Jak jsem vyzkoušela Olaplex

28. října 2016 v 18:54 | Mersmerize |  Moje zápisky
Začnu od začátku - před pár dny jsem rozepsala článek o Olaplexu, o mojí návštěvě kadeřnice a o tom, co následovalo. Jenže to bylo děsně dlouhý a děsně nezáživný. Všechno jsem to smazala dala jsem se znovu do psaní. Vezmu to kratší a snad i lepší formou. Tak jdem na to!Co je Olaplex?

Hned na začátek jen v rychlosti - slyšely jste o Olaplexu? Je to u nás poměrně novinka, sice už tu figuruje nějaký ten rok, ale ten největší boom přišel ani ne před rokem. V souvislosti s jeho použitím jste mohly slyšet slova jako revoluční nebo vlasový zázrak. Olaplex je chemická receptura, která uvnitř vlasu obnovuje rozbité disulfidové vazby. Zkrátka a jednoduše - pokud máte poškozené vlasy, chemií - barvením, žehlením, fénováním, ale hlavně ODBARVOVÁNÍM, olaplex se o vlasy postará. A to důležité - udělá to už při samotném odbarvování. Není to peroxid, není to odbarvovač, je to vlastně taková kúra, která se přidává k vyvíječům a která vlasy chrání. Dovoluje vlasy víc odbarvovat, udělat větší barevný výsledek bez toho, aby se vlasy zničily. Je to revoluce - dřív pokud měl někdo hodně tmavé a barvené vlasy, nemohl si dovolit jít okamžitě na blond - trvalo to několik návštěv salonu. Krásné platinové blond bez žlutého podtónu nedocílíte jednou návštěvou kadeřníka, hlavně pokud už jste v minulosti barvené, tím spíš barvami z drogérie, o čemž vám tu taky povím, protože i o tom je moje zkušenost. Olaplex ale umožňuje, aby kadeřník použil silnější "odbarvovač" beze strachu, že se vlasy zničí.

Jak jsem se k němu dostala?

V dnešní době už můžete najít mapu salonů, které Olaplex běžně používají. Stává se poměrně běžným pomocníkem právě při odbarvování, takže není těžké najít lidi, kteří s tím umí. Pokud ale chcete skutečně dobrý výsledek, najděte si dobrého kadeřníka. Jde o to, aby uměl dělat svou práci pořádně, protože Olaplex nezachrání sám o sobě všechno.

Moje kadeřnice s Olaplexem pracuje už delší dobu a tak jsem jí napsala, dohodly jsme se na termínu a mohlo se na to vlítnout. Ještě poznámka - Olaplex primárně není pro použití na doma. Domů se dá koupit jen kúra, která vlasy ozdraví, ale pokud chcete 100% výsledek, musíte ke kadeřníkovi. Není to levná sranda a zkoušet to bezvýsledně doma vyjde skutečně draho.

Moje vlasová historie

Prošla jsem si snad všemi barvami, asi před třemi lety jsem se ale zklidnila a od té doby střídám jen odstíny hnědé. Ke kadeřnici jdu čas od času na zastřihnutí a obnovení barvy, ale když nechci žádnou výraznější změnu, barvím se sama - barvami z drogérie, resp. přelivy. A věřte, že i když se říká přeliv z drogérie, je to v podstatě barva. Čím víckrát se obarvíte, tím víc se drogérkový přeliv/barva, zažere do vlasu a pak už ji odtamtud nedostane nic krom ostříhání. Mám vlastní zkušenost. Pamatuju si, jak jsem chtěla jít z úplně černé (barvila jsem se tak asi rok) na zrzavou a stálo to neskutečný prachy a víc jak 6 hodin u kadeřnice. Už bych do toho nikdy nešla a černou jsem dala doslova na "black-list". Takhle prostě drogérkový barvy fungujou, nevymývají se úplně a pokud je chcete z vlasů dostat, jde to hodně těžko, stojí to spoustu práce a dost peněz. Stahovat se musí na několikrát.

Já jsem si aktuální tmavě hnědou barvila Palletkou asi 2x. Cca po půl roce. To není moc, ale bylo mi jasné, že až budu chtít jít do světlejší barvy, bude to dost práce. Když jsem se barvila naposledy před půl rokem, řekla jsem si, že už končím a příště chci jít do světlejší barvy a objednám se u kadeřnice. Počkala jsem tedy pár měsíců, aby se barva aspoň trochu vymyla a odrostla a domluvily jsme se na říjnu.

Jak to bylo

A tak jsem v 9 ráno přišla, natěšená na první ozkoušení Olaplexu. Terka (moje kadeřnice, bývalá spolužačka ze ZŠ) se mě ptala, jak si to představuju, jakou barvu. Vysvětlila jsem jí, že jsem se barvila dobu sama a je mi tak jasný, že na platinovou to nedáme, ale že bych chtěla nějakou světlejší něco mezi blond/hnědou/mědí, spíš do studeného odstínu. Dohodly jsme se, že mi dá na hlavu ten nejsilnější vyvíječ, který vůbec existuje, do toho přidá Olaplex, nechá mi to tam hodinu, umyjeme, vyfénujeme a uvidíme, co vznikne a s jakou barvou budeme dál pracovat.

Když jsme to tak udělaly, byl to vtipný pohled - nahoře u pěšinky, kde jsem měla odrosty bez barvy, tak jsem měla vlasy úplně bílé, vprostřed světle hnědé a na konci tmavší hnědou. Zkrátka bylo vidět, že dolní vlasy jsem barvila nejvíckrát a nahoře už bylo barvy míň, tím jak povyrostly. Vyfénovalo se a domluvily jsme se na hodně světle hnědém přelivu, který by se měl během dvou měsíců vymýt a buď pak přijdu znovu na obnovéní té samé barvy anebo ještě o pár odstínů zesvětlíme, pokud budu chtít být úplně blond (čímž si nejsem jistá, ještě se uvidí).

Rozdíl byl v tom, že jsme použili Olaplex. Kdyby ho tam Terka nedala, nemohla by použít tak silný odbarvovač bez toho, aby se mi vlasy nezničily nebo to na nich zkrátka nebylo znát a nemohly bychom docílit tak světlé barvy za jednu návštěvu u kadeřnice.

Jestli to pociťuju já? Naprosto určitě! Dřív, když jsem se nechávala ve svých -nácti letech odbarvovat, se mi vlasy nikdy extrémně nezničily, ale musela jsem používat kvalitnější hydratační kosmetiku, musela jsem jít dát vždy na chvíli pokoj od žehlení a natáčení a nikdy nebyly v takovém stavu, jako jsou teď - i po takovém extrémním zásahu. Upřímně - mám ty vlasy tak o sto procent hezčí a zdravější než před obarvením. Olaplex je bez silikonů a už jsem si vlasy několikrát umyla, takže to není jen dočasný efekt, který by pouze maskoval zničení vlasu. Za mě? Spokojenost!

Olaplex je poměrně drahá sranda, hlavně na dlouhé vlasy. Já se dávala hodně ostříhat. Měla jsem vlasy do půlky zad a zkrátily jsme to až nad ramena. Na takovou délku stačily necelé dvě dávky Olaplexu a platila jsem 600 Kč, pokud ale jsou vlasy delší, můžete počítat samozřejmě s větší sumou. Na druhou stranu ale je zas podle mě zbytečné ho používat při každém barvení nebo když vlasy neodbarvujete - v dnešní době už jsou přelivy a barvy na vlasy neuvěřitelně šetrné, tudíž dávat si Olaplex při každé návštěvě, pokud nemáte extrémně zničené vlasy, nestojí za to. Pokud ale chcete vlasy výrazně zesvětlit, jděte do toho! Nejen, že vám vlasy ochrání, navíc ale dovoluje kadeřníkům dosáhnout světlejšího výsledku.

Mrzí mě, že jsme si vzpomněly pozdě na první fotku - tam už mám ostříhané vlasy, původně byly dlouhé do půlky zad a první fotka je tak pořízená až po hrubém ostříhání. Druhá už je finální výsledek. Barva je přesně takové, ostatní dvě fotky jsou na špatném (tmavém) světle a s filtrem z mobilu, takže proto vypadá barva tmavší :) Fotky fotila Tereza Marková, moje kadeřnice z Kutné Hory.


Na závěr
Aby se tu v komentářích nestrhla debata na téma "je podplacená", za článek mi nikdo neplatil, do Olaplexu jsem šla dobrovolně, z vlastní vůle, není to barter, zaplatila jsem si celé barvení sama a skutečně to není zaplacená reklama. Vše, co jste si v tomhle článku přečetly se tak stalo a můj názor není nikým ovlivněný.


Vyzkoušely jste někdy Olaplex? Slyšely jste o něm někdy? Líbí se Vám jako produkt? A chodíte pravidelně ke kadeřnici? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 29. října 2016 v 9:12 | Reagovat

Olaplex vůbec neznám, ale mám stejný problém s vlasy. Jen ta cena není zrovna malá, ale co by člověk kvůli vláskům neudělal****

2 Péťa Péťa | Web | 30. října 2016 v 14:13 | Reagovat

Zatím jsem o něm nikdy neslyšela, ale rozhodně to zní zajímavě. Já má svje vlasy v takové střední hnědé a moje kadeřnice mi je zesvětluje melíry. Nechci nic úplně blond a hlavně se nechci barvit, abych pak nemusela každé dva týdny řešit odrosty. U melírů jsou sice taky vidět, ale přijdou mi tak nějak přirozenější. Každopádně vlasy zničené mám, o tom žádná. Používám ale hodně vlasové kosmetiky, takže tak během cca. 2 týdnů od melírů jsou zase na své normální kvalitě. Mám na to masku z Douglasu + Biosilk, na který prostě nedám dopustit. Pak mám něco na rozčesávání, ale to už spíš jen podporuje ten zdravý vzhled, než že by to nějak extra moc pomáhalo.

3 Andy Andy | 31. října 2016 v 22:28 | Reagovat

Tak já jsem tmavě blond a poslední dobou zvažuji trochu komplexního zesvětlení, ale jak se znám, za tři měsíce mě to přejde :D Stejné to bylo s růžovou (ano, takovou, jakou jsi měla ty). Ke kadeřnici moc nechodím, nemám ráda když mi někdo sahá na hlavu, resp. na pokožku hlavy.Konečky jsem si zvykla zastřihovat sama, abych se vyhnula třepení, ale když jdu ke kadeřnici, střih je za měsíc pryč. Vlasy mi strašně rychle dorostou do své podoby a dál nepokračují.

4 Anna2626 Anna2626 | E-mail | 25. října 2017 v 15:27 | Reagovat

To je super, ja jsem to zkoušela po tomhle článku http://www.esmina.cz/olaplex-a-jeho-tajemstvi/ který mě vážně úřesvědčíl a jsem spokojená. Je to moje stála procedúra)))

5 Happywoman Happywoman | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 18:21 | Reagovat

Môžem olaplex iba odporučiť :)
https://happywoman.sk/blog/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama