Červen 2015

Slavnostní zakončení těhotenského deníku! aneb Moje poznatky, zkušenosti a zážitky s těhotenstvím

26. června 2015 v 11:23 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Rozhodla jsem se, že v současné době už nemá úplně cenu psát každý týden samostatný těhotenský deník a rozhodla jsem se to takhle oznámit hlavně proto, že spousta z vás na něj netrpělivě čeká. Docela mě překvapilo, kolik mladých slečen, holek, které děti neplánují (aspoň ne nijak brzy) a samy ještě děti nemají, má o tyhle články zájem a je to příjemné překvapení. Ono určitě pochopíte, že těhotenských článků je tu hodně hlavně z toho důvodu, že v poslední době žiju hlavně tím - mám spoustu myšlenek, zážitků a poznatků a je to prostě čerstvé, proto mě třeba baví psát o tomhle tématu teď zrovna víc než o takové kosmetice, protože tyhle články se prostě vybízí napsat.

Způsoby, kterými můžeš posunout menstruaci

13. června 2015 v 11:42 | Mersmerize |  Holčičí svět
A článek, který s létem taky hodně souvisí, protože tohle téma určitě s blížícími se prázdninami a dovolenými bude řešit nejedna dívka a žena - menstruace. Je totiž super vyjet si na dovolenou k moři nebo jen k bazénu či přírodnímu koupališti, ale často musíme řešit, jestli zrovna v tom termínu nemá přijít pravidelné krvácení. Pokud to ale vyjde takhle hloupě - dá se menstruace posunout/oddálit a pokud ano, tak jak?

Moje tipy, jak přežít letní horka

13. června 2015 v 11:23 | Mersmerize |  Moje zápisky
A už je to tady! Přišlo léto a s ním i dny, kdy můžeme čekat skutečně vysoké teploty, které nám dokáží vykouzlit úsměv na tváři, ale taky nás v jistých situacích hodně potrápit. Co se týče počasí, nejsem fanoušek ničeho extrémního - nemám ráda velké pařáky a na druhou stranu nemám ráda ani strašlivou zimu. Kdybych si mohla vybrat, tak bych chtěla jaro nebo podzim, přjemných dvacet stupňů, sluníčko, občas nějaký ten déšť (protože ten já mám hrozně ráda!) a zkrátka žádné extrémy. Jenže to v létě často nevychází a už minulý víkend jsme se o tom, alespoň u nás, mohli přesvědčit. A řeknu vám, být těhotná a ještě v těhle vedrech, to je něco příšernýho!

Ale nechci si jen stěžovat, sluníčko a teplo mám ráda, jen se teď zkrátka musím víc hlídat. A tak vám přináším pár tipů, které vám doufám pomohou v tom, přežít tyhle tropické teploty!

Těhotenské fotky (35.týden) aneb jak náročné to bylo

11. června 2015 v 16:54 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Už strašně dlouho vám slibuji nějaké ty nové fotky celé postavy, kde konečně bude vidět, že jsem v jiném stavu. Já jsem sama za sebe takové fotky určitě chtěla, pořád jsem to ale odsouvala a odsouvala a to hlavně kvůli tomu, že docela dlouho trvalo, než mi to břicho skutečně vylezlo. Myslím, že kdybychom focení zorganizovali někdy v šestém měsíci, nebylo by to na fotkách ani poznat a člověk by si moje těhotenství mohl spíš spojit s tloušťkou než s čímkoliv jiným. Tudíž jsem si řekla, že po 30. týdnu bude vhodná doba, to už snad břicho budu mít. No a jak to dopadlo?

34. týden těhotenství

5. června 2015 v 13:21 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Asi mi neuvěříte, protože to píšu už snad každý týden v každém novém těhotenském deníku, ale já mám takový strach! Čím víc se blíží termín porodu ("panebože! Už jenom měsíc!), tím víc panikařím a říkám si, jaké to asi bude, protože nemůžu si pomoct - zdá se mi to hrozně nereálný...

Jak, proč a nač si vedu deník #1

4. června 2015 v 17:03 | Mersmerize |  Moje zápisky
Psaní deníku se pro mě stalo něčím tak triviálním a naprosto normálním, že mě často překvapí, kolik lidí a hlavně mladých slečen se mě na to ptá, když zjistí, že něco takového skutečně dělám. Svůj vlastní deník mám už totiž od 13 let a když se na to podívám zpětně, jsem neskutečně ráda za to, že jsem začala a hlavně, že jsem nepřestala!

Essence - Laky gel nail

4. června 2015 v 2:21 | Mersmerize |  Holčičí svět
A co Vás čeká dneska? Teď si dáme mega rychlou a snad i stručnou a srozumitelnou recenzi na poměrně novou kolekci gelových laků od Essence, která si určitě zaslouží naši pozornost. Alespoň tedy v případě, že tě lakování nehtů baví a že ráda zkoušíš nové barvy a různé vzory, protože právě o to Essence v nové kolekci šlo. A je z čeho vybírat!

V těle těhotné aneb jeden den v cizím těle

3. června 2015 v 10:52 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Po docela dlouhé době jsem se rozhodla zúčastnit se tady na blog.cz tématického článku a protože zadání docela odpovídá mojí současné náladě, jsem za téma docela ráda. Hned mě totiž napadlo, o čem budu psát a o čem si dneska budem povídat! Myslím, že ti z vás, kteří moje články znají, určitě vědí, že si nenechám ujít příležitost, abych mohla poreferovat o tom, jaké to je být v jiném stavu, v pokročilé fázi těhotenství a trošku si i postěžovat, protože to já ráda! A tak jsem se rozhodla, vzít Vás na jeden den do mého těla a popsat vám, co všechno se ve mně děje a jaké to má výhody, ale i velké nepříjemnosti!

Moje nejnovější úlovky na eBay #1

3. června 2015 v 9:53 | Mersmerize |  Moje zápisky
Na eBay já nakupuji poměrně často, i když to nejsou žádné obrovské objednávky za tisíce korun. V mých starších článcích jste si mohli přečíst, že úplně nejradši tam mám bižuterii a různé doplňky - zkrátka drobnosti, které sice tady u nás často taky seženete bez problému, ale na eBay jsou mnohdy až směšně levné a co do kvality, tak stejné. A protože ty minulé články o eBay a celkově nakupování na tomhle portálu byly dost oblíbené, rozhodla jsem se udělat takovou menší pravidelnou rubriku, kde Vám jen v rychlosti na fotkách ukážu, co jsem si pořídila nového a pokud to bude stále ještě k dostání, hodím odkaz. Takže pojďme na to !

O obrázcích na blogu II.: Jak fotit?

2. června 2015 v 10:58 | Mersmerize |  Moje zápisky
Nejdříve vás chci všechny pozdravit, popřát krásný začátek slunného týdne a zeptat se, co říkáte na nový design? Ještě není kompletně hotový (menu a rubriky), ale po dlouhém přemýšlení - i přes to, že nemám ráda časté změny vzhledů - jsem do toho šla a chtěla jsem něco více blogovacího. Zkrátka něco, co víc připomíná osobní blog než klasický web. Tak snad se to aspoň trošku povedlo a uvidím v následujících dnech, jestli tenhle nechám nebo nakonec vyměknu a nastavím znovu ten starší.

Ale teď už k samotnému tématu. Opět jdu zabřednout do vod blogování, protože určitě víte, že tyhle články mě moc baví. Pamatujete si na minulý článek O obrázcích na blogu: Velikost - umístění - tipy, kde jsem řešila obrázky a blogery jako takové? Dnes mám hodně podobné téma, ale tentokrát se podíváme na naše vlastní vytvořené fotografie. To bývá totiž na hodně blozích kámen úrazu.