Říjen 2015

Moje nejoblíbenější snídaně #1 Ovesné kaše

29. října 2015 v 20:40 | Mersmerize |  Moje zápisky
Když už jsem minule začla nějakou sérií článků, které jsem tak (ne)originálně označila křížkem, budu v tom pokračovat a představím Vám další novou sérii, ze které mám velkou radost, protože psát o tomhle tématu mě baví. Jasně, řeč je o jídle! Jasně, že mě víc baví jíst než psát a taky zrovna nejsem žádný profi kuchař, dokonce mě vaření extrémně nebaví (víc mě baví pečení) a prostě nejsem ten typ, co by rád trávil dny v kuchyni. Na čem ale čas od času ulítávám jsou snídaně!

Jak získat hezké ilustrativní obrázky na blog #2

28. října 2015 v 19:21 | Mersmerize |  Moje zápisky

Pamatujete si na článek Jak získat hezké ilustrativní obrázky na blog - bez porušování autorských práv, který tu vyšel už před nějakou dobou? Vypadalo to, že měl vcelku úspěch a tak jsem se rozhodla napsat pokračování - rovnou několik dílů - a mnohem konkrétnější. O čem? To je jednoduché a doufám že potěším ty z vás, kteří třeba taky mají blog, chtějí používat obrázky, ale zároveň nechtějí krást a porušovat tak autorská práva tím, že si náhodnou fotku stáhnou a publikují bez souhlasu autora. Není totiž nic složitého najít si fotky, které autoři dali "do prostoru" a ty je tak můžeš použít a zároveň z toho nemít černé svědomí. V každém novém pokračování tady na blogu tak najdeš dva tipy na fotobanky, které ti mohou ulehčit hledání!


Jak vypadá můj den na mateřské?

27. října 2015 v 19:03 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Když jsem byla v požehnaném stavu s Oliverem v bříšku, neměla jsem moc velkou představu, jak bude vypadat třeba takoý první rok s malým dítětem. Nevěděla jsem, jaké to naše dítě vlastně vůbec bude a už vůbec jsem neměla představu, jak budou vypadat naše normální dny. Ono tedy představ bylo hodně, ale žádnou jsem si nebyla úplně jistá. Nakonec musím za sebe říct, že to není tak hrozné, jak pár mých představ bylo (např. že bude celý den v kuse brečet a já ho nedokážu utišit a pomalu a jistě z toho budu bláznit). Ono když máte jen jedno dítě, které je vlastně pohodář a relativně hodné, dá se ta mateřská (alespoň ty první měsíce) docela dobře přežít.

Jak vypadá můj život po porodu a naše dny s Oliverem, naším tříměsíčním miminkem?

Co mě jako čerstvou maminku překvapilo?

26. října 2015 v 6:48 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Můj pohled na děti a na mateřství se od porodu hodně změnil. On si člověk miminko a život s ním představuje nějakým způsobem, plánuje si určité věci, ale nakonec je všechno tak trochu jinak. Možná to bylo i tím, že jsem se rozhodla číst hodně knížek o tomhle tématu během těhotenství, ale teď až postupem času vidím, že většina takových knih mi nic moc nedala. Je totiž fakt, že každé dítě je jiné a to se na tom hodně odráží. Jsou ale věci, které mě překvapily a nečekala jsem je, ať už ty dobré nebo špatné. Víte jaké to zrovna u mě jsou?

Skoncuj s vypadáváním vlasů!

25. října 2015 v 9:57 | Mersmerize |  Holčičí svět
Padání vlasů jednou za čas potrápí každou z nás. Stává se ti, že přemýšlíš o tom, zda ti nevypadává příliš mnoho vlasů při mytí nebo obyčejném česání? Není na tom nic podivného a pokud tě to trápí, určitě se dej do čtení článku. Zkusím shrnout vše důležité - proč vlasy vypadávají, kdy to je a není normální a jak s tím bojovat!

Recenze na knihu: J. Kulhánek - Cesta krve

24. října 2015 v 17:45 | Mersmerize |  Moje zápisky
Když jsem přemýšlela nad tím, jakou knihu vám zrecenzuji tentokrát, jako první mě samozřejmě napadl S.King, protože od něj mám nejvíc načteno a je to můj nejoblíbenější spisovatel vůbec. Při uvažování nad konkrétní knihou, jsem si ale nějak nemohla vybrat - má tolik skvělých knih, o které napíšu tentokrát? A snažila jsem se vybavit si nějakou svou oblíbenou, kterou jsem četla v poslední době. Jenže jako první mě nenapadla kingovka, ale zase trochu něco jiného.

Jiří Kulhánek je můj nejoblíbenější český autor sci-fi a hororů (na naše poměry bych řekla, že vysoce nadprůměrný) a pokud máte rádi Kinga, rádi čtete a i se trochu bojíte nebo zkrátka červená knihovna není nic pro vás, dejte Kulhánkovi šanci - třeba si všechny jeho knihy zamilujete stejně tak jako já. A Cesta krve? Tahle dvoudílná série patří k mým nej knihám vůbec!

Medové recepty pro krásu i zdraví

24. října 2015 v 6:50 | Mersmerize |  Holčičí svět
Už hrozně dlouho tady nebyl žádný článek, který by se týkal domácí kosmetiky a receptů. Já sama mám totiž tyhle vychytávky, které si každá z nás může připravit sama doma, strašně ráda. Člověk nemusí utrácet za drahé pleťové masky, séra nebo hydratační oleje a stačí jen to, co máme běžně doma. Třeba takový olivový olej nebo kokosový olej jsou dnes v domácnostech poměrně běžnými věcmi a nemusíme je dlouho shánět. A mám tyhle domácí recepty pro krásu ráda i přes to, že jsem četla a slyšela spoustu názorů na to, jak je to zbytečné, že je lepší dávat to do jídla, kráse to stejně nepomůže apod. S tím já určitě nesouhlasím a naopak, různé oleje a domácí masky si nemůžu vynachválit, jak na pleti, tak i na vlasech.

A dneska se podíváme na jednoho pomocníka, který se dá skutečně použít na mnoho způsobů a mnoho receptů. O čem je řeč? O medu!

Jak jsem si nechala zavést nitroděložní tělísko (Mirena)

23. října 2015 v 11:39 | Mersmerize |  Holčičí svět
Hodně slečen se mě těsně před porodem a po něm ptalo, jak to nyní řeším - nebo budu řešit - s antikoncepcí. Zda užívám hormonální pilulky a jestli je vůbec užívat mohu či jsem se dala na jiný způsob. Tyhle otázky vyvstávají hlavně proto, protože v těhotenství mi byla diagnostikována Leydenská mutace, což je krevní onemocnění, kdy má krev tendence se více srážet (v těhotenství a v šestinedělí jsem si musela každý den sama píchat injekce s lékem na ředění krve, preventivně). Hormonální antikoncepce v podobě pilulek totiž zvyšuje srážlivost krve a tak je pro lidi s tímto onemocněním riziková a pacientky ji nesmí užívat, právě kvůli možnému riziku krevních sraženin.

Takže mi bylo jasné, že pokud budu chtít nějakou antikoncepci, na pilulky můžu rovnou zapomenout. A tak jsem šla zjištovat dál. Hned první možností pro mě bylo nitroděložní tělísko. Když jsem vám to napsala, dost slečen to zaujalo. Vůbec totiž třeba netušily, co to je - jak se používá a jak funguje, nebo tenhle termín znají a třeba by o tom i chtěly uvažovat, ale nemají dostatek informací. Já si nechala nitroděložní tělísko zavést po šestinedělí, takže vám jdu poreferovat o tom, jaké to bylo, co to vlastně nitroděložní tělísko je, kolik stojí a jaké má výhody, popř. nevýhody.

Třetí měsíc s miminkem

22. října 2015 v 5:17 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Prvního listopadu tu s námi bude Oliver už tři měsíce a protože jsem vám tuhle rubriku a pravidelné články "měsíc s miminkem" slíbila, zrekapituluji, co nového se v životě nás třech jako rodiny odehrálo. A je snad i mou povinností napsat: Sakra, už třetí měsíc?! Neuvěřitelně rychle to utíká.

Gliss Kur - Sérum Deep repair

21. října 2015 v 17:07 | Mersmerize |  Holčičí svět
Ahoj všichni, na dnešek mám pro vás přichystanou recenzi, která doufám že zaujme a třeba se i některé z vás bude do budoucna hodit. Řeč je o vlasové kosmetice, značce Gliss Kur a jejich séru Deep Repair, které už dva měsíce používám a tak vám o něm můžu leccos prozradit. Tak jdem na to!