Prosinec 2015

Pátý měsíc s miminkem

30. prosince 2015 v 8:42 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Tak už za sebou máme (bez dvou dnů) další měsíc s Oliverem. Zatím zdárně přežíme a Oliver taky nevypadá zrovna nespokojeně. Utíká to jako voda a já vám po minulém příspěvku ze čtvrtého měsíce nesu novinky z posledních dnů. Je toho opět docela dost a já si začínám zoufat, že už pomalu máme za sebou takové to "hodné miminkovské" období, kdy se pořád chová, nosí a uspává. Jo, čas nezastavíme. Ale zpět k tématu!

Je mi pětadvacet a...

20. prosince 2015 v 16:34 | Mersmerize |  Moje zápisky
A je to tady. Dneska v devět hodin budu na světě přesně čtvrt století - 25 let. Je to 25 let, co jsem se narodila a stejně se pořád cítím tak na 19. Zdá se mi nepředstavitelný, že mi za pět let bude třicet, protože si ještě docela čerstvě pamatuju, jak jsem v patnácti měla za to, že se osmnáctin snad nedožiju a v osmnácti jsem si říkala, že do dvacítky, třicítky atd. mám neuvěřitelně moc času a je to hrozně daleko. Stejně asi jako když jsem si před dvěma lety říkala, že by bylo hezké mít miminko třeba ve 26 letech, to se mi zdálo tak akorát. Rozhodně jsem si ani ve snu nepředstavovala, že za dva roky tu bude s námi i Oliver a já budu maminkou. To jako úplně konec.

Když se zpětně ohlédnu za tím čtvrt stoletím, je to takový neutrální pohled. Jsem spíš optimista, takže mám ze svého života radost. Myslím, že jsem měla úžasný dětství, perfektní rodiče a celkově rodinu, myslím že jsem občas překonala v životním rozhodování sama sebe a svoje očekávání. Na druhou stranu jsou i věci, kterých zpětně hodně lituju. Jsou situace ve kterých bych se zpětně zachovala úplně jinak. A k tomu musím dodat i to, že sama sebe jsem občas i nemile překvapila tím, jak špatně jsem se zachovala nebo se špatně rozhodla. Ale to k životu asi patří. Nemyslím si, že je možný žít podle motta: Nikdy ničeho nelituj - tedy alespoň já to nedokážu. Ale nemyslím si, že je to špatná věc. Člověk se aspoň nad spoustu věcí zamyslí a dá mu to hodně do budoucna. A za další čtvrtku století, až budu slavit ty padesátiny (teď si říkám, že je to sakra daleko, ale víte co...) budu ve stejné míře optimistická a budu třeba i litovat méně věcí.

Každopádně tenhle text nemá žádný velký smysl, jen mi přijde vhodné, něco málo napsat. Hlavně to, že jsem ráda za svůj dosavadní život, jsem spokojený a šťastný člověk, mám krásný a hlavně zdravý dítě, hezký domov, úžasnýho partnera, skvělou rodinu a to je to, o co tu jde. Proto i vám bych chtěla vzkázat, abyste žili podle toho, jak chcete vy, abyste si plnili svoje sny, protože je super, když se má člověk za čím ohlédnout. Buďme vděční a hlavně šťastní i za maličkosti, protože v dnešní době není moc věcí samozřejmostí.

Mějte se krásně, užívejte prosinec a advent!

Mers

17.12.15 - Fotky, novinky, co chystám, co se děje

17. prosince 2015 v 20:46 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dítě spí, doma je strašnej bordel, všude se válí balící papír, stužky, pomeranče a jablka (ano, vysvětlení dole!) a já mám konečně klid. Vždycky jsem byla noční sova a kdybych si mohla otočit režim a žít jen v noci a spát přes den, tak to klidně udělám. Nejde to, bohužel, ale i tak jsou pro mě večery něčím speciálním. Protože mez 7 - 8 hodinou večerní usíná Oliver a já mám tak pár hodin jen a jen pro sebe. Tak asi do půlnoci jsem vlastně na chvíli bezdětná! Poslední dny tyhle volné chvíle využívám hlavně na balení dárků a jak jinak - na relax! Takže jak můžete vydedukovat, dítě usnulo a mě padla! Takže se jdu rychle vrhnout na blog. Řeknu vám, co tu bude nového, co vás čeká a nemine a zkrátka... no uvidíte! :)

Zimní péče o rty

7. prosince 2015 v 9:11 | Mersmerize |  Holčičí svět
Po článku Zimní péče o pleť jsem se rozhodla napsat takové malé pokračování a ne jedno, ale rovnou dvě - Zimní péče o rty a samozřejmě Zimní péče o vlasy. Ono totiž, když je zima a mráz, není našim vlasům, rtům a pleti co závidět. Jsou mrazu nemilosrdně vystaveny a tak si zaslouží nějakou tu péči navíc. Jinou péči, než kterou bys jim měla dopřát třeba v létě nebo na podzim. A i když mi přijde, že tuhle zimu to snad ani nebude potřeba (jako fakt, včera bylo snad patnáct stupňů a sluníčko svítilo, už mi chybí jen obléknout plavky a jít na zahradu), určitě je dobré vědět, jak se o své tělo starat i v zimních měsících. Tak jdem tedy na ty rty!

Ziaja - Intimate Wash Gel

7. prosince 2015 v 8:50 | Mersmerize |  Holčičí svět
Dnes si dáme recenzi a na značku, kterou (pokud si dobře pamatuju) jsem za celou svou blogovací kariéru nerecenzovala. Od značky Ziaja toho osobně moc nemám, i když už dlouho o ní na blozích slýchávám a občas ji potkávám v obchodech. Až nedávno jsem vyzkoušela antiperspirant, čistící tonikum a právě tenhle gel pro intimní hygienu. A pro dnešní recenzi jsem si vybrala poslední zmíněný produkt, protože co se na web pro slečny hodí víc, že?