Květen 2015

32.+ 33. týden těhotenství

29. května 2015 v 8:22 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Pokud se podíváte níže, můžete si povšimnout toho, že naposledy v rubrice Z deníku budoucí maminky vyšel deník za 31. týden. Jak je tedy možné, že najednou - jen po týdnu - píšu o 32. a 33. týdnu těhotenství? Velice jednoduše! Hned vám to vysvětlím a třeba vás to i pobaví. Mě to na jednu stranu docela pobavilo, ale na druhou stranu i dost vyděsilo. Ale to je jedno, protože mi přijde, že poslední týden mě děsí vlastně všechno!

Článků o vztazích (a nejen článků) je občas lepší si nevšímat!

29. května 2015 v 1:30 | Mersmerize |  Holčičí svět
Je jedna hodina ráno a já se přiznám, že mám zase svou tvořivou - psací náladu, která mi nedá spát. A je to super, baví mě to a je to fajn i z toho důvodu, že už se mi to dlouho nestalo a i proto články teď přibývají tak nějak všelijak, ale to nevadí - přikázala jsem si totiž, že budu psát jen ve chvílích, kdy k tomu skutečně mám chuť a náladu, protože jsem si vědoma toho, že jinak je to na mých článcích hodně vidět a to nechci - kvantita na úkor kvality nikdy nebyla mojí doménou (alespoň v to doufám!).

Čím se ale budu zabývat teď? Opět se podívám na vztahy, ale z trošku jiného hlediska, které vás možná překvapí, ale pokud mě znáte, asi to úplně nezaskočí. Patřím totiž ke skupině blogerek, které čas od času napíší nějaký ten článek o vztazích, o klucích a o seznamování. Ale víte co? Ve skutečnosti jsem jejich velká odpůrkyně. Jak si to vysvětlit?

Jednoduchý puntíkovaný design - i pro krátké nehty (+ zvládne naprosto každý!)

24. května 2015 v 9:29 | Mersmerize |  Holčičí svět
Krásnou (i když u nás ne zrovna slunečnou) neděli všem čtenářkám! Na dnešek jsem si pro vás v rychlosti připravila jeden článek, který bude spadat spíš do kosmetiky a konkrétně se budeme bavit o nehtech a lakování. A když už jsem u toho, přiznám se, že co se týče nehtů, lakování a různých krásných manikúr a designů - já jsem naprosté poleno! Jsem ráda, když si dokážu dobře a vzhledově obstojně nalakovat nehty jednou barvou a vrchol mého umění je klasická francouzská manikúra. Jakmile jde ale o něco složitějšího, většinou se mi to nepovede, zkazím co můžu a zkrátka - raději zůstanu u líčení a nehty přenechám slečnám, kterým to skutečně jde.

Dneska mám ale pro Vás takový rychlý tip, který si myslím, že využije naprosto každý a je to neuvěřitelně jednoduché - navíc k puntíkům na nehtech nepotřebuješ žádné spešl vybavení. Stačí ti nějaké pěkné barevné laky a jinak vše určitě doma máš!

31. týden těhotenství - těhotenské oblečení, strašně se těším!

20. května 2015 v 10:53 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Přijde mi jako včera když jsem psala o ultrazvuku ve 20. týdnu těhotenství a najednou jsem o jedenáct týdnů dál a všechno už je to za rohem. Protože když se podívám do kalendáře, je květen a ani ne za dva měsíce už budu maminkou na plný úvazek!

Velký průvodce první návštěvou na gynekologii

19. května 2015 v 14:31 | Mersmerize |  Holčičí svět
Článků o gynekologii a těch intimnějších věcech tu pořád není tolik, kolik bych chtěla. Jak jsem totiž za ty roky blogování zjistila, tyhle články patří k těm nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším a i když to možná může být pro někoho překvapující, nevyhledávají a nečtou je jen mladé dívky, které u gynekologa nikdy nebyly, ale třeba i ty o něco starší, které do gynekologické ordinace běžně chodí, ale zajímá je něco konkrétního.

Konkrétně tenhle článek bude cílen hlavně na ty slečny, které gynekologa ještě nenavštívily a tak mohou mít zkreslené představy o tom, co je čeká - můžou se kvůli tomu bát tam jít nebo zkrátka vůbec nevědí, do čeho jdou. Ono totiž podle mě na internetu koluje hodně hrozných popisů, zkušeností, které jsou často podle mě až naschvál přehnané a přitom gynekolog není žádný řezník, je to doktor jako každý jiný, v určitých případech je nutné ho navštívit a není proč se bát! Pokusím se tedy shrnout naprosto vše, co s první návštěvou gynekologa souvisí.

Jak jsme byli v pražské Zoo!

18. května 2015 v 15:48 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Když jsem asi před rokem příteli navrhla, že bychom se NĚKDY mohli jít společně podívat do pražské (nebo klidně jiné) Zoo, nadšeně souhlasil, protože prý v Zoo byl naposledy jako hodně malý kluk a tak by to byl hezký výlet. To jsem ovšemže netušila, že to naplánujem na dobu, kdy sebou budu muset táhnout svoje těhotné břicho a budu ráda, když bez zadýchání ujdu pár kroků. Protože řeknu vám - projít celou zoo v takových podmínkách, to byl za mě fakt výkon a musím se i trošku pochválit!

Recenze na knihu: Jojo Moyes - Než jsem tě poznala

18. května 2015 v 15:14
Když jsem nedávno zběžně listovala články a četla si, o čem jsem psala a říkala si, o čem bych mohla psát, došlo mi, že strašně dlouho tu nebyla žádná recenze na knížku. A to mě hrozně mrzí! Já totiž patřím k hodně aktivním čtenářům, knížky mě baví a mám i ráda, když mi blogeři, které sleduju, dávají tipy na knížky. Ony totiž jsou chvíle, kdy člověk už má z těch novějších děl přečteno vše co chtěl a hledá novou inspiraci. A i kvůli tomu, mám hrozně ráda takové ty klasické knižní recenze. I když musím se přiznat, že nesleduji příliš mnoho vyloženě jen knižních blogů. Hlavně i kvůli tomu, že jsem nenašla moc takových, které by psal někdo, kdo má podobný vkus na knížky a u koho bych tu inspiraci a super tipy skutečně našla. I proto budu moc ráda, když mi třeba dáte nějaký tip do komentářů (ať už na cizí nebo váš blog, či na konkrétní díla, která vás bavila). Protože toho nikdy není dost!

Ale teď zpátky k tématu. Rozhodla jsem se, že s knihami a recenzemi to tady musím trochu napravit. Tím nechci říkat, že každý týden bude recenze na knihu, to skutečně ne. Hlavně kvůli tomu, že já osobně si nepřijdu jako příliš kvalitní recenzent. Je ale fakt, že v minulosti patřily tyhle recenze k těm nejoblíbenějším a nejčtenějším.

16.5.2015

16. května 2015 v 10:26 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Květen patří k mým nejoblíbenějším měsícům v roce. Většinou je krásně, nejsou ještě ta strašná vedra a pařáky a i když mě pořádně trápí jarní alergie, snažím se užívat si sluníčka a volných dnů. Doufám, že krásně bude i zítra, protože máme naplánovaný výlet do pražské ZOO (musíme do Prahy, takže jsme to rovnou s přítelem takhle naplánovali) a tam já se hrozně těším! Teda, netěším se na to, až se potáhnu s tím těhotným břichem, budu si stěžovat, že mě všechno bolí a... Moment! Na to se vlastně netěší přítel :D

O obrázcích na blogu: Velikost - Umístění - Tipy

15. května 2015 v 12:56 | Mersmerize |  Moje zápisky
A protože mám dneska zase chuť pustit se do tématu Blog, neváhala jsem a po krátkém zamyšlení o čem tu ještě nebyla řeč, jsem se pustila do článku, který snad pomůže všem začínajícím blogerům, kteří si nevědí rady nebo je prostě baví číst, co nového by mohli vyzkoušet a na svém blogu vylepšit.

Článků na tohle téma je tu spousta, stačí si jen rozkliknout rubriku Moje zápisky nebo sjet na konec článku, kde vám ráda doporučím související články. Když jsem ale přemýšlela o čem jsem tu ještě nepsala, hned mě napadlo jedno téma - obrázky!

Mohou ti výživové doplňky pomoci s učením?

15. května 2015 v 9:17 | Mersmerize |  Holčičí svět
Protože už jsem oficiálně zvolila květnový projekt pro ty školou povinné, nedalo mi to napsat další článek na tohle téma. Minule jste si tu mohli přečíst něco o tom, jaký je podle mě přechod Ze základní školy na střední a dneska se podíváme na učení jako takové. Pro mnoho dospívajících a i dospělých je totiž učení naprostým peklem, kdy se nedokážou soustředit, rychle zapomínají a nebaví je to. Učení jako proces je věc hrozně subjektivní, protože každý se učíme jinak, každý máme jinou paměť a je jen na nás abychom přišli na to, co nám nejvíce vyhovuje, jak se nejrychleji a hlavně nejefektivněji dokážeme naučit danou látku.

Dá se to nějak obejít? Na rovinu říkám, že nedá. Jasně, existují taháky, můžeš si nechat napovídat, ale teď se nebudeme bavit o podvádění, ale skutečně o učení. Není totiž výjimkou, že do lékárny chodí mladí lidé s tím, že potřebují něco, co jim pomůže lépe se soustředit a rychleji se naučit. Fungují přípravky, které se prodávají v lékárně? Pokud ano, v jakých případech, jsou stoprocentní a co si bez obav můžeme koupit? To všechno se dozvíš v tomhle článku!