Září 2015

Oliverovi je... 8 týdnů!

25. září 2015 v 20:32 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Pořád dokola se opakuju, ale ten čas utíká sakra rychle. Ještě mám v živé představě svoje "bezdětné časy" a přijde mi to jako včera, když jsem na testu našla dvě čárky (mám ho pořád schovaný!) a najednou tu s námi je Olík už vlastně dva měsíce (sice ne kalendářní, ale i tak). Na jednu stranu mi to přijde hrozně super, jak se sžíváme a jak roste a těším se na každý jeho pokrok, na tu druhou je mi smutno, jak rychle roste, jak už to není úplné novorozeně a za chvilku už to bude několikaleté dítě a budem pryč z miminkovského období, které je úplně nejrozkošnější, i když náročné, ale stejně!

Možná si zaklepete na čelo, ale musím se smát tomu, že mi pořád přijde hrozně neskutečná představa, že jsme rodiče. Je to fakt divný si to připustit a rozhodně se necítím tak, že jsem něčí máma. Příjde mi, že jsem si odněkud vypůjčila tohle hrozně super dítě, který vypadá jako můj přítel a bojím se, že ho budu muset brzo vrátit :D A doufám, že žádný vracení nebude! Je to totiž úžasný dítě. Jasně, že máme i horší chvíle, kdy nespím ani já - ani on, kdy pláče a já nevím proč, kdy mě rozčiluje a nejradši bych odešla na dlooouhou procházku, ale bezmezně ho miluju a stačí jeden jeho úsměv a všechno je super. Být mámou je náročné, ale odměna potom je velká a pomalu a jistě už si nedokážu představit život bez těch mých dvou chlapů, protože nechci, život je super tak jak je! :)

Mějte krásný víkend!

Mers a Oliver

Fotonávod na bronzový make-up s Essence All about bronze

25. září 2015 v 12:58 | Mersmerize |  Holčičí svět
Tak je to tady! Po poměrně dost dlouhé době nový fotonávod a tentokrát se vrhnu na to, co jsem vám slíbila v minulé recenzi, kde jsem vám představila paletku All about bronze od značky Essence. Tahle paletka mě nadchla a pokud hledáte levné a zároveň dobré stíny v poměrně pěkné paletce, určitě do ní jdětě. A pro ty z vás, které zajímá jak stíny vypadají přímo v akci nebo třeba jaký look se s ní dá vytvořit, je tu právě tenhle návod!

Má mě rád? (aneb kluci prostě nejsou stejní!)

24. září 2015 v 13:35 | Mersmerize |  Holčičí svět
Když prohlédnu svůj blogový mail, nejčastěji mi tam chodí dva typy dotazů, které jsou si tématem podobné, často v podstatě dost stejné - kluci a gynekologie. Zajímá vás nejvíc menstruace, návštěva gynekologa a různé intimní problémy - to je určitě na prvním místě. Hned za tímhle tématem jsou ale kluci a vztahy. A nejčastější je otázka: Myslíš, že mě má fakt rád?

Essence - All about bronze

23. září 2015 v 20:00 | Mersmerize |  Holčičí svět
Pamatujete si recenzi paletky očních stínů All about sunrise od Essence, která tu před pár měsíci byla? Kosmetická značka Essence začala v té době prodávat čtyři různé paletky očních stínů, kam Sunrise patřila (All about Sunrise, All about Candies, All about Nude, All about paradise). Paletky byly poměrně úspěšné a tak Essence nedávno vydala hned pět nových paletek, tentokrát hned se s osmi stíny - All about Bronze, All about Nudes, All about Roses, All about Greys a All about Vintage. A já jsem si je samozřejmě nemohla nechat ujít. Kterou si tu zrecenzujem dneska? Hned tu první, ta která slibuje krásný wow efekt s krásnými hnědo - bronzovo - zlatavými stíny.

Druhý měsíc s miminkem

23. září 2015 v 16:15 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Protože už se blíží začátek dalšího měsíce, musela jsem si zastesknout, jak rychle ten čas utíká - Oliver je tu s námi už 7 týdnů a pár dnů, za chvíli rovné 2 měsíce. Už to není to malinké (dobře, on nikdy nebyl úplně malý) miminko, které jen spí, jí a potřebuje přebalit. Už je z něj velký kluk, který se umí pořádně zasmát, zajímá ho vše okolo a už to prostě není to stejné novorozeně, které jsme přivezli z porodnice a s kterým jsem si nevěděla rady. Občas je mi až smutno z toho, že za malou chvilku už začne mluvit a chodit a bude úplně samostatný - jasný, každé období má něco do sebe, ale tohle miminkovský má prostě to super úžasný kouzlo, na které jsem se těšila jako těhotná nejvíc!

Vše možné i nemožné o kojení

10. září 2015 v 18:18 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Opět všechny srdečně zdravím! Mám dneska úžasnou náladu a vlastně celkově už jsem pár posledních dní v hrozné pohodě (aspoň když to srovnám s pár týdny nazpět), protože jsme doma s miminkem, spokojení, zdraví a všechno je čím dál lepší. I proto si myslím, že každou chvílí už bych mohla zvládat psát jako dřív, nejen sem - ale i na všechny weby, na které jsem před porodem psala a už nemusíte čekat pouze články o mateřství, i když těch obecnějších tu určitě ještě bude hodně. Proč? Protože je to něco, co zrovna prožívám, co je pro mě nového a baví mě to - navíc přijde mi, že i podle komentářů, ohlasů a zpráv Vás tohle téma zajímá víc než cokoliv jiného, což mě mile překvapuje. Ale samozřejmě chápu, že ne každého děti, mateřství a moje zkušenosti a poznatky coby prvorodičky zajímají, tudíž doufám, že co nejdřív bude fungovat náš nový režim a já budu moct psát každý den, tak jak jsem na to byla dlouho zvyklá (i proto - pokud máte nějaký tip či prosbu na článek, nebojte se mi to napsat, kamkoliv - na facebook, ask nebo e-mail, čím více, tím lépe!)

Ale zpět k dnešnímu tématu. Snažím se každým novým článkem pokrývat určitý úsek tématu mateřství. Začala jsem těhotenstvím a v podstatě vám psala o skoro každém týdnu a všech novinkách. Pak následovala ta divná fáze čekání na porod, kdy jsem si snad pořád jen stěžovala. Potom konečně porod a hororový článek o něm (taky patří k těm úplně nejčtenějším, už bych neměla číst toho Kinga) a ve finále jsem vám napsala něco o mojí postavě a shrnula první měsíc doma s novorozencem. A je docela jasné, co bude následovat - jasně že kojení. Něco, co k miminkům a maminkám neodmyslitelně patří. Ráda bych se podělila o to, co mě třeba na samotném kojení překvapilo, co jsem jako bezdětná nevěděla, jak jsem na tom konkrétně já a zkrátka vše, co mě o tomhle tématu napadne. Nejsem laktační poradkyně, nečekejte poučky, návody ani ověřené rady. Znáte mě, většinou píšu za sebe a kojení je věc, o které jsem před porodem vlastně nevěděla vůbec nic (jako fakt!).

První měsíc s miminkem

4. září 2015 v 12:05 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Oliverovi už je měsíc, je to náš velkej (a to doslova) kluk! Narodil se 1.8. a když se podívám do kalendáře, nemůžu uvěřit, že už ho doma máme víc jak měsíc. Že už měsíc jsme rodiče a že měsíc je můj život kompletně jiný. Když budu upřímná, moc jsem nechtěla věřit, že s miminkem se život tolik změní. Jasně, že se se změnou musí počítat, ale že to bude až takové, že budu mít úplně jiný (nebo spíš žádný) režim a že 24/7 se všechno bude točit jen a jen kolem Olivera - moje představa nebyla až tak detailní a přesná. I pro to se s vámi ráda podělím o to, jaký ten náš první měsíc vlastně byl. Budu se snažit být stručná, ale zároveň chci skutečně napsat vše, takže doufám že se mi to povede zformovat do té nejlepší podoby a délky.