Máme doma veselo!

17. února 2016 v 10:43 | Mersmerize |  Moje zápisky
Vždycky když mám pár minut čas, sednu si k počítači a zapnu editor článků tady na blogu, mám z toho dobrej pocit. Psaní mě baví. Jenže jak už jsem Vám psala, poslední dny, jak Oliverovi rostou ty zlobivý zuby, je to dost časově náročný, uzpůsobit si den. Když už mám čas, většinou si jdu sama lehnout nebo mám doma dost práce a večer jsem ráda, že jsem ráda. Ale zuby úspěšně rostou a pokud to bude jako s těma jedničkama dole, do 14 dnů by mohly být venku a zase bude klid. Moc se na to těším! A protože Oliver dneska spí výjimečně déle, všechnu práci mám hotovou, tak Vám shrnu našich pár poslední dnů a týdnů a podělím se o ty veselejší a milejší zážitky. Protože u nás doma je pořád veselo! :)Dnešní ráno:
Zdenda: Jsem se po sprše namazal tím tvým olejem. Ale jsem po tom nějak ulepenej, divný...
Já: Jakým olejem???
Zdenda: Tím, jak jsi ho měla na umyvadle přece
Já: Myslíš mým DRAHÝM odličovacím olejem na pleť od Biodermy?!
Zdenda: ... (chvíle zamyšlení a hrobového ticha) Možná...

Když mám horší noc:
A to doslova! Když má Oliver fakt blbou noc, což se občas prostě stane, jsem schopná usnou kdykoliv a kdekoliv. Před pár dny jsem s ním hrála "na schovku". Znáte to - schováte si obličej za peřinu a vykukujete se slovy "kukuč". Malý děti to milujou. Oliver má vždycky hrozný záchvaty smíchu. No a když jsem se takhle schovala asi po desátý, tak jsem za tou peřinou usnula. Chvíli to asi trvalo, než Olíkovi došlo, že tady něco nehraje, takže začal natahovat. To mě probudilo. Chudák, asi měl strach, že mu zmizela máma!

Výbornej čaj:
Vzhledem k tomu, že Olivera už plně nekojím, ale dostává jen 2 - 3x za den a zbytek má příkrmy nebo kaše, zavedla jsem mu pitný režim v podobě čaje a vody. V lékárně jsem mu na večer koupila bylinkový čaj s meduňkou na spokojené usínání a dopadlo to nějak takhle:
Dnešek v bodech:
- Koupila jsem Oliverovi čaj na spokojené usínání
- Nechtěl ho
- Byl dobrej
- Vypila jsem ten čaj sama
- Chce se mi spát

Opatrně se vyplížit
Znáte tu scénu ze Simpsonů, kde Homer špízluje oknem a když se chce neslyšně vyplížit zakopne a srovná se zemi popelnice a udělá neskutečný hluk? To se mě stává poslední dobou poměrně běžně, hlavně když fakt potřebuju dítě nevzbudit. Oliver usíná mimo postýlku a tak ho často musím opatrně přenést, nepozorovaně položit a přikrýt. Navíc potom musím jít po špičkách a opatrně zavřít dveře. To je ale trošku problém vzhledem k tomu, že se nám všude válí hračky, se kterými si přes den na zemi na dece hraje.

Když jsem ho takhle minule položila - nutno říct, že měl příšernej večer, takže jsem ho uspávala asi dvě hodiny - do postýlky a opatrně jsem odcházela, zakopla jsem o toho stupidního hracího medvěda s kuličkama, kterej se začal točit po celým pokoji, narazil do dveří a vesele hrál. Strnule jsem čekala s nadějí, že to třeba neslyšel (:D), ale pak se z postýlky ozvalo "Uň?" a mohla jsem začít s uspáváním znova!

I v noci se smějem...
Tohle už je starší, ale stejně se tomu doma pořád smějeme. Já jsem v noci hrozně akční. Hlavně poslední dobou mě často probudí, že mluvím ze spaní nebo vstanu a pro něco jdu a v půlce cesty si vzpomenu, že je vlastně noc a že se má spát. Před nějakou dobou mě ale probudil přítel, který si v posteli najednou sednul. Podívala jsem se na něj, protože jsem nechápala, co se najednou ve tři ráno děje. Abyste pochopili, v posteli máme takovýho obrovskýho plyšovýho psa, kterýho já nejčastěji využívám jako polštář. A Zdenda si sednul a vzal do ruky packu toho psa a dal si ho ke svýmu uchu jako telefon se slovy: "Je tady blbej signál, vůbec tě neslyším!" Začala jsem se hrozně smát a řekla jsem mu, ať v noci netelefonuje a spí dál, tak spal :D


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 bells bells | Web | 17. února 2016 v 12:48 | Reagovat

jehee...to je báječný článek:-)...obzvlášť jsem se nasmála u čajíčkování a príma olejíčku!:-D....ale tvé usnutí za polštářem, těm dvoum těsně šlape na paty:-)
je dobře, že máte takhle veselo...:-)

s těmi zoubky je to náročný...a Olík se budí do pláče anebo se prostě jen probudí?

2 Mersmerize Mersmerize | 17. února 2016 v 13:21 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se líbí :))

Jo, zuby jsou potvory. Jinak Oliver se budí s pláčem jen pokud má fakt hlad nebo ho třeba dlouho neslyším. My totiž spíme v ložnici a Olivera jsme odlifrovali spát do vedlejší místnosti, protože jsme přišli na to, že když nespí s námi, tak se budí i méně. Asi jsme ho chrápáním budili :D Jinak pokud má blbý noci, kdy se budí fakt hodně často, tak nepláče, jen se prostě vzbudí a dělá blbosti a to ho většinou nechám u nás v posteli :)

3 Lena Lena | Web | 19. února 2016 v 22:06 | Reagovat

Ahoj :) vyplnila bys mi prosím dotazník k ročníkové práci na téma poruch příjmu potravy? :)   http://goo.gl/forms/AvTvnMKx46
Předem děkuji ;) :)

4 Péťa Péťa | Web | 19. února 2016 v 22:24 | Reagovat

To je pecka, docela jsi mě pobavila :D :D :D jinak můj přítel mluví ze spaní úplně běžně, už jsem si docela navykla :D a jak je šermíř, jsou to samé joky ve stylu: "Podej mi meč! Dělej! Meč!" :D Posledně zase hrozně házel rukama a pak mi říkal, že se mu zdálo, že s klukama trénují souboj se sekyrami :D

5 Peggie Peggie | 21. února 2016 v 22:17 | Reagovat

Tak takhle už jsem se dlouho nezasmála :D :D Parádní článek, spravila jsi mi náladu! :)
Jo chlapi a kosmetika, na to ani nepotřebuju přítele. Taťka si jednou nalil na ruku odlakovač na nehty s tím "že si tu novou vodu po holení" namaže na obličej. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama