Říjen 2016

"A kdy pořídíte Oliverovi sourozence?"

31. října 2016 v 18:52 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
V životě každého člověka přichází spousta otázek. A často to nejsou otázky, které si pokládáme my, ale otázky, na které chtějí znát odpověď naši blízcí. V dětství jsou to otázky typu: "A co jsi dostala pod stromeček?" "Kolik už ti vlastně je?" "Do které chodíš třídy?" a pomalu s příbývajícími lety se tázající dostávají k "A už máš kluka?" "Co studuješ za školu?" až k oblíbené: "A kdy bude svatba?". Jenže tím to nekončí, jakmile už žena má věk vhodný k otázce: "... a co dítě? Plánujete?", spouští se další lavina otázek na tohle téma.

Komentáře na blogu: Jak donutit čtenáře komentovat?

30. října 2016 v 18:57 | Mersmerize |  Moje zápisky
Občas když mi na e-mail nebo na facebook přijde dotaz k blogu, nejčastěji se týká problematiky nízké návštěvnosti nebo malého počtu komentářů. Jsou to dvě otázky, které začínající (ale i delší dobu píšící) blogerky trápí nejvíce. A ono není divu - většinou blog píšeme pro lidi. Chceme zpětnou vazbu, chceme být úspěšní, chceme, aby naše články četla velká spousta lidí. A když to není, jak jsme si to vysnili, demotivuje to a často se právě kvůli tomu ruší blogy nebo upadá takové to prvotní nadšení. Hlavně u těch, kteří začali s představou toho, jak napíší pár článků a blogerský svět jim padne k nohám. A proto dnešní článek věnuji konkrétně komentářům u článků. Proč články nikdo nekomentuje? K čemu nám komentáře jsou a jak dosáhnout větší zpětné vazby?

Tip na seriál: Westworld

29. října 2016 v 9:58 | Mersmerize |  Moje zápisky
Tenhle rok to prostě seriály a stanice jako Netflix a HBO rozjíždí. 11.22.63, potom Stranger Things a teď Westworld - je to boží a jsem ráda, že aspoň po večerech, kdy se mi nechce spát a nic produktivního už dělat, dítě spí a já mám čas na to, co baví mě, můžu koukat na tak super seriály. O prvních dvou zmiňovaných jste si už tady mohli přečíst, na Westwordl se jdeme vrhnout právě teď!

Jak jsem vyzkoušela Olaplex

28. října 2016 v 18:54 | Mersmerize |  Moje zápisky
Začnu od začátku - před pár dny jsem rozepsala článek o Olaplexu, o mojí návštěvě kadeřnice a o tom, co následovalo. Jenže to bylo děsně dlouhý a děsně nezáživný. Všechno jsem to smazala dala jsem se znovu do psaní. Vezmu to kratší a snad i lepší formou. Tak jdem na to!

Návod, jak napsat knižní bestseller pro ženy

20. října 2016 v 19:25 | Mersmerize |  Moje zápisky
Každá doba má svou charakteristiku. Má populární celebrity, významné události, úspěšné podnikatele a mediální kauzy. A každá doba má knihy, které se v určitém časovém období staly bestsellerem, hitem, prodejní mánií. Určitě si, stejně jako já, nějakou tu knihu vybavíte. A víte taky, jak takový bestseller napsat?

Tipy na dárečky z eBay

18. října 2016 v 19:19 | Mersmerize |  Holčičí svět
Když se podívám do kalendáře, začínám panikařit - Vánoce! Ten rok uteče vždycky jak voda - Vánoce, Nový rok, Velikonoce, léto, pár státních svátků a je to zase tady. A kapitola Dárky a Já - to je téma na dlouhé povídání samo o sobě. Mám ráda Vánoce, baví mě vybírání dárků, ale stejně to vždycky nechávám na poslední chvíli a pravidelně si za to nadávám. Poslední roky ale stejně nakupuju drtivou většinu dárků na internetu, protože mi přijde, že od poloviny listopadu jsou lidi jak šílení a v obchodech se nedá hnout. A fronty, tlačenice a moc lidí v nákupních centru - to prostě nemám ráda.

Nicméně k tématu - ať už sháníš nějaký tip na dárky nebo Vánoce začínáš řešit až v průběhu prosince, přináším ti pár (snad) užitečných odkazů, které se hodí po celý rok. Nejen na Vánoce.

14 měsíců s Oliverem

16. října 2016 v 22:37 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek

Když kouknu na ten rok zpátky, tak nejlehčí a nejsuprovější chvíle s Oliverem máme zrovna teď. Když byl malý mimino, novorozeně, tak jasně, že to bylo úplně o něčem jiným - nechodil, krom jídla a spaní vlastně nic nepotřeboval a celý tohle novorozenecký období jsou děti dost nenáročné. Ale já byla nevyspalá, bála jsem se ho, protože prostě PRVNÍ DÍTĚ. Všichni mi říkali: "Užívej si tohle období, pak začne lézt, chodit, objevovat, bude ho všude plno a budeš ráda za ty chvíle, kdy byl maličký a nic pořádně neuměl". Hm, upřímně - myslím, že ty lidi se dost spletli - aspoň u nás. Momentální chvíle, kdy už to není mimino, ale velkej kluk, si užívám o dost víc. Baví mě víc, přijdu si jistější a jasně, že jsou chvíle, kdy bych ho nejradši hodila ze skály a šla si lehnout nebo třeba do kina (s nadsázkou prosím), ale vynahrazuje mi to tím, jak moc je úžasnej.