Listopad 2015

Čtvrtý měsíc s miminkem

23. listopadu 2015 v 9:24 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Čtvrtý měsíc s Oliverem, kterého jste se určitě nemohli dočkat, je tady. A řeknu Vám, že je plno novinek a událostí, jak v našem, tak Oliverově životě. Je mi trošku smutno z toho, že už teď, když se zpětně koukám na fotky z prvních týdnů jeho života, už to fakticky není miminko. Přijde mi i blbý psát "měsíc s miminkem", protože už mi fakt jako miminko nepřipadá. Pořádně rychle se učí, začínáme mít ustálený denní režim (nejen ráno a večer jak tomu bylo do teď) a zkrátka asi nikdy mě nepřestane udivovat, jak ten čas rychle utíká. Což asi jsem doma jediná - rozhodně mi totiž nepřijde, že jsem rodila před čtyřma měsícema. Přijde mi, jako kdyby to byly maximálně čtyři týdny! Ale asi před týdnem přítel řekl, že není možný, že Olíkovi jsou "jen" tři a něco měsíce, že má pocit, že ho máme doma mnohem mnohem déle. Tak tohle u mě teda nehrozí. Já si totiž dokonce pořádně ještě nepřipadám jako něčí maminka!

Velký článek o výbavě pro miminko/oblečení/co je potřeba pro novorozence?

14. listopadu 2015 v 21:44 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Na tenhle článek se chystám hodně dlouho. Přemýšlela jsem už v těhotenství, že napíšu, co máme nakoupeno a co doma na Olivera čeká. Nakonec jsem si to ale rozmyslela a řekla si, že počkám, až budu moct psát z vlastní zkušenosti a zjistit, co jsem třeba pořizovala zbytečně a co jsem naopak musela dokupovat. Navíc v tomhle článku se dozvíte hodně o potřebné výbavičce, o tom, jak to máme doma my, co se týče přebalovacího pultu, hraček a všeho toho okolo. Doufám, že Vás tenhle článek potěší, třeba do budoucna pomůže a pokud ne, můžete se v následujících dnech těšit na články z ostatních rubrik!

Jak získat hezké ilustrativní obrázky na blog #3

14. listopadu 2015 v 9:19 | Mersmerize |  Moje zápisky
Zdroj Raumrot

Dneska se podíváme už na třetí díl mého "blogového seriálu" na téma Jak získat hezké ilustrativní fotky bez porušování autorských práv. V předchozím díle vás snad potěšil tip na jednu free fotobanku, kterou má na svědomí Čech a taky na jeden web se zajímavými vzory a pozadím. Co Vás čeká nyní? Další dva podle mě super způsoby, jak ke krásným fotkám přijít. Tak jdem na ně!

Tříměsíční shrnutí - postava, psychika po porodu, kočárek...

13. listopadu 2015 v 21:22 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Dnes večer mám v plánu napsat pár článků z té maminkovské rubriky (pokud se povede a dítě bude klidně spát, tak se tu objeví hned po sobě) a pak taky nějaké ty články, které se dětí a života na mateřské vůbec netýkají, ať si taky dáme jiné téma, že? Na co se můžete těšit v tomhle článku? Dala mi na něj tip jedna milá slečna v komentáři a přečíst si tady budete moci o tom, jak to u nás vypadá po třech měsících života s miminkem a i o tom, jak se cítím, jak vypadám a jak to vlastně všechno pokračuje.

Tip: Ozdob si zeď 3D motýly

13. listopadu 2015 v 9:17 | Mersmerize |  Holčičí svět
3D ozdobu/nálepku na zeď jsem poprvé viděla před pár lety a myslím, že to bylo v seriálu Gossip Girl, kde měla Serena ozdobenou zeď nad postelí černými ptáčky. Možná to nebylo poprvé, ale poprvé mě to zaujalo a hrozně se mi to líbilo. Hodně dlouhou dobu jsem na to ale ani nepomyslela a až teď, když jsme se přestěhovali do nového, jsem narážela na různé tipy a možnostmi (když si odmyslím klasické obrazy), kterými se zeď dá udělat zajímavější. Jednou z nich jsou právě 3D motýli!

Co jsem o porodu nevěděla a co mě na něm překvapilo #2

8. listopadu 2015 v 20:29 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
Na úvod nejprve napíšu to, že mě hrozně překvapilo, jaký měl srpnový článek O mém porodu ohlasy, jak moc se sdílel, kolik lidí ho četlo a kolik mladých dívek zaujal. Psalo mi totiž i soukromé zprávy desítky slečen, které se ptaly na různé věci a gratulovaly a to prosím často byly holky, které samy děti nemají a jsou ve věku, kdy ještě pár let dítě určitě plánovat nebudou. Když jsem se o tom včera bavila s ženskou stranou mojí rodiny, prý je to hlavně proto, že na internetu je spousta informací a diskuzí, ale málo podobných článků, kde by se o porodu vše bez obalu napsalo. Asi jo, částečně to určitě bude pravda. A druhá věc, která mě překvapila byla ta, že mi nikdo nenapsal a "neokřikl" mě, jak tyhle věci můžu psát na blog, kam chodí tolik mladých dívek a žádná mi nenapsala, že kvůli porodu nikdy dítě mít nebude. Ano, byly reakce typu, že je to dobrá antikoncepce, ale většina takových reakcí byla od věkově mladších holek a nemyslím si, že to bylo míněno na 100% vážně. Tedy - pro ně to vážné bylo, ale upřímně - já si třeba před deseti lety říkala (po tom, co jsem zjistila, co vlastně porod dítěte obnáší), že budu bezdětná a ať si rodí někdo jinej, hotovo. No a vidíte, jak to dopadlo. Mám doma tříměsíčního Olivera. To jen na úvod.

Teď už k jádru věci. Na samotném porodu mě překvapilo strašně moc věcí. Skutečně nejvíc to, že to fakt není jako ve filmu a už vůbec takové, jako jsem si představovala a linkovala od začátku. Nejdřív prosím vezměte v úvahu to, že každý porod je úplně jiný. Někdo rodí dvacet hodin, někdo hodinu, někdo jen několik minut, někoho to bolí jako svi*ě, pro někoho je to nejhezčí zážitek jeho života a někdo úplně zapomene. Zkrátka, to, co si přečtete tady, není obecně vztažitelné na všechny porody, zkrátka nemůžete generalizovat pojem porod. Tak jako tak jsem se ale rozhodla sepsat vám to, co mě na mém porodu nejvíc překvapilo a co jsem ještě jako těhotná skutečně nečekala.

Zvláštní záliby dnešních puberťáků aneb je mladá generace zkažená internetem a technologiemi?

5. listopadu 2015 v 20:13 | Mersmerize |  Moje zápisky
Nedávno jsem se na Youtube pod určitým videem pustila do diskuze s jednou slečnou o tom, jak moc je dnešní generace dospívajících a dětí zkažená a jak ti youtubeři nic nedokázali, ničeho si mladí neváží a jsou zkrátka hrozní a kam ten svět spěje. To mě donutilo přemýšlet a uvažovat nad spoustou věcí, které se s tímhle tématem pojí a tak nakonec jsem se dala do psaní tohoto článku, z kterého mám sama trochu obavy. Pokud sami blogujete určitě víte, jak těžké někdy je zformovat vlastní myšlenky a napsat vše tak, jak jste napsat chtěli. Pokusím se o to a doufám, že to dokážu, protože mám v hlavě spoustu názorů a myšlenek a dát je sem pohromadě tak, aby dávaly smysl, to nebude úplně sranda.

Budu ráda, pokud se připojíte do (slušné) diskuze tady v komentářích. Napište mi po přečtení mého článku názor na dnešní generaci, na youtubery a na silné a slabé stránky dnešní doby. Jo a nezapomeňte napsat, jaká jste generace (třeba rok narození nebo věk). Jsem totiž moc zvědavá, jak to vidí jiní - třeba právě ti, kteří do generace Z spadají!

Jak je to vlastně se spánkem miminek? /Už se nikdy nevyspím?/

5. listopadu 2015 v 18:58 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Pamatuju si, že když jsem lidem oznámila, že čekáme miminko a že se moc těším, hodně z nich valilo oči a smálo se. Proč? Protože ti, co mě dobře znají vědí, jak ráda spím a jak dlouho spím, když to jde. Nebylo u mě nenormální, že když jsem ráno musela vstávat dřív a odpoledne měla čas, tak jsem si šla prostě během dne lehnout. O víkendu jsem dokázala prospat i víc než dvanáct hodin, pokud to šlo a tak si nikdo nedokázal představit, jak to vlastně s takovým miminkem zvládnu, resp. nezvládnu. A nejhorší na tom bylo i to, jak mě tyhle reakce znejistily a já se bála, co přijde po porodu. Zvládnu to? Budu jak chodící mrtvola? Miminka moc nespí? To se z toho zhroutím, když budu spát denně třeba jen čtyři hodiny? A když teď spím jako dřevo, vzbudí mě to dítě vůbec v noci?

Prostě přicházelo hrozně moc otázek a obav, jestli se přizpůsobím. Nebo jestli první měsíce a roky budou pro mě utrpením a tak si ten náš mrňavý uzlíček ani neužiju, protože prostě budu přes den mrtvá a celý den se budu těšit na večer. Zkrátka jsem se bála toho, co mi všichni říkali a jaké odstrašující případy mi dávali. Jaké to je s Oliverem a s naším spaním ve skutečnosti?

Pečuj o svou pleť i v zimě!

5. listopadu 2015 v 9:11 | Mersmerize |  Holčičí svět
Zima se nám neúprosně blíží! Nevím jak vy, ale my už po ránu musíme škrábat skla u auta a když jdu ráno pro snídani, musím se pořádně obléknout. Zkrátka a jednoduše - už můžeme pomalu přepínat na "zimní režim". V čem se to týká zrovna krásy a pleti? Úplně ve všem! Pleť si totiž zaslouží pořádnou péči hlavně v těchto studených dnech.

Oliverovi jsou... 3 měsíce!

1. listopadu 2015 v 19:20 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Neuvěřitelný co? 3 měsíce! Tři měsíce ho máme doma, tři měsíce je to naše miminko a tři měsíce jsme rodiče. Tři měsíce spím s postýlkou vedle svojí postele, tři měsíce kojím, tři měsíce stejně uspáváme a tři měsíce to škvrně jen roste a roste. Má teď skoro 9 kg a už víc než 70 cm! Oblečení tak kupujeme ve velikosti na 9-12 měsíční děti a tipuju, že tak do roka mě přeroste. 3 měsíce! Ach jo, to už abych pomalu sháněla věci do první třídy...