Způsoby, kterými můžeš posunout menstruaci

13. června 2015 v 11:42 | Mersmerize |  Holčičí svět
A článek, který s létem taky hodně souvisí, protože tohle téma určitě s blížícími se prázdninami a dovolenými bude řešit nejedna dívka a žena - menstruace. Je totiž super vyjet si na dovolenou k moři nebo jen k bazénu či přírodnímu koupališti, ale často musíme řešit, jestli zrovna v tom termínu nemá přijít pravidelné krvácení. Pokud to ale vyjde takhle hloupě - dá se menstruace posunout/oddálit a pokud ano, tak jak?Na rovinu - způsobů pravděpodobně bude víc, každopádně stoprocentní a spolehlivé jsou dva, které tu uvedu. Hodně jsem četla o tzv. babských radách, kdy se doporučuje třeba pít hodně citronové šťávy a myslím, že určitě něco pravdy na tom bude. Na druhou stranu ale to není stoprocentní, nedá se na to spolehnout, protože každý organismus je jiný a menstruační cyklus také každá máme odlišný, tudíž protože to pomohlo tvé kamarádce, neznamená, že to pomůže na sto procent i tobě.

Léky od gynekologa

První způsob je určen pro ty ženy a dívky, které neberou hormonální antikoncepci a ani jí nechtějí začít brát. Zkrátka jim menstruace vychází na termín, kdy mají jet na dovolenou nebo se jít koupat a v takovém případě je nežádoucí, protože jim to přijde nepohodlné a tampon jim nestačí. V takovém případě je určitě zbytečné běžet si pro hormonální antikoncepci a začít jí trvale brát, jen kvůli oddální menstruace je to podle mě zbytečné. Máš ještě druhou možnost.

Zajdi ke gynekologovi. Ten ti může předepsat jeden ze dvou u nás dostupných léčivých přípravků, které si vyzvedneš v lékárně - orgametril nebo norethisteron. Jsou to hormonální léčivé přípravky, které se ale narozdíl o HA nemusí užívat dlouhodobě, slouží zkrátka jen k tomuhle účelu.

Jak to funguje? Dojdeš ke gynekologovi a poprosíš ho, jestli by ti mohl oddálit menstruaci. Někteří gynekologové za to chtějí nějaký ten menší poplatek, pokud to není součástí pravidelné kontroly či nějakého zdravotního problému a je to jen kvůli tvému požadavku (ale každý gynekolog to má jinak). Gynekolog ti dá recept a vysvětlí ti, jak daný přípravek užívat. Zjednodušeně: Pár dní (většinou týden až tři dny) před očekávanou menstruací začneš tyhle tabletky užívat a např. po týdnu (zkrátka až ti skončí dovolená) je přestaneš brát. Pak by se menstruace měla do tří dnů dostavit. Není tu žádné velké omezení, jen je nutné mít alespoň trošku pravidelný menstruační cyklus.

Hormonální antikoncepce

Druhý způsob je pro ty slečny, které berou hormonální antikoncepci v klasických tabletách a tak si můžou svoji menstruaci samy naplánovat. Nutno dodat, že pokud si ji oddálíš jednou nebo dvakrát, není to žádný problém a pokud nemáš vážné zdravotní potíže, je to bez rizik. Pokud ale chceš menstruaci oddálit třeba o tři měsíce, je nutné to probrat s gynekologem, jestli je to v tvém případě bezpečné a rozmysli si, jestli k tomu skutečně máš důvod, zbytečně je to jen risk.

Tady asi nemusím nic extra vysvětlovat, většinou máš systém, kterým menstruaci o měsíc vynecháš, vysvětlený v příbalovém letáčku, takže se do něj stoprocentně podívej. U té klasické HA fígl spočívá v tom, že nebudeš po 21 dnech dělat 7denní pauzu, ale rovnou začneš brát nové platíčko a až v tom novém po dobrání, pauzu uděláš - tady si o 21 dní menstruaci posuneš. Stejně tak je to při braní u schématu 24 + 4.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Mííša Mííša | 17. června 2015 v 16:07 | Reagovat

Nejlepší co může být,je nemít menses vůbec:Dtedy téměř:)):DAkorát ti to otravuje život,a dokonce je to proti přírodě!(Ano četla jsem to!:D)Nedovedu si už představit,chodit v pařáku s menses fůj:X:DDA to jsem jisteže dříve musela,před 15.rokem:):DNo hrůza:):D

2 P. P. | Web | 18. června 2015 v 10:30 | Reagovat

[1]: Při mensesu se čistí ženské tělo, podle mě je jeho úplné zastavení pěkná blbost, obzvlášť v nízkém věku! Dokážu pochopit třeba ženy kolem 40 let, ale jinak teda ne.

3 Tutik Tutik | 20. června 2015 v 20:18 | Reagovat

Ahoj, jak se ti vede, co maly?

4 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. června 2015 v 18:28 | Reagovat

Nejlíp se menstruace posouvá těhotenstvím :)

5 Lenin Lenin | Web | 30. června 2015 v 22:09 | Reagovat

[4]: HmM, ale ty tříměsíční očistky pak... :-D

6 Míša Míša | 7. července 2015 v 15:32 | Reagovat

[2]: Vážně?;)A víš že,tohle není pravda?že je to jen mýtus?;)s tím "čístěním těla"?;)Ale chápu patříš mezi ty co tomu věří;)A i kdyby ne tak co?Víš ono je to vlastně "prokletí"to mi dá každá snad za pravdu;)Nikdy sis neřekla proč včechno jen my ženy?:DJá už bych neměnila za nic!!!Cítím se bez toho tisickrát líp než kdykoliv předtím!!;))A jsem zdravá jako rybka;)Víš holka,ono neni nic přijemného,když to musíš trpět měsíc co měsíc:):DHlavně ve škole,když jedeš na výlet,teď v tomhle vedru.....ufff :X :X :DKdyž to nevadí tobě tak si to měj;)...neustále pořád dokola...hlavně v tomhle vedru,když chceš strávit den u vody,jet někam na dovču,někam pod stan....co já vím;):DAle tak každého věc ne?;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama