Jak jsme byli v pražské Zoo!

18. května 2015 v 15:48 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Když jsem asi před rokem příteli navrhla, že bychom se NĚKDY mohli jít společně podívat do pražské (nebo klidně jiné) Zoo, nadšeně souhlasil, protože prý v Zoo byl naposledy jako hodně malý kluk a tak by to byl hezký výlet. To jsem ovšemže netušila, že to naplánujem na dobu, kdy sebou budu muset táhnout svoje těhotné břicho a budu ráda, když bez zadýchání ujdu pár kroků. Protože řeknu vám - projít celou zoo v takových podmínkách, to byl za mě fakt výkon a musím se i trošku pochválit!


Já totiž vůbec nejsem a nikdy jsem nebyla sportovní typ. Ráda jdu na procházku, občas se v klidu ráda projedu na kole, ráda plavu, ale že bych patřila k těm, kteří mermomocí musí chodit po dlouhých výletech, mít denně nachozeno desítky kilometrů - to fakt ne. Nemluvě o tom, že nenávidím kopce a pořádně nadávám (což mi zabere většinu času chůze do kopce!) Tak to aspoň bylo dřív než jsem přišla do jiného stavu. Teď jsem na tom tak, že chůze po rovince je ok, ale jakmile jsou někde schody či jen lehké stoupání, už mám problém. Ony totiž ty kila navíc jsou dost znát, miminko pořádně tlačí na plíce a na orgány, takže se zadýchám neuvěřitelně rychle a každou chvíli musím odpočívat. Navíc kvůli vysokému tlaku a blížícímu se termínu bych se raději moc přepínat neměla, což mi vyhovuje, ale tak - pražská zoo? Pohoda ne? Řekla jsem si, že to bude pěkný výlet, dojdeme si na jídlo a navíc mělo být hezky! Takže jsme se domluvili a v neděli ráno vyrazili do Prahy.

První výbuch smíchu u přítele jsem zapříčinila tím, že jsem se při zavazování tkaniček hrozně zadýchala a musela jsem si před barákem na chvíli sednout, abych znovu-načerpala síly. Ve vlaku nás oba rozesmál starší pán, který seděl naproti mně a asi v půlce cesty řekl: "... A už vám řekli, že čekáte kluka?". Ptali jsme se, jak to ví a on že to prostě pozná a že to je jasnej kluk i bez nějakýho hloupýho ultrazvuku.

Před samotnou návštěvou Zoo jsme se ještě stavili na Staromáku kde probíhala výstava Prague Design week, kde jsem musela lézt až do čtvrtého patra, abychom viděli všechny expozice, takže jsem myslela, že mě rovnou povezou. Přítel se smíchem říkal, že do přízemí teda pojedem výtahem ("Cože?! Tady je výtah a my jdem po schodech?!"). Skutečně asi nejzajímavější byla světelná interaktivní instalace modelu srdce (na fotce), které pulzovalo podle počtu lidí a jejich pohybové aktivity. Jinak že by mě něco úplně uchvátilo, to se říct nedá, asi nejsem ten na koho cílí. Navíc já už se těšila na lachtany!


Než jsme došli do samotné Zoo, neustále jsme museli hledat záchod, protože mě se prostě na záchod chce každých 20 minut a i když se přítel nejdřív smál, pak už říkal, že je to hrozný a že to by člověk nevěřil, co si s těhotnou užije :D. Hned jsme vyrazili na lachtany, protože ve 13:30 bylo v zoo plánu krmení. Bylo to strašně super a ten nejmenší a nejhravější lachtan nás pořádně postříkal vodou :)) Potom jsme vyrazili na normální prohlídku, kdy zezačátku je směrem k červeným pandám hrozný kopec a to teda bylo peklo (odmítla jsem lanovku, já hloupá). Museli jsme se zastavovat na každé lavičce, kterou jsme potkali, protože jsem to fakt neudýchala, ale když jsme to vyšli, tak jsme si dali zmrzlinu, odpočinuli si a paráda. Zdenda začal přemýšlet o tom, jestli to nebyl debilní nápad jet do Zoo, když jsem v osmým měsíci těhotenství, protože už jsem asi vypadala tak strašně zničeně, že se tomu ani nemohl smát a neustále se radši ptal, jak mi může pomoct a jestli jsem v pohodě a nechci jet domů. Jenže to nevěděl, že se nejvíc těším na lední medvědy a ty jsou nahoře, tudíž žádné vracení nebude, protože medvědi čekaj!

Všude bylo hrozně moc dětí s rodiči, takže jsme si čas od času zanadávali, jak jsou některý děti nevychovaný, jak je rodiče nehlídaj a vůbec jim nevadí, že tam dítě dělá bordel nebo leze kam nemá. Fakticky chápu, že hlavně s více potomky je to těžší uhlídat ty malé nezbedy, navíc když je neustále napadá jen samá lumpárna, ale občas jsme museli kroutit hlavou. Rozesmál nás ale hrozně roztomilý chlapeček, který se s maminkou chystal na lanovku a říkal jí: "A může se stát, že bych spadnul?" - po odpovědi, že samozřejmě ne, pokračoval: "Ale mami, kdybych náhodou padal, tak se vůbec neboj, už jsem velkej!"

Musím se pochlubit, že jsme prošli kompletně celou Zoo, jen jsme vynechali pár pavilonů, kde bylo hrozné vedro a asi by to se mnou seklo. Udělali jsme pár fotek, dali si další zmrzlinu a po pár hodinách zase jeli domů. Už ve vlaku na mě padla neskutečná únava a hned jak jsem přišla domů, tak jsem se svlíkla a padla do postele. Ale výlet to byl hrozně super, jsem ráda že jsme jeli a budu se těšit na to, až pojedem do Zoo s naším dítětem :)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kelly Kelly | Web | 18. května 2015 v 16:16 | Reagovat

Tak to musel být pěkný výlet :) To já taky nesnáším, když jdeme někde v zoo a děcko tam začne zničehonic kvůli ničemu brečet. Ale prostě si nedokážu představit a nikdy by mě nenapadlo, že to mají těhotné ženy až tak těžké. Pěkný článek, snad jste si výlet užili :-)

2 Maya Maya | 18. května 2015 v 17:30 | Reagovat

Ahoj Mers, musím říct, že jsi vážně dobrá, že si prošla celou ZOO. Ten tvůj popis neustálých zastávek je vtipný :D. Mers, mohla by si se někdy vyfotit celá, i s hlavou, ne jenom pupík, abysme tě viděli kompletní :D

3 Vája Vája | E-mail | Web | 18. května 2015 v 18:15 | Reagovat

Jééé to musel být krásný výlet asi se tam zajdu  taky jednou podívat.

4 Mersmerize Mersmerize | Web | 19. května 2015 v 15:13 | Reagovat

[1]: Tak mě nevadí plačící děti, s tím člověk často nic nesvede, horší jsou takoví, co třeba obtěžují jiné lidi, jsou drzí, dělají co nemají (i když to vědí) a rodičům to je jedno. Ale tak děti nejsou na výchovu zrovna jednoduchý :)))

[2]: Celkově to bylo dost vtipné :D Určitě budou, příští týden mám nějaké focení, tak se fotky objeví i tady :)

5 Péťa Péťa | E-mail | Web | 19. května 2015 v 19:21 | Reagovat

Zase si říkej, že budeš moc udělat porovnání bez mimča a s mimčem. Schválně, z čeho budeš víc unavená. Jinak já bych jela do Prahy do Zoo hned, tu plzeňskou už znám skoro zpaměti. :D

6 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 21. května 2015 v 21:32 | Reagovat

Jé, vy jste krásní :-) Moc vám to spolu sluší!

7 Emily Emily | 27. května 2015 v 22:26 | Reagovat

Minulý týden jsem byla z rodičema a sestrou v zlínské zoo.Když jsme došli k rejnokum tak tam ňáké decko začlo hnet řvát ze ho kousl a rodičům to bylo úplně jedno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama