Leden 2016

Proč nemazat staré články na blogu

29. ledna 2016 v 16:38 | Mersmerize |  Moje zápisky
Poslední dobou mám hroznou chuť psát především o blogování. Napadají mě různá témata a to hlavně kvůli tomu, že za uplynulý měsíc jsem se opět vrátila ke čtení článků na blozích, které mě baví, zajímají nebo jsem se na ně třeba i dostala náhodou. Jednu dobu jsem totiž spíš dávala přednost YT, protože to bylo pro mě pohodlnější a čtení na internetu jsem tolik času věnovat nechtěla. Teď se to ale zase vrací zpátky do starých kolejí a tak denně projdu hrozně moc webů a osobních blogů - ať už cizích, kam přijdu jednou a nemám potřebu se vrátit nebo k těm pro mě známějším, kam vždy ráda zavítám.

A s tím má i souvislost to, proč mě napadá hodně témat o blogování a o článcích, které bych chtěla sepsat a vydat. Mám totiž hodně inspirace - vidím, co blogeři dělají špatně, vidím, co dělají dobře a říkám si, že to vůbec není od věci jednou si sednout a čas od času o tom napsat. A dneska se konkrétně budu věnovat starším článkům - pokud už blog máš několik let, určitě tě někdy napadlo, že uděláš pořádek a promažeš staré, neaktuální nebo zkrátka špatné články, aby ses mohla pyšnit jen těmi kvalitními. Je to ale správně?

Šestý měsíc s miminkem

23. ledna 2016 v 17:20 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Další měsíc je tu - Oliver roste jako z vody, dělá nám čím dál větší radost a doufám, že jste se na další měsíc s miminkem těšili! Mě totiž tahle série neskutečně baví! Jo a mám pro vás překvapení! V průběhu února mám už přichystaný článek - shrnutí celého toho půl roku, kde budou i bonusy, které vám doufám, udělají radost! :)

Jak jsem nakupovala on-line v Tescu

19. ledna 2016 v 19:16 | Mersmerize |  Moje zápisky
I když nakupování oblečení a podobných věcí po internetu pro mě není žádným zázrakem a většinou o tom sálodlouhé a nadšené články nepíšu, dneska udělám výjimku a hned Vám napíšu proč. Zaprvé se jedná o můj úplně první nákup potravin a takových těch klasických věcí do kuchyně a do domácnosti on-line, za druhé už ten princip že mi přivezou jídlo domů je pro mě trochu netradiční (a nemluvím o pizze či čínské kuchyni) a za třetí - jsem tím fakt nadšená. Ale začnu hezky od začátku!

Volný sobotní večer, zuby a spaní

17. ledna 2016 v 10:01 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Dnes jen rychle, protože Oliver spí a každou chvílí čekám, že se probudí. A jakmile se malý tyran probudí, už se psát nedá, protože já se zkrátka potřebuju soustředit a to většinou malé dítě v místnosti prostě a jednoduše neumožňuje! Ale zpátky k tématu! Rychle vám jdu poreferovat o několika zlomových věcech, které se v posledních dnech staly!

První důležitá věc je ta, že Oliver už má dva dolní zuby (dvě jedničky) venku! Ale jako úplně. Na facebook jsem před nějakou dobou dávala fotku, jak už zoubky vykukují, ale teď už jsou celé a když se směje, je to hrozně vtipný pohled - bezzubý úsměv a jen dole jsou vidět ty dva. Bohužel se mi to nepodařilo vyfotit, tak třeba časem. Od toho se odvíjí náš spánek, který je naprosto nepřekonatelný. Už podruhé se mi stalo, že Oliver usnul v 8 večer a za noc vstával jen jednou! Poprvé za celých pět a něco měsíců. Poprvé, co jsem se takhle úžasně vyspala a necítím se jako chodící zombík. Poprvé to bylo před dvěma dny, kdy se probudil nejdřív v půl třetí a pak až v půl sedmý, kdy už jsme oba vstávali a teď podruhé (v noci na dnešek), kdy se poprvé probudil v půl páté a potom v půl osmý! Jako, nestačím zírat a asi je fakt, že ty problémy se spánkem, které měl za poslední tři měsíce (vygradovalo to asi před měsícem), byly skutečně způsobeny růstem zubů. Takže paráda! Jen musím rychle načerpat síly než přijdou další zuby!

A další věc, ze které jsem taky měla radost byla ta, že Oliver poprvé za svůj dosavadní pětiměsíční život trávil večer bez maminky a bez tatínka. Včera večer jsme totiž šli posedět s kamarády do hospody, sice jen od osmi do jedenácti a v té době doma hlídala babička (Zdendova mamka), ale i tak to pro mě a pro nás bylo něco přelomového. To je tak, když dítě nemáte, často si nedokážete představit, jak je tenhle volný čas mimo domov nedocenitelný. Pro mě to ale bylo něco neskutečného po těch pěti měsících se večer dostat někam bez Olivera a někam, kde nejsem doma. Bylo to hrozně zvláštní a na jednu stranu mi Olík hrozně chyběl a bála jsem se, co když se doma něco děje, ale na druhou stranu jsme sebou měli telefony a věděla jsem, že kdyby něco bylo špatně, tak do pěti minut zas u něj můžeme být, takže jsem si to moc užila. Sice pít nemůžu, kvůli kojení, takže jsem večer trávila na džusu, to mi ale vůbec nevadilo. Byla to fakt hezká změna :)

Doufám, že si víkend užíváte stejně a načerpáváte síly do dalšího pracovního dne!

Mers


Jo, a taky jsem se ve volným čase pustila do puzzlí, když Oliver pěkně spí a mám tak víc času! Je to fakt peklo! :D

Moje první menstruace

17. ledna 2016 v 9:34 | Mersmerize |  Holčičí svět
První menstruaci se nevyhne žádná z nás. Prostě to jednoho dne přijde a od té doby už můžeš pomalu, ale jistě počítat s tím, že je to tady, že už menstruace bude pravidelnější a pravidelnější a že už s ní ve svém životě musíš počítat. Je to sice občas trochu opruz, ale nic moc se s tím udělat nedá. Navíc to skutečně není taková hrůza, jakou si občas mladé slečny, které na svoje první krvácení teprve čekají, představují. A právě o tom bude tenhle článek, o první menstruaci, o tom, jestli se dá poznat, kdy ji zrovna ty dostaneš, jestli má nějaké příznaky a zda se na ni vůbec dá připravit.

Pro budoucí maminky: Porod

13. ledna 2016 v 10:17 | Mersmerize |  Z deníku budoucí maminky
V minulém speciálu pro budoucí maminky jsem se zaměřila na těhotenství, takže tenhle článek bude logicky o tom, co následuje: O porodu! Je to něco, čeho se snad každá žena bojí nebo se přinejmenším obává. I proto jsem si počkala až Oliver usne, abych se mohla pořádně soustředit a pokusím se vám dát dohromady co nejvíc tipů a doporučení, které se mě osvědčily nebo se to prostě doporučuje. Nicméně berte v úvahu, že každý porod je jiný. Zatímco já jsem rodila klasicky, vy můžete nakonec porodit sekcí nebo porod může trvat jinak dlouhou dobu. Proto je nutné brát tyhle rady hodně s nadsázkou a počítat s tím, že vše může být jiné.

Řekněte NE černému pozadí blogu!

12. ledna 2016 v 17:53 | Mersmerize |  Moje zápisky
Dneska jen v rychlosti něco z té blogové sféry. Ráda bych si totiž postěžovala na jednu věc, která mě začíná vytáčet víc a víc - na špatně zvolenou barvu písma a pozadí! Ono pokazit tím celý vzhled není těžké. Stačí dát méně výrazné barvy, kde text splývá s pozadím, nebo zvolit barvy naopak až příliš výrazné a čtenáře tím autor blogu hodně potrápí. A co teprve, když je stránka černá a písmo bílé?

Co už máme za sebou: Novorozenecká kolika, první zuby, nemoc, první příkrmy a kaše

10. ledna 2016 v 21:26 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Hezký nedělní večer všem, dneska zavítám článkem jak k nám domů, tak trochu i do obecné roviny, protože jsem se rozhodla shrnout to nejdůležitější, co jsme v posledních měsících s Oliverem prožili. Z nadpisu získáte poměrně přesnou představu, co vás čeká, takže pokud vás tohle téma zajímá, ať už proto, že si prostě chcete něco přečíst o naší současné situaci a nedávné historii, nebo o tom, že už se připravujete na svoje vlastní miminko, zasedněte a dejte se do čtení! Doufám, že se článek bude líbit.

Úvaha na večer: Nikdy bych nechtěla skončit sama

8. ledna 2016 v 21:29 | Mersmerize |  Moje zápisky
Nadpis Vás možná trochu překvapil či zmátl a já se nedivím, moc toho neřekne. Hned ale vysvětlím víc - víc k tomu, jak jsem přišla na to, že život máme jen jeden a jedna z věcí, kterých se vážně bojím, je zůstat sama a opuštěná.

Seriály, které mě baví

8. ledna 2016 v 20:46 | Mersmerize |  Moje zápisky
Když jsem psala ten nedávný článek o youtube, v hlavě se mi usadila myšlenka napsat o mých oblíbených filmech. Když jsem ale o tom tématu přemýšlela déle, změnilo se to na oblíbené seriály a tak jsem si sedla a pustila se do toho. Příště třeba konečně dám dohromady ty filmy. Ale myslím, že ty asi budou na déle, protože oblíbených nebo pro mě zajímavých filmů mám hrozně moc a je těžké filtrovat a vybrat jen nějaké. Seriálů zas tolik nesleduji nebo jsem nesledovala, takže není tak těžké vybrat. Navíc drtivou většinu určitě znáte.