Červen 2016

11. měsíc s miminkem

29. června 2016 v 10:37 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Hned na úvod a porovnání vám sem dám fotku focenou v porodnici, kdy Oliverovi bylo přesně 10 hodin a fotku focenou o necelých 11 měsíců po tom. Je to úžasný, jak se z brambory stává dítě!

Patent na mateřství

10. června 2016 v 19:52 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Dneska stručně a rychle! Máte patent na mateřství? Já rozhodně ne. Jsem maminkou už přes deset měsíců a stejně se v té roli úplně necítím. Je to divná představa, že mám zodpovědnost za to malý tele, co teď spí vedle v místnosti v ložnici. A je i divná představa, že jednou vyroste, bude mi říkat mami a spoléhat se na mě. To vcítění se do mateřské role mě asi teprve čeká, kdo ví. Každopádně za posledních deset měsíců jsem zjistila, že spousta lidí má mateřství v malíku. Starší maminky a dokonce i lidi, kteří vůbec děti nemají.

Před první návštěvou gynekologické ordinace

9. června 2016 v 20:37 | Mersmerize |  Holčičí svět
I když na tomhle blogu je už nespočet článků na téma gynekolog/menstruace/ženské tělo a určitě tohle téma je v rubrice Holčičí svět jedno z těch nejzastoupenějších, patří k těm nejvíc zajímavým Alespoň co se týče mladých slečen. Často mi totiž na e-mail chodí dotazy právě z tohoto oboru, kde se většinou ptáte na velice podobné otázky. Kdy jít poprvé na gynekologii? Mám se oholit? Nebo se jinak připravit? Skutečně pečlivě se snažím na e-maily odpovídat, ale zkrátka nikdo nejsme dokonalý a tak se mi občas stane, že neodpovím. Odpusťte, pokud jde zrovna o váš případ a klidně mi otázku pošlete znovu, buď na e-mail nebo na facebookovou stránku - vše naleznete v menu/kontakt.

Ale teď už k samotnému tématu dnešního článku - co je nutné před první návštěvou gynekologické ordinace?