Jak jsme vybírali a nakonec i vybrali kočárek

13. května 2015 v 12:24 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Doufám, že dnes nepohrdnete dalším článkem z rubriky Z deníku budoucí maminky. Je jasné, že teď těch článků bylo víc, hlavně kvůli tomu, že jsme hodně nakupovali, všechno připravovali a tak mám čerstvé zkušenosti a ráda vám o nich napíšu. Nemusíte se bát, že byste přišly o ty klasické holčičí články, ty se tu objevovat pravidelně budou (navíc baví mě je psát) a určitě neostrouháte.

Než ale zabrousíme zpátky do holčičích témat ke gynekologii, kosmetice, recenzím a vztahům, musím napsat něco o tom, jak jsme vybírali kočárek pro miminko. Upřímně asi nic extrémně zajímavého na tom není a projde si tím každá budoucí maminka, ale často mi píšete dotazy jaký máme kočárek, jestli ho už máme koupený, vybraný, kolik to vlastně stojí a podle čeho jsme vybírali. A víte co? Dneska jsme ho KONEČNĚ koupili!Jaké byly moje požadavky na kočárek?

Nebojte se toho, že by tohle byl nějak strašně odborný článek, určitě se v tom bude orientovat každý, i když třeba do miminka máte ještě času dost. Proč? Protože já sama kočárkům za mák nerozumím. Přijde mi to asi tak, jak vybírat si auto - ani autům nerozumím a řídím se tím, co se mi líbí. Jenže - je blbost vybírat jen podle vzhledu, protože miminko neocení jak krásně barevný je kočárek, ale zajímají ho jiné věci a je důležité, aby v kočárku bylo v bezpečí, aby se s kočárkem dobře jezdilo a splnilo vše pro pohodlí nejen miminka, ale i rodičů. Ono když člověk musí denně manipulovat s nepraktickým kočárkem, ať je sebehezčí, to prostě není ono. Takže jsem sedla k internetu, četla všechny možné diskuze, příspěvky, názory, doporučení a zkušenosti a moje požadavky na kočárek byly asi takovéhle:

Kombinovaný kočárek - dnes se v obchodech může zvlášť koupit klasický hluboký kočárek, tj. klasická hluboká korbička, ve které dítě leží a je vhodné do cca 9 měsíců dítěte, potom už je na hluboký kočárek příliš velký a rodiče musí pořídit sportovní verzi. Já nechtěla shánět milion kočárků zvlášť a chtěla jsem kombinaci vajíčka (sedačka do auta), hluboké korby a sportovního kočárku, zkrátka vše v jednom. V dnešní době už většina výrobců nabízí dvoj nebo trojkombinace úplně běžně.

Nafukovací kola, lehce odpružený - hodně maminek si stěžuje na pevná gumová kola a neodpružené kočárky, protože dítě v nich pak cítí každý otřes, poskakuje a celkově to musí být hodně nepohodlné. Navíc pokud kočárek není "houpací", dítě v něm může mít i problém usínat. Hodně maminek totiž dítě uspává v kočárku, ať už na zahradě nebo ve městě a houpání dětem pomáhá. Na druhou stranu jsem ale četla (a říkal mi to i pán v obchodě), že když je příliš houpací, není to zase dobré pro fyziologii dítěte a pro záda, tudíž je nejlepší zlatá střední cesta. Odpružený kočárek, ale ne příliš volný.

Polohovací madlo/držadlo - docela mě překvapilo, kolik kočárků má držadlo jen v jedné výšce a menší/vyšší lidi mají smůlu. Já jsem nutně chtěla, aby se s madlem dalo pohybovat, protože třeba já měřím nějakých 160 cm a stačí mi tedy nižší kočárek, ale přítel měří kolem 180 cm a pro něj by to bylo dost nepraktický.

Hlubší/prostorná korbička - protože termín mám v červenci, tudíž ještě na podzim a v zimě bude dítě v té hluboké variantě kočárku, chtěla jsem tu hlubší verzi. Některé kočárky, které jsem viděla v praxi, totiž mají poměrně mělkou korbu a na dítě pak docela fouká a člověk musí skutečně dát pozor na oblečení a v jakém počasí jde ven. Navíc u nás je nutností i prostornost, protože čekáme kluka, neznáme ještě váhový odhad a hodně kočárků má poměrně malý prostor a jsou vhodné spíš pro holčičky a menší děti.

Cena - nechtěla jsem bazarový kočárek, nechtěla jsem na kočárku zas šetřit, ale stejně tak jsem nechtěla zbytečně drahý kočárek. Nejsme přeci milionáři a přijde mi pro mě zbytečný dát za kočárek pro jedno dítě třeba dvacet - třicet tisíc. Jasně, pokud je to složitější kočárek, pro dvojčata apod., to chápu - ale říkala jsem si, že by bylo super, kdybychom našli nějaký pěkný kočárek do 10 tisíc, s tím, že když ne, tak jsem ochotná dát do 15K za nějaký kvalitní, který se bude líbit a bude vše splňovat.


Jak jsme nakonec vybrali?

A musím se vám pochlubit, mám totiž z dneška strašnou radost! Co se týče kočárku, měli jsme totiž už vyhlídnuto pár kočárků, věděli jsme co se nám líbí a co nelíbí, co chceme a co nechceme, tak to šlo zase trošku jednodušeji.

Asi před třemi měsíci jsme se byli podívat tady u nás v Kutné Hoře v jednom kamenném obchodě, který se zaměřuje na kočárky, autosedačky a různé doplňky a nábytek pro děti. Co musím uznat, že se mi tam líbily snad všechny kočárky, ale úplně nejvíc se mi líbila jejich nejnovější kolekce, kterou měli vystavenou. Jenže samozřejmě - nová kolekce a cena odpovídala. Kočárek plně vybavený stál v té době kolem 14 - 16 tisíc korun. Což není tak šílené (viděla jsem i kočárky za padesát tisíc). Tahle nová kolekce kočárků se nám neuvěřitelně líbila. Jak vzhledově, tak měla v podstatě všechno to, co jsem si napsala, že u kočárku chci. Řekli jsme si teda, že dobře - pokud nenajdeme nějaký lepší, koupíme zelený nebo tyrkysový z téhle nové kolekce.

A víte co? Asi před týdnem jsem se na facebooku dočetla, že tenhleten obchod bude v centru Kutné Hory pořádat velký výprodej kočárků a dětského zboží. Bylo mi jasné, že tyhle nové kočárky tam nebudou, protože proč by hned vyprodávali novou kolekci, ale chtěla jsem se tam stejně jít podívat, že třeba tam budou mít i jiný pěkný kočárek ve slevě, tak třeba vyberem nebo se prostě jen podíváme a půjdem domů. Přišli jsme a kočárky cenově fakt parádní - většinou tak o 20 - 40 % zlevněné, což bylo strašně super, docela výběr a tak jsme to tam celé prošli a víte co?! Úplně na konci řady, stál jeden ten kočárek z té nové kolekce a ve slevě za necelých osm tisíc!

Přítel zná majitele z práce, takže jsme se ptali a kočárek hned zkoušeli a prý je nechtěl dávat do slevy, tak jen na zkoušku sem hodil jen tenhle jeden (v zelené barvě, v ostatních barvách za plnou cenu). Přiznám se, že jsem od přírody docela podezřívavý člověk, tak jsem se prostě ptala, jestli s ním není něco špatně, že je ve slevě a majitel, že samozřejmě ne, že kdybychom na něm cokoliv špatného našli nebo ho chtěli vyměnit za jiný, že bez problémů (strašně milý pán). Ukázal nám všechna osvědčení a papíry, záruční list a zkrátka vše a bylo vymalováno. Kočárek jsme si odvezli a mám z něj hroznou radost. Když jsem ho ukázala doma, tak všichni chválili, všem se moc líbí. Na místě nám hned ukázali i sportovní verzi, vajíčko, zkoušeli jsme s ním jezdit i po ulici, skládat ho a prostě paráda.

I když původně se nám víc líbil v tyrkysové barvě, i v téhle pastelové zelené je taky úžasný! Má nafukovací kola, lehce odpružený, má hlubokou, dost prostornou korbičku. Veškerý textil se dá sundat a vyprat, je vyšší a má polohovatelné držadlo. Sportovní kočárek se dá nasadit po nebo proti směru, je k němu i velká taška, podložka, držák na pití, síťka proti hmyzu, pláštěnka a nákupní prostor u kol. Dá se složit do poměrně malé velikosti i bez nutnosti sundání kol a hlavně je poměrně lehký a dokážu ho složit a rozložit bez problémů i já! Má hlavně i menší otáčecí přední kola, takže se s ním suprově manipuluje, nejsou v něm tolik cítit otřesy a je právě dělaný spíš do města, i když na internetu jsem četla pár recenzi, že si ho koupily maminky i do "terénu" a jsou spokojené. Takže za mě paráda!


Máme ten v zelené variantě :)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

10 nebo méně 2.2% (10)
11 - 14 let 20.6% (95)
15 - 18 let 39.9% (184)
18 - 23 let 29.7% (137)
23 a více 7.6% (35)

Komentáře

1 Christine Christine | Web | 13. května 2015 v 14:03 | Reagovat

Vybrala jsi si moc pěkný kočárek, líbí se mi!

2 Christine Christine | Web | 13. května 2015 v 14:03 | Reagovat

Vybrala jsi si moc pěkný kočárek, líbí se mi!

3 Péťa Péťa | E-mail | Web | 13. května 2015 v 14:28 | Reagovat

Vypadá moc krásně :) a rozhodně bych řekla, že splňuje celkem hodně požadavků, což ne každý kočár zvládne. A ještě vás vyšel docela levně.

4 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 13. května 2015 v 15:44 | Reagovat

Jeden "debilní" kočárek a člověk by neřekl, na co všechno musí myslet:-).

5 Mersmerize Mersmerize | Web | 13. května 2015 v 15:45 | Reagovat

[1]: Super, díky :)

[3]: No právě, byla jsem ráda, že za něj nemusíme dávat plnou cenu :))

[4]: To mi povídej, musela jsem toho hodně načíst (jako naprostá "kočárková panna") než jsem měla nějaké požadavky :D

6 Dáša Dáša | 13. května 2015 v 17:51 | Reagovat

ahoj, luxusní kočárek..můžu se zeptat-má tento obchod nějaké webové stránky? Popřípadě jestli akce v obchodě se slevami stále platí?

7 Quinn Quinn | 13. května 2015 v 18:40 | Reagovat

Moc hezký kočárek i ta cena je super. Trojkombinace je taky dobrá, určitě je to výhodnější než pak zase shánět golfky.

8 bien bien | E-mail | Web | 13. května 2015 v 18:42 | Reagovat

Ten je uzasny (a ta cena k tomu!!!) - nezbyva nez zavidet :)

9 Mersmerize Mersmerize | Web | 13. května 2015 v 19:24 | Reagovat

[6]: Ahoj, má - http://www.domexim.cz/. Je tam i info o výprodeji (do pátku), ale upřímně - je to poměrně maličké, kočárků tam sice mají hodně, ale co jsme tam byli my, tak už jich hodně bylo pryč a podle toho co jsem slyšela, tak nové přidávat nebudou, takže je možné že třeba zítra nebo v pátek tam už nic moc na výběr nebude (my tam byli hned při otevíračce, protože přítel šel ráno do práce, tak jsme to vzali po cestě). Ale Domexim nemá jen prodejnu v hoře, ale i jinde, tak koukni na web, já jsem s nimi moc spokojená, kupovala jsem tam dost věcí :)

[7]: No právě, je to takhle celý z krku, máme krásný kočárek a díky bohu ne za dvacet tisíc! :))

[8]: To rozhodně! Úplně jsem skákala radostí, když zrovna ten MŮJ jsem viděla ve slevě, fakt dobrá náhoda :D :)

10 Dáša Dáša | 14. května 2015 v 11:34 | Reagovat

Mockrát děkuji za odpoved..na miminku teprve pracujeme, ale ten kočárek je moc úžasný a líbí se i příteli..do Kutné hory už nestihneme jet určitě kvůli práci a i by to bylo moooc brzy, ale na eshopu si potom určitě vybereme..koukala jsem na spoustu stránek s kočárky (hodně dopředu :-) ), ale nikde neměli takový, který by mě uchvátil jako tenhle. MOc se mi líbí Váš blog, čtu každý článek o těhotenství i z toho důvodu že jsme skoro stejně staré / mladé :-D. Mě je 22. Přeju Vám i miminko hodně štěstí a zdraví a určitě budu číst dál.

11 Mersmerize Mersmerize | Web | 14. května 2015 v 11:41 | Reagovat

[10]: To jsem moc ráda! Jinak můžeš tykat, jestli to tedy tobě nevadí, přeci jen, věk máme hodně podobný :)) Já jsem právě taky z moc kočárků nadšená nebyla, i když jasně, je blbost dávat přednost vzhledu, ale tak jsem si řekla, že je to moje první dítě (co když třeba poslední, to člověk nemůže vědět) a chci si to užít, mít hezký a praktický kočárek, takže samozřejmě vybírám i podle toho, co se mi líbí :) V domeximu jsem právě byla nadšená, protože strašně moc kočárků se mi líbilo, což v jiných prodejnách nemůžu úplně říct - tady mají všechny kočárky hrozně elegantní, jak v pastelových, tak i v klidnějších barvách, nic kýčovitého. Původně jsme třeba ještě uvažovali o tomhle http://www.domexim.cz/katalog-detail/1004-401-zippy-sport-modry/ - ten se mi líbil jako první, ale nakonec to vyhrál sweetline :)

12 Veronika Veronika | E-mail | 10. dubna 2016 v 22:35 | Reagovat

Ahoj, mohu se zeptat, jak jsi s kočárkem spokojená - už po nějaké době užívání? Děkuji a přeji celé rodince hodně spokojenosti.

13 Petra Petra | 28. července 2016 v 11:51 | Reagovat

Ahoj,
Taky by mě zajímal názor na kočárek s odstupem času. Byla jsem ve více obchodech s kočáeky včetně domidexu. Někteří prodejci poměrně haní značky, které zde prodávají. Nejvíce mě zarazila informace, že kolečka jsou bez ložisek. Tím pádem jedno dítě a kočárek můžete vyhodit.Děkuji za odpověd a přeji hodně zdraví do dalších let :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama