Jak jsem si vybírala novou podprsenku + moje tipy

18. dubna 2015 v 7:28 | Mersmerize |  Holčičí svět
Přiznám se k tomu, že co se týče spodního prádla, tak mám neuvěřitelné množství kalhotek a podprsenek, ale nosím jen malé procento z toho. Nějaké kousky už se mi nelíbí, jiné mi byly třeba velké, některé zase malé nebo se mi do skříně dostaly dárkem a nikdy jsem je pořádně neunosila. Hlavně co se týče podprsenek - mám pár svých oblíbených, které střídám a nosím pořád dokola, protože se mi prostě zdají nejlepší.

Jenže! Od té doby, co jsem se ocitla v jiném stavu jsem zjistila, že moje prsa jsou pořád větší a proporcionálně jiné. Sice to není nijak extrémně znatelné, ale je to něco, co mi dost zkomplikovalo život, hlavně v nošení spodního prádla. Jak šel čas jsem totiž zjistila, že mi najednou jsou moje oblíbené podprsenky malé a ty větší, které mám ve skříni už taky neoblíknu! A tak jsem se rozhodla vyrazit na nákupy a rychle to napravit.Trochu cholerik

Jsem totiž dost cholerik, pokud jde o věc, která mi nesedí a hlavně co se týče spodního prádla. Když mě podprsenka někde tlačí, řeže nebo je mi celkově nějak nepříjemná, nedá se se mnou vydržet, dávám to za vinu celému světu a nedokážu fungovat. Stejně tak naštvaná jsem bez podprsenky. Závidím těm slečnám, které mají malá prsa a mohou si dovolit pod šaty si ji nebrat nebo doma trávit čas bez spodního prádla. Dřív to u mě taky šlo, ale teď už to prostě nejde. A víte, jak moje nákupy vypadaly?

Na internetu ani náhodou

Co se týče internetu, nakupuju na něm moc ráda. Je to rychlé, pohodlné, zboží přijde až domů a často je to mnohem levnější než jít do kamenných obchodů. Je fakt, že i dřív jsem si na netu objednávala podprsenky bez problémů. Proč bez problémů? Protože jsem moc dobře znala svou velikost. Když moje prsa byla ještě relativně malá, měla jsem košíčky C nebo D (podle vybraného obvodu) a tak jsem si mohla dovolit vzít si podprsenku na internetu, bez nutnosti si ji zkoušet. Do toho bych teď fakticky ale nešla.

A určitě to nedoporučuju ani Vám, pokud přesně neznáte svou velikost a číslování. Hlavně slečny, které podprsenky teprv začínají nosit, by si měly vše pořádně vyzkoušet, jinak to prostě není to pravé.

Proč je podprsenka důležitá?

Nikdy bych nenosila podprsenku, která mi nepadne, je mi malá nebo jinak nevhodná. Hodně jsem na internetu četla různé návody, že si člověk může zvětšit prsa, když si vezme košíčky o písmeno menší - za mě to je hrozná blbost. Já bych byla tak nervní, když si představím, že by mi byly malé košíčky. Nemluvě o tom, že člověka to pak hrozně omezuje - stačí se předklonit, špatně se pohnout a už je tu strach, jestli náhodou nevykujuje něco, co nemá a jestli je vše na svém místě.

Navíc pokud se zvolí špatná velikost, malý obvod a holka si vezme přiléhavé tričko a není zrovna samá kost, pořádně ji to obepne a všude to přetýká, což je hrozný na pohled. A to nemusíme být ani tlusté a mít kila navíc, aby podprsenka zvýraznila to, co nemá. Nemluvě o tom, že zapínání je pak směšně nahoře u lopatek nebo nám podprsenka udělá ze dvou prsů rovnou čtyři - bonusově ještě dvě na stranách. To prostě vypadá šíleně a žádné postavě to nezalichotí.

Kde můžeš podprsenku vybrat?

Vietnamské obchody - ty nedoporučuju. Teda, já proti těmhle obchodům nic nemám a čas od času tam zajdu a myslím, že se kvalita věcí hodně zlepšila, když porovnám, jak to vypadalo před pár lety. Navíc nebudem si nic nalhávat - věci, které se kupují v konfekci (v New Yorkeru, v Gatu apod.) jsou často kvalitativně stejné jako u Vietnamců. Co se ale týče podprsenek, číslování je tam špatné, nemluvě o materiálu. I když to tam je levné, za chvíli si musíme jít kupovat novou podprsenku, protože se rychle vytahá, začnou čouhat kostice a když tam musíme jít dvakrát do měsíce, vyjde to často mnohem dráž než do podprsenky investovat. Ale abych jen nepomlouvala nebo neodrazovala, přišla jsem na jednu věc, kterou si u Vietnamců pravidelně kupuju. U nás mají totiž úžasné bezkosticové - sportovní podprsenky, které sice nevypadají nijak úchvatně, ale já je nosím třeba na spaní nebo na doma když se chystám ležet v posteli. Nikde netlačí, velikosti jsou různé a i když to často není žádný zázrak, nechtělo by se mi za takovou "domácí" věc dávat tisíce. Mám doma asi tři takovéhle podprsenky a vyšly mě na necelé tři stovky.

New Yorker, Gate, H&M - ty bych doporučila zas o trošku více než Vietnamce. Materiál je většinou o trošku lepší, ale hlavně tam je přehlednější číslování. Na druhou stranu, co musím pomluvit je výběr velikostí. Většinou jsou tyhle obchody cíleny pro mladé slečny, které si většinou stěžují na malá prsa, takže podprsenky a různé sety sice krásné, ale výběr velikostí je dost mizerný. Pohodlně se tam seženou košíčky do velikosti C, max. D, najít něco většího a pěkného je docela oříšek. Zkrátka my, co máme prsa větší, musíme často hledat jinde.

Specializované obchody - tady mám na mysli obchody jako je Intimissimi nebo třeba Triumph. Tam já podprsenky nakupuju úplně nejradši. A doporučuju to i všem, kteří se třeba ve velikostech tolik neorientují, mají náročnější požadavky nebo prostě jen chtějí pomoci s výběrem. To je totiž na těhle obchodech naprosto bezkonkurenční. U vietnamců nebo v New Yorkeru se nejspíš pomoci nedočkáte, maximálně se dozvíte, jaký mají výběr, kdy čekat nové zboží a kde spodní prádlo nalézt, ale prodavačky tam se ve velikostech často vyznají stejně jako vy nebo vůbec. Asi nejradši chodím do Intimissimi, protože tam je hrozně příjemná obsluha, řeknu jim svoje požadavky, co si asi tak představuju a paní/slečny mi doporučí velikost, dají mi do kabinky dostatek na zkoušení a když si nejsem jistá, klidně mě v podprsence okouknou a řeknou jestli dobrý nebo jestli by volily něco lepšího. Ono to může znít směšně, že vás prodavačka zkoumá v podprsence, ale když se v tom vyzná, je to fakticky k nezaplacení. Cenově to vyjde poměrně draho, to je fakt. Ale podprsenky jsou kvalitní a fakticky musím chválit, že vydrží i několik let, když se k nim člověk chová slušně, tak jak má.

Aneb jak to vypadalo na nákupu

Když už se teda začnu bavit o sobě - rozhodla jsem se, že prostě potřebuju o DOST větší podprsenku, jinak z toho zešílím. Nikdy bych neuvěřila, že se mi prsa v těhotenství o tolik zvětší a je to pro mě docela opruz, abych se přiznala. Nejradši bych si nechala svojí Déčkovou velikost a byla spokojená, ale prej né, takže smůla a přišlo na řadu vybírání.

Nejdřív jsem zaskočila k Vietnamcům a koupila jsem si tam právě ty zmíněné látkové podprsenky. Nevím, co bych bez nich dělala, protože spát se mi v klasické kosticové podprsence prostě nechce. Ničemu to nevadí, ale já mám prostě lepší vnitřní pocit, když si můžu vzít něco jiného. A pak jsem přišla do obchodu se spodním prádlem. Paní prodavačka se mě zeptala, co hledám a jestli mám nějakou konkrétní představu. Tak jsem jí řekla, že NUTNĚ potřebuju dobrou podprsenku, protože jsem v jiným stavu, prsa se mi nečekaně zvětšila a tak potřebuju velikostně asi něco "výraznějšího".

Upřímně - myslela jsem si, že mi přinese tak Ečkové košíčky. Doufám, že znáte velikosti - jede to podle abecedy, tedy košíčky A jsou nejmenší, B větší apod. Docela jsem ale zírala, když mi byla přinesena podprsenka s košíčky F. Ono to jako není tak hrozný, ale ta podprsenka vypadá naprosto obrovsky, až mě to trošku vyděsilo. Tak jsem dělala jako že nic, šla si podprsenku zkusit. Byla mnohem lepší než ta moje minulá a seděla lépe, ale pořád to nebylo ono. Paní na mě koukla, řekla že to teda ne, že zkusíme ještě jiný. Donesla mi další tři s košíčky G, na který už jsem tak docela bezmocně koukala, protože to vypadalo jako dva malé stany a říkala jsem si, že do tohohle bych snad svoje prsa narvala třikrát. Bylo ale skoro až k neuvěření, že tahle velikost mi padla naprosto úžasně.

Navíc tyhle podprsenky, které mají větší košíčky a jsou určeny pro větší prsa, už mají i širší ramínka. Je totiž naprosto strašné mít špagátová ramínka, protože pak tam není žádná opora a do ramen to hrozně řeže, jak to nedokáže prsa unést. Zkusila jsem si asi pět různých typů, vybrala jsem si dvě podprsenky, nechala tam necelou tisícovku (což byla fakticky super cena) a jsem zase spokojenej člověk. Na rovinu ale říkám, že když mi tam ty Géčkový košíčky přinesla, myslela jsem, že si ze mě dělá dobrej den, protože tyhle podprsenky fakt vypadají obrovsky. Prsa jsou ale na svém místě, cítím se pohodlně, materiál je strašně příjemný a i designově se mi líbí (představte si krajkový stan).

Moje tipy

Takhle k závěru bych to chtěla shrnout. Přijde mi, že hlavně mladé holky podprsenky hodně podceňují, vybírají si špatně, hlavně podle barvy a vzhledu než podle velikosti a pak to vypadá na těle a pod tričkem šíleně. Co je tedy důležité?

- Pokud si nejsi čímkoliv jistá, nenašla si zatím žádnou dobrou podprsenku, určitě doporuju zajít do specializovaných obchodů se spodním prádlem. Je to sice dražší, často tam ale mají slevy a můžeš si říct, do jaké cenové kategorie podprsenku chceš.

- Vyzkoušej toho co nejvíc. Když si v kabince podprsenku zkoušíš a máš ji na sobě jen několik sekund, může se zdát, že sedí, ale uvědom si, že ji na sobě budeš mít i několik hodin nebo celý den. Je tedy lepší se v ní pořádně prohlédnout, zkusit se hýbat, zvednout ruce, ohnout se a vyzkoušet podprsenek co nejvíc. A nejenom co se týče velikosti - košíčků a obvodu - ale i typů. Existují podprsenky krajkové, hladké, korzetové, s úzkými nebo širokými ramínky, push-upky, s gelovou výplní, úplně bez výplně atd. Zkrátka je nejlepší vyzkoušet toho co nejvíc a rozhodnout se až na místě.

- Zapínání a obvod podprsenky by měl být v pravém úhlu s ramínky. Jakmile ti leze výše k lopatkám, máš špatnou velikost. Stejně tak pokud ti prsa "vypadávají" z košíčků nebo košíčky odstávají. Zapínání bys taky neměla mít na posledním možném konci (čím je podprsenka nataženější, tím rychleji se vytahá), ale nejlépe na prvním nebo prostředním, nesmíš ale pod podprsenkou a zády protáhnout celou ruku, to je pak obvod moc velký.

- Když si podprsenky zkoušíš, klidně si na ni obleč i tričko a prohlédni se ze všech stran. Nikde by ti nemělo nic přetýkat, ramínka by se ti neměla zařezávat do kůže, nikde bys po sundání neměla mít velké otlaky a podprsenka by tě už vůbec neměla omezovat v běžném pohybu!


Další články, které by tě mohly zajímat:

Pokud chceš mít přehled o všech novinkách a aktualizacích tady na blogu, nezapomeň dát like facebookové stránce. Pokud se chceš na něco zeptat, můžeš tak učinit tady v komentářích nebo na mém ask.fm.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane | 18. dubna 2015 v 7:56 | Reagovat

My väčšinou máme v meste malý obchodík pre spodné prádlo takže sa tam dá dobre vybrať :)

2 Annie Annie | 18. dubna 2015 v 9:28 | Reagovat

Já mám taky větší velikost a to je pak problém najít vetší košíček s malým obvodem. Vždycky se mi pak podprsenka posouvala nahoru.
A můžu se zeptat, kde jsi podprsenky kupovala?

3 P. P. | Web | 18. dubna 2015 v 11:36 | Reagovat

Vídám hodně holek, kterým pod uplnutým tričkem ,,přetékají" prsa z podprsenky... Nechápu, jak to můžou snést.
Já od Vietnamců mám jednu podprsenku, dala jsem za ní 139 Kč a je skvělá, zatím žádný problém a to už ji mám více než rok. Je ale pravda, že ji nenosím pořád. Raději mám ty ,,dražší", které jsem si vybrala ve specializovaném obchodě.

4 Elí Elí | 18. dubna 2015 v 11:57 | Reagovat

Já mám teda podprsenku od Vietnamců
Vůbec mi nesedí. Nemůžu v ní vůbec zvedat ruce ani se predklanet protože mi buď prsa vypadávají nebo se zvedá podprsenka a porad mi padají ramínka ikdyz je utahnu, stejně povolí. Mamka nechtěla moc investovat, žeprý mi to Stačí. Takže opravdu vám nedoporučuji podprsenky od Vietnamců. Momentálně si šetřím na nějakou kvalitní protože ta od Vietnamců je opravdu strašná a nedá se v ní vydržet.

5 Maruška H. Maruška H. | E-mail | Web | 18. dubna 2015 v 14:41 | Reagovat

Vždycky jsem si kupovala nekvalitní podprsenky, hlavně, aby byly hezky barevné a nějak jsem neřešila zda mi sedí nebo ne. Pak to viděla mamka a hned se mnou šla do specializovaného obchodu, kde mi paní řekla mou velikost a vybrala jsem si tu 'správnou'. Teď už jiné nenosím a když si náhodou vezmu nějakou starou, která je napohled sice hezká, je to hrozný. Bolí mě z ní záda, obvod mám až u krku a vše vylézá. Do podrpsenky by se mělo opravu investovat, i když ty lepší stojí hodně, nedají se s těmi z New Yorkeru atp. srovnávat :).

6 Nickie Nickie | 18. dubna 2015 v 19:13 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím, jen bych možná ještě dodala, že skvělé podprsenky mají i v M&S. Výběr je rovněž široký, přes A po nějaké H, ne-li víc, tuším. To samé obvody. Také mají často slevy, například já jsem si tam nedávno pořídila set 2 podprsenek za pouhých 99 Kč! A prodavačky jsou také ochotné pomoci, alespoň tedy u nás. M&S rozhodně řadím výše než NY nebo H&M. Smím se také zeptat, kde jsi zakoupila podprsenky ty?:)

7 Calistka Calistka | Web | 19. dubna 2015 v 11:25 | Reagovat

Pěkný článek, protože problémy s výběrem podprsenky jsou stále. Já osobně na ně chodím do Polska, protože bydlím kousek od něj a vždy jsem si tam vybrala a jsem s nimi více spokojena. Třeba si příliš nedokážu vybrat v obchodech jako je Gate, New Yorker... :)

8 Péťa Péťa | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 14:27 | Reagovat

Já mám s podprsenkami obecně dost problém, protože mám velká prsa (a po tvém příspěvku se hrozím toho, až otěhotním, protože netuším, kam ta prsa dám :D). Už delší dobu uvažuji o nějakém specializovaném obchodu, protože mi hodně vadí podprsenky, které nabízejí jinde. Na druhou stranu ale hrozně váhám, protože jsem chudý student :D přijde mi hrozné dát za podprsenku tolik, i když chápu, že je logické si za kvalitu připlatit.

9 bien bien | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 22:50 | Reagovat

Ty brdo, velikost G, to uz ti snad ani nezavidim!
Ja mam prsa mala (tak dvojky bych rekla), navic nesoumerne (prave viditelne mensi), takze jsem vzdy touzila po peknem vetsim poprsi. a doufala jsem v nejakou nadilku aspon v tehotenstvi. bohuzel zatim nic, absolutne nic.
tak treba az zacnu kojit :-D

ale chtela bych si doprat nejakou fakt fajn a dobre sedici podprsenku, navic prichazim na to, ze by mi do ni asi ani nebylo lito investovat, protoze jsem si uvedomila, ze tocim asi tri podprsenky porad dokola, takze by mely stat aspon za to!
Nejradsi mam ted uplne obycejne z Lindexu, jmenuji se tusim nejak T-Shirt bra nebo tak neco...

10 Radka M Radka M | E-mail | 28. dubna 2015 v 21:43 | Reagovat

Ahoj, moc děkuji za moc hezky napsaný článek. Podle mne,základním problémem je, správně vybrat (http://ona.idnes.cz/jak-si-vybrat-spravnou-podprsenku-sledujte-krok-za-krokem-paf-/modni-trendy.aspx?c=A100413_000507_ona_moda_ves) Já krajku moc nemusím, ale klasickou sportovní určitě nepohrdnu:http://www.teamstore.cz/kategorie/sportovni-podprsenky/

11 Terezka22 Terezka22 | E-mail | 29. června 2015 v 14:04 | Reagovat

Ahoj, ještě bych dodala další typ, který ale bohužel nejde moc ovlivnit. A to, aby podprsenka nebarvila. Už jsem si takhle obarvila dvě trička a vážně jsem moc ráda nebyla. Nakonec mi nebarvila až značková podprsenka, koupila jsem ji zde: http://www.fashionstore.cz/zeny/sportovni-podprsenky/ ale u těch levnjších neznačkových to asi bude velký problém.

12 Simonka 84 Simonka 84 | 15. srpna 2015 v 13:20 | Reagovat

[3]: Ahoj já nosím podprsenku 110 J protože mám velké ale krásné prsa. Mému klukovi se to líbí.

13 Karla Karla | 4. ledna 2017 v 11:16 | Reagovat

Já jsem si koupila sportovní podprsenku zde: http://dedra-katalogy.blog.cz/1701/dedra-podprsenka-sportovni . Dokonce ji mám se slevou, zdarma jsem se zaregistrovala.

14 Tereza Tereza | E-mail | Web | 18. září 2017 v 9:03 | Reagovat
15 Kamila Kamila | Web | 31. října 2017 v 15:54 | Reagovat

Já nakupuji podprsenky tady, mají skvělý výběr a ceny - https://www.damske-pradlo.cz/damske-pradlo/podprsenky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama