Má mě rád? (aneb kluci prostě nejsou stejní!)

24. září 2015 v 13:35 | Mersmerize |  Holčičí svět
Když prohlédnu svůj blogový mail, nejčastěji mi tam chodí dva typy dotazů, které jsou si tématem podobné, často v podstatě dost stejné - kluci a gynekologie. Zajímá vás nejvíc menstruace, návštěva gynekologa a různé intimní problémy - to je určitě na prvním místě. Hned za tímhle tématem jsou ale kluci a vztahy. A nejčastější je otázka: Myslíš, že mě má fakt rád?


Vztahy mezi klukama a holkama jsou často dost šílené. Nevíme na čem jsme, nejsme si jisti kdy začít, kdy toho druhého oslovit, jak to nepřehnat a jak ukázat, že se nám ten druhý líbí a máme zájem. Co teprv v dospívání, kdy si často nevíme ani rady sami se sebou. Je to prostě hroznej bordel a nedivím se, že mi na e-mail v tomhle tématu chodí tolik dotazů. V určitém věku jsou prostě kluci alfou a omegou a taky velkou neznámou.

A jakmile se dostaneš do období, kdy už pomýšlíš na vztah s někým, kdo se ti třeba líbí (nebo na vztah třeba jen pomýšlíš, ale nikdo tě ještě moc nezaujal), je to často pořádný zmatek. A nejtěžší v téhle době je určitě poznat, zda se tomu druhému líbíš a jestli by měl o tebe zájem. Nemluvě o tom, že většina holek má v období dospívání poměrně nízké sebevědomí, chybí jim ten zdravý pocit seberespektu a zkrátka to potřebné sebevědomí (a často i pořádná dávka odvahy), aby zkusily udělat první krok a svého vysněného třeba jen první oslovily nebo s ním zkusily zavést řeč. Potom se takovéhle slečny dostávají do začarovaného kruhu, kdy se jim někdo líbí, on o tom ani neví, ony raději dělají, že nemají zájem (co kdyby je odmítl?!) a raději na něj koukají z povzdálí a přemýšlí z náznaků, zda by měl nebo neměl zájem. Usmál se na mě! Takže se mu líbím? Chce mě? Jak poznat, jaké holky se mu líbí? Samé otázky...

Poznáváš se v tom? Ještě, aby ne. Zažila to velká spousta z nás. A víte co? Vyřeší se to časem samo, ale rozhodně nestojí za to, se kvůli tomu trápit. Je normální že každý nějak začíná, i ve vztazích a je úplně normální, že hned u prvního kluka který se ti líbí, trvá než sebereš odvahu a půjdeš za ním, i když to třeba původně byl kamarád. Proto určitě neklesej na mysli, nebuď smutná a otrávená - nestojí to za to.

Co se týče nějakého odhadování jestli se mu líbíš nebo ne, kašli na nějaké testy v časopisech, kašli na to, co sis přečetla na různých webech (sakra, to vlastně platí i o tomhle) a řid se jednoduše tvojí intuicí a zdravým rozumem. Pokud o tobě ani neví, schováváš se kdykoliv ho někde uvidíš, je dost těžké ho zaujmout, protože jak si tě takhle může všimnout nebo si udělat názor? Stejně tak nějaké hloupé testy na internetu nebo v časopisech, jestli o tebe má skutečný zájem - to je prostě blbost na entou. Proč? Protože platí to, co jsem tu psala už nesčetněkrát - kluci nejsou stejní, nejsou to stroje, neřídí se nějakým konkrétním pravidlem a každý je jiný. Proto to, co se líbí jinému se nemusí líbit druhému a naopak. Stejně tak jako my holky, každý má trochu jiné chování, způsoby a vkus, tak to prostě je.

Jak tedy poznat, jestli se mu líbíš a jestli u něj máš šanci? Většinou to poznáš spolehlivě až tehdy, kdy udělá on první krok nebo v případě, že začneš první ty a on neodmítne. Už není doba, kdy museli první krok dělat kluci a když byla odvážnější holka, bylo všechno špatně - tohle už dávno neplatí. Pokud se ti nějaký kluk líbí, zkus mu to opatrně dát najevo, zkus se s ním bavit, povídat si s ním, zkus se ho zeptat, jestli by neměl čas někam zajít, psát si s ním (je přece doba sociálních sítích, ale nezapomeňme ani na osobní kontakt) a zkrátka - nenech si ujít příležitost, pokud se ti skutečně líbí. Pokud odmítne, tak odmítne - je lepší to zkusit, než si zpětně svou zbabělost vyčítat. Žádná ostuda to není a jesti se zachová nějak hloupě, aspoň víš, že nemá cenu na někoho takového plýtvat časem.

Další články, které by tě mohly zajímat:

Pokud chceš mít přehled o všech novinkách a aktualitách, nezapomeň dát like facebookové stránce. Chceš-li se na něco zeptat, můžeš tak učinit tady v komentářích nebo na mém ask.fm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 24. září 2015 v 18:24 | Reagovat

Já mám s vlastní aktivitou špatné zkušenosti - snažím se sama a pak se divím, že se unavím, na chvíli přestanu, a pak zjistím, že tomu chlapovi nestojím ani za snahu, když jsem to všechno dělala já. Tak si pěkně čekám, až vyvine aktivitu chlap. Ano, je to staromódní. Ale je to zároveň jediný způsobj, jak zjistit, za co ten chlap vlastně stojí.

2 Simona Simona | 24. září 2015 v 21:51 | Reagovat

Pojd na ask :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama