Březen 2016

Osmý měsíc s miminkem

30. března 2016 v 20:08 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Článek, který shrnuje náš osmý měsíc s Oliverem už tu na Vás čeká a je tu skutečně hodně nových věcí. S Oliverem jsme zažili už plno nových věcí a plno "poprvé", ale za březen se toho stalo skutečně hodně. Doufám, že to zvládnu všechno shrnout, napsat a dát to do srozumitelného článku. Samozřejmě je mi jasný, že na něco zapomenu, takže jako vždy - případný edit bude na konci článku.

Jak jsme učili Olivera usínat v posteli / Estivillova metoda

29. března 2016 v 21:04 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Zítra Vás čeká nový a Osmý měsíc s miminkem a rozhodla jsem se, že dřív než ho publikuji, napíšu něco, co s tím bude souviset a co Vám o našich posledních dnech prozradí něco víc. Konkrétně něco víc o našem a o Oliverově spaní. A možná, že po přečtení nadpisu se vám zježili všechny chlupy na těle, protože spousta lidí a matek má za to, že Estivillova metoda (metoda kontrolovaného pláče) je to nejhorší zlo na světě a že by to svému dítěti nikdy neudělaly. Vím to, protože jsem si jednu dobu říkala to samé. Proč bych měla nechat jen tak brečet svoje dítě?

No, pokud vás tohle téma zajímá, pohodlně se usaďte, bude to na dlouho. Vysvětlím vám, co nás k tomu vedlo a co mi v podstatě zachránilo život a uchránilo mě od psychického vyčerpání!

Padání vlasů po porodu a při kojení / kosmetika MILVA

29. března 2016 v 20:09 | Mersmerize |  Holčičí svět
Doháním resty, takže se můžete těšit na kvanta článků, spoustu recenzí a dalších věcí, které jsem nestíhala nebo na ně prostě a jednoduše neměla chuť. Však to znáte. A protože je doma klid, sedla jsem k počítači a dávám dohromady vše, co jsem tu nashromáždila za ty týdny (ne)aktivity. Překvapivě Vás čeká snad stovka recenzí na různé produkty, v největším měřítku samozřejmě na kosmetiku a první recenzi si dáme hned dneska. Zbystřete, pokud Vám stejně jako mně padají/padaly vlasy nebo je po nějakém konkrétním horším období potřebujete dát do kupy. Stala jsem se totiž pokusným králíkem a vyzkoušela kosmetiku Milvu s chininem.

To (zatím) nejhorší za sebou!

18. března 2016 v 18:53 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
S radostí jsem Vás přišla informovat, že to (zatím) nejhorší nejdelší období máme za sebou! Zuby jsou venku, jsme všichni zdravý a je to úplná naprostá úžasná paráda. Nemám ani dost přídavných jmen a tak rozsáhlou slovní zásobu, abych dokázala vyjádřit, jak je všechno najednou lehčí. Dítě neřve, člověku není špatně a všechno je zase ve starých kolejích. Jéééj!

Sedmý měsíc s miminkem

6. března 2016 v 20:29 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
U malých dětí je super to, jak je pořád o čem psát. Neustále se učí něco nového, poznávají svět, mění se jim zvyky a oblíbené činnosti. Zkrátka s miminkem se člověk nikdy nenudí - ať už v tom pozitivním nebo méně pozitivním smyslu. Sedmý měsíc s Olíkem vydávám trošku později než je zvykem, ale snad i tak uvítáte další pravidelný příspěvek z téhle série!

Strasti nemocí a zubů aneb jak se nám všechno sešlo

3. března 2016 v 21:22 | Mersmerize |  Moje zápisky
Tak je to tady, konečně se nám to tak pěkně všechno sešlo a všichni jsme doma nemocní! Mimochodem - tenhle článek dávám dohromady už třetí den, ale vždycky mě něco vyrušilo - únava, Olík nebo Zdenda. Řeknu vám, fakt to není žádná sranda a jdu vám to s radostí popsat!