Šestý měsíc s miminkem

23. ledna 2016 v 17:20 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Další měsíc je tu - Oliver roste jako z vody, dělá nám čím dál větší radost a doufám, že jste se na další měsíc s miminkem těšili! Mě totiž tahle série neskutečně baví! Jo a mám pro vás překvapení! V průběhu února mám už přichystaný článek - shrnutí celého toho půl roku, kde budou i bonusy, které vám doufám, udělají radost! :)


Přetáčení, pohyb, plazení
Co se týče pohybu, je to asi takový ten největší zlom. Už je to pořádné šídlo. Perfektně ovládá přetáčení ze zad na bříško - to už umí poměrně dlouho. Co se týče opaku z bříška na záda, už se mu to párkrát povedlo, ale přišlo mi to spíš jako náhoda. Běžně to miminka zvládají třeba až kolem 7 - 8. měsíce, takže je mi jasný, že to nebylo cílené. Navíc většinou to dopadne tak, že položí hlavu, udělá letadélko a vzteká se, dokud někdo (maminka) nepřijde a nepřetočí ho zpět na záda.

Co už mu taky docela jde je plazení. Ale plazení dozadu. Je to srandovní, protože to využívá jen když chce dosáhnout na nějakou hračku, která je před ním, jenže jak couvá, tak se hračka logicky vzdaluje, což ho děsně rozčiluje a končí to vzteklým pláčem. Ale plazení mu jde dobře hlavně z toho důvodu, že doma máme plovoučky a na nich to je fakt jednoduché i s dekou.

Už poměrně dobře zvládá uchopení hraček, dokáže si leccos podat, u spousty hraček, které hrají ví za co zatáhnout nebo na co chmátnout, aby začaly hrát a je dost pohyblivý - zkrátka je to vážně hrozný rozdíl, když to porovnám třeba s tím, co vyváděl s ručičkama před třemi měsíci (skoro nic).

Na sezení má ještě času dost, každopádně už když je v houpátku a je víc nakloněný, snaží se mermomocí dávat hlavu dopředu, aby si mohl sednout, ale fakt mu to nejde. Na to si ještě budeme muset chviličku počkat.

Spánek
Co se v tomhle měsíci hodně zlepšilo a co mi trochu zachránilo život, tak je spánek. Kdyby to totiž pokračovalo tak, jak jsem Vám psala v minulém měsíci, asi bych jednou usnula a byla bych tak unavená, že už bych se neprobudila. Bylo to děsný a doufám, že už se to opakovat nebude (je mi ale jasný, že bude!). Oliver teď spí úžasně a už asi čtyřikrát nebo pětkrát se mu podařilo probudit se třeba jen jednou nebo dvakrát za noc. Jsme mu za to fakt hodně vděčni!

Spánkový režim u nás teď vypadá tak, že přes den usne 3 - 4x po 30 minutách. Po koupání a večerním kojení a kaši usíná kolem 8 hodiny a ráno se budí mezi 6 - 7. Když je ten lepší den, tak se na kojení poprvé budí v pět ráno (áááách), ale občas se stane, že je vzhůru dřív a vstávám v noci k němu častěji.

Zuby
Vždycky nás rozesměje jeho smích, protože když se usměje fakt hodně a otevře pusu, jsou mu dole vidět ty dvě mini jedničky. Kouše co se dá, od lidí po hračky a občas mu dám do ruky i rohlík, který zastává roli nejoblíbenější hračky. Vždycky mu ho podám a on ho v ruce drží jako nejcennější poklad a pak do něj hryzne, ukousne velký kus a začne se dusit. To prostě ještě není pro něj, takže mu ho stejně nechávám jen chvilku, ale je hezké pozorovat, jakou má z obyčejného rohlíku hroznou radost.

Dalších zubů jsem si nevšimla, dáseň je všude stejná, předpokládám, že na ty další ještě chvíli budeme čekat.

Příkrmy
Čím dál častěji mu dávám kaše a příkrmy. Před večerním kojení má kaši, kterou miluje. Nejdřív měl úplně tu první (od 4. měsíců), pak banánovou, která mu nějak přestala chutnat a před pár dny jsme koupili meruňkovou a tu naprosto zbožnuje. Myslím, že kdybych mu udělala najednou celé balení, tak ho sní a bude chtít přídavek. Vždycky když ji večer chystám, je na něm úplně hrozně vidět, jak se těší a je nedočkavý.

V době oběda dostává maso-zeleninové příkrmy. Občas dělám domácí a střídám to s kupovanými. Domácí dělám tehdy, když mám věci z vlastní zahrádky a vím, co tam dávám. Co se týče surovin, přijde mi, že je lepší koupit buď bio v obchodech nebo přímo od někoho nebo koupit prověřenou skleničku (co koukám na složení, většinou je tam skutečně jen to, co je na obalu + voda) místo toho, abych kupovala zeleninu třeba klasicky v supermarketu a bála se, čím je to hnojeno, postřikováno apod. Nejsem v tomhle nějak útlocitná, takže to střídám a na kupovaných příkrmech mi nepřijde nic špatného, stejně tak, jako na těch domácích.

Neřekla bych, že má něco hodně oblíbeného, ani mu zatím vyloženě nic nevadilo. Jí s chutí a je vidět, že dobře prospívá.

Jsme zdraví!

A taky už jsme byli na další kontrole na nefrologii, kvůli ledvinám, stejně tak na ultrazvuku, kvůli tomu, jestli po jeho nemoci na orgánech nezůstaly jizvy a díky bohu, nic špatného tam doktor neviděl a Oliver je zdravý jako řípa. Další kontrola nás čeká za další tři měsíce. Žádná omezení Olík nemá, jen pokud by měl horečku, musíme okamžitě k pediatrovi vzít moč na kontrolu, pro jistotu.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | 23. ledna 2016 v 17:41 | Reagovat

Moc krásný článek :) A ta poslední fotka je úžasná! :) :D

2 E.E E.E | 24. ledna 2016 v 0:45 | Reagovat

To je neskutečné, že už je to půlrok! :)) Přijde mi to jako chvilka, co jsem jako 12letá četla tvoje články na proslecny.cz, pak přišla pauza, pak oznámení tvého těhotenství, porod... a teď už Olík půl roku na světě! :))

3 anchovickal anchovickal | Web | 24. ledna 2016 v 1:54 | Reagovat

Ať přináší jenom radost :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama