Odrůstání krátké ofiny + moje tipy

25. dubna 2015 v 21:06 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hezký sobotní večer, nebudu to nijak okecávat a rovnou se vrhnu na téma, které vidíte v nadpisu. Rozhodla jsem se zaměřit na téma, které určitě potrápilo nejednu slečnu, která chtěla mít účes přesně podle svých představ. Ofina je totiž skvělým oživením účesu a hodí se ke každému typu obličeje - jen je nutné zvolit ten pravý tvar. Ale co když už ofinu nechceš? Co když jsi zjistila, že se sama sobě víc líbíš bez ofinky? Jednoduše ji nech odrůst. No jo, ale ono to někdy tak jednoduché není. Já sama jsem s krátkou ofinou bojovala po několik let, vlastně většinu svého života - teď už mám ji mám ale ve stejné délce jako zbytek vlasů a jsem spokojená. I proto jsem se rozhodla článek napsat a dát tak pár svých rad a tipů, které ti snad pomohou!Kde je problém?

Pokud jsi ofinu nikdy neměla nebo jsi ji jen vyzkoušela a bez problému nechala odrůst a nějak tě to netrápilo, tak můžeš jásat. Já znám strašně moc holek (a počítám se k nim taky), které odrůstání ofiny strašně moc štvalo. Člověk s ní často nemůže pořádně nic dělat, může se kroutit, když padá do očí je nutné ji zasponkovat a tak to je nějaký ten měsíc. To mě štvalo neuvěřitelně. Tak moc, že jsem to často nevydržela a ofinu jsem znovu ostříhala.

Ti, co mě už déle znají určitě vědí, že jsem vždycky nosila hustší ofinu - rovně střiženou. U té je odrůstání hororem. Pokud je v ní více vlasů na patce a při výraznější délce je totiž dost nepříjemná a odrůstání nějakou tu dobu trvá. A můj největší problém byl v pevné vůli, kterou jsem často ztrácela.

Hlavně proto, protože účesy s hustou - tupě střiženou ofinou se mi strašně líbily. Ať už na celebritách nebo na fotkách. Miluju, když má holka dlouhé, rovné vlasy a k tomu rovnou, hustou ofinu k obočí, to se mi prostě strašně líbí. Proto, když jsem si řekla, že už ofinu nechci, že je s ní práce navíc (což fakticky je), jsem často nevydržela a po několika týdnech (třeba když jsem viděla v tv někoho, kdo měl úplně úžasnou ofinku) o pár cm odrostlou ofinu šmikla. Nejdřív jsem byla spokojená, ale pak si zase nadávala. Určitě to znáte!

Chce to pevnou vůli!

A to je právě ten problém. Nikdy jsem v tomhle neměla pevnou vůli. Ale štvalo mě to a tak jsem si řekla, že takhle to prostě nepůjde. Nůžky jsem schovala, do počítače jsem si stáhla plno krásných účesů s dlouhou ofinou a když jsem zase měla pocit, že by bylo super mít kratší ofinu, prohlížela jsem si je a říkala si, že tentokrát to prostě nevzdám. Pamatuju si, jak se mi máma vždycky smála, že jsem jak závislák a mám abstinenční příznaky kvůli delší ofině :))

Hlavně nepřekážet!

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit, abys ofinu co nejvíc sponkovala, tužila, lakovala, správně fénovala. Zkrátka udělala s ní při odrůstání cokoliv, aby ti nepřekážela. Když ti totiž bude pořád padat do očí, tím spíš se naštveš a znovu ji ostříháš. Já jsem nikdy nebyla úplně fanoušek sponek, většinou jsem za mokra ofinu natužila a přes kulatý kartáč vyfénovala ke straně, aby držela, ale nebyla úplně na tu výraznou patku. Čím delší byla, tím spíš jsem jí sponkami připínala pod krajní spodní vlasy za uši a bylo po problému.

Hodně mi pomohlo třeba takové video od LuxyHair, kde ukazuje, jak nosit ofinu na pět různých způsobů.


Na závěr

Co se týče mě, dočkala jsem se a konečně mám ofinu v délce svých vlasů. Nechala jsem se předevčírem i ostříhat (krátké vlasy jsem nikdy úplně neměla, takže mě to hrozně baví a nejsem ani zklamaná - líbí se mi to a i kdyby - zase to doroste) a co se týče vlasů. nemůžu si stěžovat. Navíc skutečně můžu potvrdit, že v těhotenství - aspoň co se týče mě - se mi vlasy zdají hezčí a lesklejší!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 P. P. | Web | 26. dubna 2015 v 7:51 | Reagovat

Já si nechávala ofinu dorůst dvakrát - v osmi letech, protože odmala jsem měla ofinu, a pak ve čtrnácti, protože mi v pubertě ruplo v bedně a ostříhala jsem si příšernou ofinu sama. :D Takže vím, že je to nepříjemné, no, je třeba to vydržet. :D

2 P. P. | Web | 26. dubna 2015 v 7:51 | Reagovat

A jinak, ty ses nechala obarvit? Jsem trochu zmatená, protože tě zatím znám jen s tmavými vlasy :D

3 Cinnamon Bella Cinnamon Bella | Web | 26. dubna 2015 v 11:43 | Reagovat

Já si nechala dorůstat ofinu asi 4x. :D Pořád jsem zkoušela krátké vlasy a tak. Teď jsem si nechala narůst dlouhé bez ofiny a jsem spokojená. Jinak já si myslela, že máš černé vlasy. Ale moc ti to sluší. :-)

4 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 26. dubna 2015 v 18:38 | Reagovat

Máš na vlasech pěknou barvu, sedí ti.

Ofinu mám teďka asi po nos a čekám, až ještě trochu poporoste a přestane štvát:-).

5 An An | 1. května 2015 v 14:39 | Reagovat

Ahoj Mers, jsi hroznej úchylák na barvení vlasů, tohle už je tvoje přírodní barva? :-)

6 Lenka Lenka | E-mail | 29. srpna 2017 v 17:34 | Reagovat

Můžu se zeptat jak dlouho vám ta ofina asi dorůstala? A stříhali jste aspoň konečky nebo vůbec během dorůstání?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama