Leden 2017

Otázka: Co když jsem těhotná?

14. ledna 2017 v 21:18 | Mersmerize |  Holčičí svět
S dnešním článkem zabrousím opět do holčičího světa a konkrétně do sexuálního života. Mnoho z nás si totiž čas od času položí otázku: "Jsem těhotná?". Například pokud nedostanou menstruaci nebo i kvůli obvyklejším věcem, jako je nevolnost nebo bolest prsou. Co tedy dělat v případě, že máš podezření nebo jsi nedostala menstruaci?

Jak jsme byli na radionuklidovém vyšetření ledvin

14. ledna 2017 v 20:56 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Tenhle článek nebude úplně pro každého a já sama jsem se nějakou tu chvíli rozhodovala, zda ho sepíšu a podělím se o tuhle zkušenost. Nakonec jsem se do psaní dala a ne proto, že by to pro mě bylo extrémně důležité a nutně bych se o to potřebovala podělit. Důvod je takový, že když nám doktoři sdělili, že vyšetření ledvin budeme muset podstoupit, začala jsem googlit a zajímat se, o co vlastně jde. A řekla jsem si, že zpětně by tenhle můj článek, který se zaindexuje do vyhledávače, mohl pomoci jiným rodičům, kteří budou vyhledávat to samé a třeba mají ty samé obavy, které jsem měla já.

Vánoce s Oliverem (2)

7. ledna 2017 v 0:41 | Mersmerize |  Maminkou na plný úvazek
Rok 2016 byl pro mě v lecčems přelomový. Nemyslím si, že byl překvapivější nebo hezčí než rok 2015, protože v tom roce se mi narodil Olík, ale vše má něco do sebe - teprv s malým dítětem jsem se naučila pozorovat, jak neuvěřitelně ten čas letí a že je důležité užít si každou chvilku, protože se už nevrátí. Nechci tady nijak filozofovat, protože to sama ráda nemám, ale je to skutečně jedna z podstatných věcí, kterou se člověk naučí po tom, co se mu narodí dítě. A tak ten rok od minulých Vánoc - od těch prvních s Oliverkem - utekl neuvěřitelně rychle! Jaké byly naše druhé Vánoce?