Květen 2015

Jak jsme vybírali a nakonec i vybrali kočárek

13. května 2015 v 12:24 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Doufám, že dnes nepohrdnete dalším článkem z rubriky Z deníku budoucí maminky. Je jasné, že teď těch článků bylo víc, hlavně kvůli tomu, že jsme hodně nakupovali, všechno připravovali a tak mám čerstvé zkušenosti a ráda vám o nich napíšu. Nemusíte se bát, že byste přišly o ty klasické holčičí články, ty se tu objevovat pravidelně budou (navíc baví mě je psát) a určitě neostrouháte.

Než ale zabrousíme zpátky do holčičích témat ke gynekologii, kosmetice, recenzím a vztahům, musím napsat něco o tom, jak jsme vybírali kočárek pro miminko. Upřímně asi nic extrémně zajímavého na tom není a projde si tím každá budoucí maminka, ale často mi píšete dotazy jaký máme kočárek, jestli ho už máme koupený, vybraný, kolik to vlastně stojí a podle čeho jsme vybírali. A víte co? Dneska jsme ho KONEČNĚ koupili!

30. týden těhotenství - už aby to bylo!

12. května 2015 v 12:56 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Moc dobře vím, že jsem to tady trošku zanedbávala, ale co se dá dělat, někdy prostě není nálada, někdy není čas a někdy není ani jedno. Ale určitě všichni dobře víte, že se vám to vždycky pokusím nějak vynahradit. Zápisek z 29. týdne těhotenství jsem se rozhodla úplně přeskočit a všechno to shrnout hezky v jednom velkém zápisku, který si právě teď budete moc přečíst. Protože víte co? Už se to krátí!

Ze základky na střední!

12. května 2015 v 12:06 | Mersmerize |  Holčičí svět
Už pomalu klepe na dveře druhá polovina května a myslím, že touhle dobou už většina z vás, kteří dělali přijímačky na střední školy vědí, kam se dostali/nedostali a kam v září nastoupí. Přestup ze základní školy na tu střední je určitě tématem, které zajímá spoustu lidí, protože když je člověk na druhém stupni, často si nedokáže představit jak to funguje na střední a už třeba vůbec netuší, co se děje na vejšce. A pak se lehce může stát, že i když jsme rádi, že nás přijali tam, kam jsme si přáli, bojíme se. Bojíme se neznáma, kolektivu, učitelů, učení a zkrátka prostě nevíme do čeho v září půjdeme.

A protože nových středoškoláků je určitě každý rok až až, rozhodla jsem se napsat takový článek, který doufám, že těm, kteří se na střední chystají pomůže, snad uklidní a ukáže taky pohled na střední školu od člověka, který už jí má pár let za sebou (i když to zas fakt není tak dlouho!).

Kojení na veřejnosti a můj názor budoucí maminky

5. května 2015 v 15:09 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Dneska zabrousíme do něčeho, co bude současně spadat do rubriky Z deníku budoucí maminky a zároveň do Mých Zápisků, protože bych se ráda vyjádřila na jedno ne zrovna málo diskutované téma. O čem je řeč? Nedávno tady na hlavní stránce blogu byl propagován článek s názorem, který se týkal kojení na veřejnosti a nedalo mi nepřispět komentářem a zároveň se nad tím nezamyslet - došlo mi totiž, že i když kojení není úplně normálním tématem k hovoru, s tím jak se mi blíží termín porodu, hodně lidí se mě ptalo, jaký mám názor na to nebo třeba to a kojení je jev, který prostě hodně lidí zajímá.

Menstruační kalendář - je výhoda si ho vést!

5. května 2015 v 10:46 | Mersmerize |  Holčičí svět
Menstruace je něco, co neodmyslitelně patří k dospívání a vlastně k životu každé dívky a ženy. Vždyť drtivá většina z nás menstruaci bude mít nebo už ji má a ať si říká kdo chce co chce, je zkrátka dobré o ní mít přehled a k tomu slouží právě zmíněný menstruační kalendář. Víte proč? Pokud ne, určitě se dejte do čtení!