídky, že k lékaři nejdou ani když je něco trápí a že věk prvního vyšetření a založení karty neustále odkládají. Je to ale vážně nutné?

25. týden těhotenství - těhotenská cukrovka a prej jsem hezčí! + fotky

9. dubna 2015 v 10:49 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Poslední dobou chodím s těhotenským deníkem sem vždycky se zpožděním. Ale víte co? To nevadí! Teď jsem aktuálně ve 25. týdnu (pro ty zvědavější 25 + 4 tt. = dvacátý pátý týden a čtyři dny k tomu) a opět mám nějaké novinky, drby a prostě zase se chci s vámi podělit o pár informací. V úterý jsem totiž byla u svého gynekologa, takže jsem se dozvěděla, co mě na začátku třetího trimestru čeká a nemine!

Velký průvodce žehlením vlasů!

9. dubna 2015 v 10:17 | Mersmerize |  Holčičí svět
Protože projektem na duben jste si v anketě zvolily péči o vlasy a vše, co s tím souvisí, nezbývá mi nic jiného, než se na tohle téma zaměřit a pořádně ho rozpitvat. Jsem vlastně i ráda, že padlo zrovna tohle téma, protože když jsem se tak koukala do archivu článků, které tu jsou - zjistila jsem, že o vlasech toho tady moc není. A to mě samozřejmě mrzí, protože péči o vlasy já osobně věnuji dost času, snažím se zkoušet nové věci a dávat jim to nejlepší. Podle mě jsou totiž vlasy skutečně korunkou krásy a špatně zvolená barva, střih, účes nebo i celkově zničené a poškozené vlasy, dokáží zkazit mnohé.

O čem se budem bavit dnes? Zaměříme se na žehlení vlasů a vše okolo toho. Pokusím se rozebrat, co vlasům škodí, co jim v tomhle směru prospívá a doufám, že vám moje tipy a rady pomohou a najdete v nich třeba i něco, co jste dosud nevěděly!

Vaginální výtok: Je to normální a jak poznám, že je něco špatně?

8. dubna 2015 v 10:41 | Mersmerize |  Holčičí svět
Rubrika gynekologie a články, které se týkají dívčího těla a různých jevů, které dospívání provází, jsou tady na blogu asi úplně nejúspěšnější - alespoň když to vezmu z pohledu autorky a budu se dívat na počet komentářů a odezvu. Chodí mi totiž nespočet dotazů na tohle téma, ať už je to hormonální antikoncepce, různé vaginální záněty a samozřejmě i nesmíme zapomenout normální vaginální výtok - i na ten přijde spousta dotazů. Hodně dívek totiž neví, zda je to vůbec normální. Neví, kdy se výtok stává příznakem nějaké konkrétní nemoci či zdravotního problému - a proto tenhle článek!

Zaměříme se na klasický vaginální výtok, napíšem si něco o tom, kdy je a kdy není normální a zdravý a určitě se dozvíš, jaké příznaky bys měla řešit se svým lékařem.

Chystáme se do Ikey aneb moje tipy na nákupy

3. dubna 2015 v 12:59 | Mersmerize |  Moje zápisky
Hezké páteční odpoledne, vítám vás tady opět na blogu po (snad veselém) aprílu a při skutečně aprílovém počasí! O čem si dnes budem povídat? O nákupech! Ale ne jen tak ledajakých. Přibližně do dvou týdnů bych totiž chtěla naplánovat výlet/nákupy s přítelem do Ikey, protože potřebujeme ještě dokoupit nějaké věci pro miminko a do bytu a tak jsem se rozhodla se s Vámi podělit o to - tentokrát ne o to, co budeme kupovat, ale o to - co na Ikee miluju, co bych mohla jen doporučit a doufám, že vám třeba dám i tak na něco tip a třeba pomohu zútulnit dívčí pokojík.