To (zatím) nejhorší za sebou!

18. března 2016 v 18:53 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
S radostí jsem Vás přišla informovat, že to (zatím) nejhorší nejdelší období máme za sebou! Zuby jsou venku, jsme všichni zdravý a je to úplná naprostá úžasná paráda. Nemám ani dost přídavných jmen a tak rozsáhlou slovní zásobu, abych dokázala vyjádřit, jak je všechno najednou lehčí. Dítě neřve, člověku není špatně a všechno je zase ve starých kolejích. Jéééj!


Byl to fakt masakr, hlavně co se týče spánku a nálady. Spánek = žádný, nálada = mizerná. Ty horní zuby byly fakt tak o deset tisíc procent horší než dolní zuby a než jakákoliv jiná nemoc, kterou jsme do teď prodělali. A jinak jsem přišla na to, že jak byl Oliver nemocný, tak to nebylo jen nějaké nachlazení, ale pátá (nebo šestá?) nemoc. Začala mu rýma, potom kašel a třetí den začal mít horečky ke čtyřicítce, které jsme mu horko těžko sráželi. Horší to bylo o to, že já sama jako dítě jsem při horečkách vždycky trpěla na febrilní křeče a jak jsem se nedávno dozvěděla, stačí aby to měl jeden rodič a pravděpodobnost, že se to objeví i u potomka je až 5x vyšší. Což mě samozřejmě úplně neuklidnilo. Takže jsme jakoukoliv horečku nad 38 dávali co nejrychleji dolů. Naštěstí jsme nemuseli chladit a vždycky stačila jen vlažnější koupel nebo nurofen a paralenový čípky, ale i tak to bylo děsný. Hlavně když tohle musíte řešit ve tři ráno. No, ale po 3 dnech horečky přešly a Oliverovi se na těle objevila vyrážka (hlavně na hlavě a trupu) a do dalšího dne zase přešla. A bylo jasno. Takže paráda, máme to za sebou (pokud nevíte o co jde, dala jsem vám o pár řádků výše odkaz).

Jakmile horečky a teploty přešly, hned bylo lépe. A tři dny na to, se prořezal nejdřív jeden a potom druhý horní zoubek - jedničky. Potvory jedny. Způsobily to, že náš den vypadal následujícím způsobem - po probdělé noci jsme vstali - Olík: řev - při odmítání jídla a celkově příkrmů - Olík: řev - procházka - Olík: řev - spaní - Olík před a po: řev a tak dále. No, bylo to peklo. Ale hned se to zdá všechno lepší, protože je to ZA NÁMA! A je to zase ten malý, sladký a usměvavý Oliver, jako byl doposud. Konečně!

Jinak v rychlosti shrnu novinky: Včera se nám poprvé (a snad naposledy) podařilo píchnout kolo u kočáru. No, dali jsme 250 za novou duši. Dosloužil mi telefon (měla jsem svoje milované blackberry) a pořád jsem se nemohla rozhoupat k tomu, koupit si nový a odkládala jsem to, takže Zdenda se sebral a koupil mi úžasnej Samsung Galaxy (j5 v bílý variantě - jsem na tu bílou hrozně ujetá). Takže už mám třeba i instagram! . A včera jsme byli s Olíkem poprvé u zubaře. I když je sice kartička až od 1 roku, náš zubař trval na tom, ať se ukážem hned jak se objeví první zuby. Takže jsme tam jeli teď se všema jedničkama. Bylo to úžasný. Dal nám instrukce (do 1 roku nepoužívat vůbec zubní pastu a zoubky nečistit kartáčkem, ale teď stačí jen otírat třeba navhlčenou buničinou, dokud nevyrostou ostatní zuby a stoličky). Oliver byl v dobrým rozmaru a na pana doktora se smál. Dokonce i když mu sahal do pusy a dělal takový ty věci, co zubaři na prohlídkách dělaj. Byla to paráda! A jsme objednáni zase za půl roku.

Oliver pózuje na fotce v úžasným bodýčku, který jsme dostali z e-shopu www.mimulo.cz. Moc mu sluší, ale i když je to vel. 86 tak je mu akorát, určitě z toho zas brzo vyroste, ach jo.

boje s rohlíkem

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 21. března 2016 v 14:33 | Reagovat

Oliver je moc rozkošné miminko. :3
Ale ty zuby ti vůbec nezávidím, sestřenice měla něco podobného, nicméně od doby co má malá zuby je neustále při chuti, problém je, že má dva a odmítá chodit na nočník, protože sestřenice odmítá snášet ten řev. :D
Takže vám matkám nezávidím, tohle vůbec. :)
Těším se na další novinky o Olíkovi a hned jdu omrknout instragram! :D

2 S-hejvi S-hejvi | Web | 26. března 2016 v 20:38 | Reagovat

Tak to vám moc gratuluji, buďte dále šťastní! :))

3 Lenin Lenin | Web | 28. března 2016 v 17:47 | Reagovat

Febrilní křeče jsou z náhléhé a rychlého výkyvu teploty, na to bacha. Není úplně fajn dítě prudce chladit. Když mu při 39 ve strachu uděláš extrémní zábal a rychle ho hodíš na 37, můžeš mu tím ty křeče způsobit. Antipyterika sundavají teplotu postupně, takže léků se to netýká, ale celotělových zábalů nebo sprchy ano. Tak jen abys věděla, že i "zchlazení" může uškodit.

Zuby jsou holt pohroma huby, dokud nebudou mít dětičky dosrostlý a následně vypadaný všechny jedničky, asi nebude klid. :)

4 Rose Rose | 28. března 2016 v 20:32 | Reagovat

Oliver je tak krásný!
Jo Samsung Galaxy mám taky. :D

5 Péťa Péťa | E-mail | Web | 30. března 2016 v 17:05 | Reagovat

Roste jako z vody, kulihrášek. Jinak musím přiznat, že o té nemoci slyším prvně. Napřed jsem si myslela, že je to prostě popáté, co je nemocný :D jej, pak přišel aha moment. No, hlavně, že už je v pohodě :)

6 babsaydin babsaydin | 26. dubna 2016 v 23:44 | Reagovat

Zkus jantarovy korálky, malá ma šest zubů a ani nevím, kdy jí vyrostly:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama