Leden 2016

Jak získat hezké ilustrativní obrázky na blog #4

5. ledna 2016 v 19:44 | Mersmerize |  Moje zápisky
Už čtvrtý díl mé oblíbené minirubriky, ke které se vracím čím dál raději. O co jde? Ti z vás, kteří pravidelně čtou, už vědí! Získat hezké, kvalitní obrázky na internetu bez toho, abychom porušovali autorská práva není úplně snadný úkol. Naštěstí ale stále existují lidé, kteří jsou nápomocni a svoje fotografická díla dávají na internet volně ke stažení. A právě na to, se každý díl zaměřuji. Ono mít web nebo blog není žádná sranda - alespoň tedy pokud nechcete porušovat zákony a stahovat obrázky či videa nelegálně a o tom to přeci není.

V dnešním díle Vám dám tip na další dvě fotobanky, které publikují pod licencí cc0, což je pro blogera ta úplně nejlepší zpráva. Pokud nerozumíte, určitě článek rozklikněte a čtěte dál!

Youtube - videa, vlogy, úspěšní teenageři aneb fenomén dnešní doby

5. ledna 2016 v 10:35 | Mersmerize |  Moje zápisky
A aby toho nebylo málo, dneska vás čeká ještě jeden článek, který se tématicky bude hodně podobat tomu, který tu vyšel před nějakou dobou a šlo v něm o dnešní generaci a mojí úvahu, zda je/není horší a jak vypadala ta moje generace, když jsem byla mladší. Teď se ale přímo zaměřím na fenomén, který určitě znáte všichni - youtube a youtubeři!

Co mě dokopalo dát tenhle článek dohromady? Asi to, že převážně čtu většinou samé negativní věci - proč je zbytečné youtubery sledovat, teorie o tom, že nic nedokázali a nic neumí apod. Já sama na to mám úplně odlišný názor. Nevím, jestli zkreslený tím, že na YT sleduju poměrně hodně lidí, ale zkrátka nemyslím si o tomhle "novém koníčku" nic hanlivého. YT je podle mě koníček jako každý jiný, až na pár rozdílů!

Pro budoucí maminky: Těhotenství

4. ledna 2016 v 19:56 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
... a protože se zjevně hodně nudím, zde je nová série článků, kterou jsem se po delší době rozhodla publikovat a vystavit tak na odiv celému světu. Nese název Pro budoucí maminky a už z něj určitě víte, o co tu vlastně půjde. Nejsem vysloužilá ani zasloužilá matka, neznám odpověď na každou otázku, ale často mi chodí otázky typu: Jak jsem řešila tohle a tohle, co na tom bylo nejhorší, co bych doporučila apod. A i kvůli nim, i kvůli tomu, že o tomhle mě teď prostě psát baví, jsem se rozhodla zaměřit se na dívky, slečny a ženy, které ještě maminkami nejsou a buď miminko plánují nebo už těhotné jsou. Pokud vás tahle série nadchne, bude vás bavit a těšíte se na pokračování, určitě to napište do komentáře pod článek!

A začneme hned od začátku - těhotenstvím!