Tip na seriál: 11.22.63

24. dubna 2016 v 12:59 | Mersmerize |  Moje zápisky
Ty z Vás, které mě znají, vědí, že u mě není většího oblíbence než Kinga a jeho knih. Mám spoustu oblíbených autorů, ale už od puberty je King ten, kterého bych mohla číst od rána do večera a zkrátka je to moje srdcovka. A ty z vás, které mě sledují delší dobu taky vědí, že nezavrhuju ani filmy a seriály, které jsou dělané podle jeho děl, i když s oblibou prohlašuji, že takových 80% jsou béčka a s kvalitou předloh mají pramálo společného.

Těch opravdu kvalitních vyjmenuji jen pár - Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank, Osvícení, Pokoj 1408, Dům v růžích. Jsou tu i další, ale ve zkratce jen tyhle. Ostatní jsou buď hodně nízkorozpočtové, jsou v nich špatné efekty, herci, liší se od knih a tak dále. Nicméně - v rychlosti vám dnes nesu tip na jeden seriál, který jsme nedávno dokoukali a který na mě udělal velký dojem. Proč? Dozvíte se v článku!Seriál 11.22.63 je podle Kingovy knihy Dallas 63, která patří k těm novějším - u nás vyšla v roce 2012 a musím přiznat, že když jsem viděla obal (s JFK na obalu), moc jsem se na ni netěšila, protože jsem měla obavy o to, kam King zabrousí a jestli to nebude na mě příliš historicky detailní. Těžko se moje první pocity popisují. Kniha mě ale nakonec bavila a vzhledem k tomu, že tu nechci moc spoilerovat, vám toho víc neprozradím. Jestli máte rádi Kingovy knihy, kupte si jí a buď to bude váš styl a zamilujete si jí - nebo si jí rády přečtete, ale víckrát se k ní nevrátíte. Podle mě je dobře napsaná, je čtivá a nikoho neurazí. Teď už ale tedy zpět k seriálu.

Seriál 11.22.63 je z roku 2015 a jeho premiérové díly vyšly tento rok a v březnu vyšel poslední osmý díl, který vše uzavírá. To se mi na tom líbí - nemám ráda ty nekonečné seriály, které jsou podle předlohy, ale liší se koncem jen kvůli tomu, aby se stále mohlo natáčet a rejžovat peníze a tak se poslední dílu nikdy nedočkáme. Dallas má 8 dílů a jeden trvá průměrně 50 minut.

A nesmím opomenout a pravdivě říct hlavní důvod, proč jsem se na seriál tak těšila - hraje tam (a část režíroval) James Franco. Je to můj oblíbený herec, mám ho ráda, je mi sympatický a tak jsem na to byla zvědavá. A fakt mě nezklamal. Podle mě by seriál bez něj byl úplně něco jiného a zkrátka mi do té role naprosto sto procentně sedí! Nutno říct, že jsem snad nenašla jediného herce, který by se mi v roli nelíbil. Záporáci tam skutečně vypadali jako záporáci a znáte to - prostě nenašla jsem nic nebo někoho, co by mi tam konkrétně vadilo. Navíc jeden z producentů je J.J.Abrams, kterého můžete znát jako režiséra nových Star Wars nebo Star Treku, už to prostě stojí za shlédnutí.

Ve vyprávění příběhů jsem hrozná. Chci totiž prozradit všechno, ale doopravdy vám nic nechci vyspoilerovat, protože to by mě hrozně mrzelo. Já sama jsem na konec byla zvědavá, i přes to, že jsem knihu četla. U Kinga totiž nikdy nevíte, jestli konec bude jiný nebo stejný, popř. kde přesně se něco změní. Takže na poslední díl jsem byla hrozně nedočkavá a musím i přiznat, že jsem se bála, aby konec nezkazil vše úžasné, co bylo na začátku. Zklamaná jsem nebyla, řeknu to jen takhle!

Pokud vás blíže zajímá příběh a motiv, počíst si můžete třeba na ČSFD, kde je to nejdůležitější napsané.

Pokud budete mít pár minut/hodin k dobru, budete se nudit a chcete kouknout na pár dílů podle mého zajímavého a kvalitního seriálu, jděte do toho. Myslím, že nebudete litovat :)

P.S: Na konci jsem samozřejmě brečela jak želva, jak je tomu poslední dobou u mě zvykem!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama