Únor 2016

Křestní jména aneb jak jsme vybírali my

24. února 2016 v 20:30 | Mersmerize |  Moje zápisky
Když se vybíralo jméno pro mě, moje mamka v té době viděla jednu pohádku, kde byla v hlavní roli neuvěřitelně roztomilá holčička, která se jmenovala Šarlota. Asi nemusím vysvětlovat, že to jméno se jí neuvěřitelně moc zalíbilo a tak řekla, že takhle se teda budu jmenovat. Poměrně živě si dokážu představit tu situaci, kdy mému tátovi vypadl při obědě příbor z ruky a zděšeně řekl, že to ani náhodou. A tak moje mamka nepochodila. To jí ale vyburcovalo k tomu, že se budu jmenovat Lucka a ne jinak. Dokonce ustála i tátův názor, že je to jméno jak pro koně a že to jako nikdy, protože Tonička je mnohem líbivější. Jsem vděčná svojí mamince za to.

Máme doma veselo!

17. února 2016 v 10:43 | Mersmerize |  Moje zápisky
Vždycky když mám pár minut čas, sednu si k počítači a zapnu editor článků tady na blogu, mám z toho dobrej pocit. Psaní mě baví. Jenže jak už jsem Vám psala, poslední dny, jak Oliverovi rostou ty zlobivý zuby, je to dost časově náročný, uzpůsobit si den. Když už mám čas, většinou si jdu sama lehnout nebo mám doma dost práce a večer jsem ráda, že jsem ráda. Ale zuby úspěšně rostou a pokud to bude jako s těma jedničkama dole, do 14 dnů by mohly být venku a zase bude klid. Moc se na to těším! A protože Oliver dneska spí výjimečně déle, všechnu práci mám hotovou, tak Vám shrnu našich pár poslední dnů a týdnů a podělím se o ty veselejší a milejší zážitky. Protože u nás doma je pořád veselo! :)

Únor 2016 - zásnuby a co je jinak nového

10. února 2016 v 10:29 | Mersmerize |  Moje zápisky
Hezké středeční dopoledne, opět si určitě všímáte, že frekvence článků je menší a je to hlavně z toho důvodu, že se mi do psaní moc nechce. Mám hodně rozpracovaných témat a článků (začala jsem s pokračováním blogových obrázků z free fotobank, taky už mám asi dva měsíce rozepsaný článek o postavě a cvičení po porodu, pomalu dávám dohromady článek o šestinedělí) a fakt nemám nouzi o nápady. Jenže Oliver zase spí naprosto stupidně málo nebo přerušovaně, takže jsem ráda, když večer jdu spát s ním kolem 8 večerní a na nějaké psaní prostě moc nálada není. Rostou mu totiž horní jedničky, tak snad to zase brzy přejde a vrátíme se k tomu krásného nepřerušovanému spaní! A co je jinak nového?

Půlroční ohlédnutí za mateřstvím + překvapeníííí

1. února 2016 v 11:14 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Je těžké uvěřit tomu, že Oliver už je tu s námi víc jak 6 měsíců (dnes resp. přesně půl roku!!). Pamatuju si, jako by to bylo včera, když jsem na těhotenském testu našla dvě čárky (ve skutečnosti těch testů bylo asi sedm) a taky se mi nezdá, že je to půl roku od té chvíle, co jsme jeli do porodnice. Prostě - čas fakticky nezastavíte a všechno utíká tak rychle. Nikdy mi to nepřišlo tak zřejmé a do jisté míry i smutné, jako mi to přijde teď, když jsem maminkou.

Ale k tématu, připravila jsem pro Vás speciální článek, který vás doufám potěší a rádi si ho přečtete. Takové malé shrnutí posledního půl roku. Ve chvíli kdy se narodil Oliver, se nám totiž změnil celý život, naprosto! A na konci najdete malé bonusy :)